7 kopcov 3 jazerá 2021

7 kopcov 3 jazerá 2021

ZSSK restart challenge

7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických cieľov. Vašou úlohou je zdolať aspoň polovicu z nich. 

Môžete ich zdolať ako turisti, cyklisti, alebo na lyžiach. Oceníme ambiciózne výstupy. Ale nie sú to preteky ani súťaženie. Cieľom je rozhýbať ľudí a ukázať im krásy Slovenska. Termín výstupu, partiu i náročnosť trasy si volíte sami. Môžete si uplatniť jedného žolíka a bonus. Ku každému cieľu zvereňujeme odporúčané trasy. Zdolanie cieľa zdokumentujete fotografiou z cieľa. Štartujeme už 6. ročník. Pridáte sa?

Termíny

Štart 1.12. 2020
Posledná registrácia 1. 9. 2021
Koniec výzvy 30. 11. 2021

Štartovné

Účastník 9€ 
Rodinné štartovné 15€
KST kluby 30% zľava
Org. skupina 5 a viac účastníkov á 6€
ZŤP, penzisti a mládež (ZŠ,SŠ,kluby) bezplatne 

1
2016
1
2017
1 1
2018
1 1
2019
1 1
2020
+
2021

CIELE 2021

tip: kliknutím na cieľ sa vám cieľ rozbalí

Mnohí sa na Baníkov minulý rok nedostali. Roháčsky hrebeň však máme radi. Do Žiarskej doliny sa preto vraciame aj tento rok. Skúsime zdolať Baranec.

Odporúčané trasy >

Na Liptov sa radi vraciame. A Liptovská Mara nemôže v cieľoch chýbať. Tentokrát sa skúsime sústrediť na dve krásne doliny: Kvačiansku a Prosiecku.

Odporúčané trasy tu

Oba Rosutce si na tento rok počkali. Veríme, že sa stretneme na jednom z najkrajších kopcov Slovenska a Malej Fatry.

Odporúčané trasy tu

Poznáte vrcholy Veľkej Fatry Tlstá a Ostrá? Viete, prečo sú tak pomenované? Ak nie, veríme, že čoskoro ich spoznáte. Tieto dva vrcholy patria medzi najvyhľadávanejšie a najobľúbenejšie výstupy Turčanov.

Pozrite si odporúčané trasy

Vo Vyšných Ružbachoch objavíme nielen kráter, kúpele a sochárske sympózium, ale najmä najvyšší vrch Spišskej Magury, Veterný vrch. Ten ponúka jedny z najkrajších výhľadov na Vysoké Tatry. Levočské vrchy i Pieniny.

Odporúčané trasy tu>

Okolo Duchonky je už 2 roky riadny šrumec. Partia nadšencov sa pokúša obnoviť zašlú slávu tohto jazera. Podporíme našich kamarátov, ktorý oživujú Duchonku, ale neostaneme len pri nej. Predstavíme vám trojjazerie Tesáre, Duchonka, Nemečky s Topoľčianskym podhradím a neskutočnými cyklotrasami v podhorí Považského Inovca.

Odporúčané trasy tu

Nádherné oravské cyklotúry a turistika okolo priehrady a Kysúc doplnená o návštevu Vychylovky.

Odporúčané trasy tu

Opäť navštívime Štiavnicke vrchy zo strany, ktorú by ste neočakávali. Chceme vás presvedčiť že aj v okolí Hliníka nad Hronom nájdete skaly, rokliny, rebríky aj reťaze.

Odporúčané trasy >

Gemer nám učaroval a radi sa do Slovenského krasu opäť vraciame. Objavíme Silickú planinu. Okrem Silickej ľadnice, Brzotínskej a Dievčenskej skaly, ponúka aj nádhernú Gombaseckú jaskyňu.

Odporúčané trasy tu.

Jedna z najpohodovejších trás na hrebeň Nízkych Tatier vedie z Magurky. Očarujúcej osady nad Liptovskou Lúžnou a strediskom Železnô. Navštívime aj potok ktorý tečie do kopca a ochutnáme niekoľko medokýšových prameňov.

Pozrite si odporúčané trasy

Bonusový cieľ. A keď myslíme bonusový tak bonusový. Minčol je najvyšší vrch Oravskej Magury aj Čergova. Ale nájdete ho aj v Malej i Veľkej Fatre. Na SLovensku sme narátali 6 Minčolov. Tak si vyberte. Je len na vás, ktorý si zvolíte. 

Zoznam Minčolov nájdete tu

REGISTRÁCIA

CENY A OCENENIA

Základný balík

Každý zapojený účastník, ktorý zdolá aspoň 5 cieľov

 • Diplom
 • Medaila
 • Knižná publikácia 7 kopcov 3 jazerá
 • Odznak 7 kopcov 3 jazerá

Pokiaľ si objednáte dodávku cien poštou, pribalíme vám k poštovnému aj 1x tričko 7 kopcov 3 jazerá 🙂

Najlepšie výstupy oceníme výročnými pohármi:

 • Turistické výstupy 3x
 • Cyklovýstupy 3x
 • Rodinné výstupy 3x
 • Skupiny 3x
 • Najambicióznejšie počiny 3x

Extra losované ceny:

 • 1x kompletný set turistických máp VKU Slovensko spomedzi tých, ktorí urobia v priebehu roka akýkoľvek nákup v CBS shope (VKU mapy).

Rodiny s deťmi

vecné ceny sú losované medzi rodinami, ktoré zdolajú 5 a viac cieľov.

 • 1x víkendový rodinný pobyt v penzióne v Turčianskych Tepliciach
 • 3x turistický batoh 
 • 10x tričko 7 kopcov 3 jazerá

Turisti

Ceny sú losované spomedzi tých, čo zdolali všetkých 10 cieľov (vrátane rodín)

 • 1x ručne šité outdoor topánky Makara podľa vlastného výberu
 • 1x kompletný set turistických máp VKU Slovensko.
 • 10x tričko 7 kopcov 3 jazerá 

MTB a cyklo

 • Hlavná cena skladací mestský bicykel Liberty Pegas bude vylosovaný spomedzi cyklistov, ktorí zdolajú všetkých desať cieľov na bajku.
 • 10x cyklodoplnky (slnečné okuliare, fľaše, svetlá, pumpy) rozdelíme medzi cyklistov, ktorí zdolajú aspoň 5 cieľov.
 • 5x tričko 7 kopcov 3 jazerá

Čo hovoria účastníci minulého ročníka

ČO TREBA VEDIEŤ

7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických cieľov. Vašou úlohou je zdolať aspoň polovicu z nich. 

Môžete ich zdolať ako turisti, na lyžiach alebo cyklisti. Oceníme ambiciózne výstupy. Ale nie sú to preteky ani súťaženie. Cieľom je dostať ľudí do prírody a ukázať im krásy Slovenska.  Termín výstupu, partiu i náročnosť trasy si volíte sami. Môžete si uplatniť jedného žolíka a bonus. 

Zdolanie cieľa zdokumentujete  fotografiou z cieľa, ktorú zverejníte vo FB skupine 7 kopcov 3 jazerá, na našom instagrame. Ak nie ste na sociálnych sieťach,  pošlete nám ju mailom.

Štart 1.12. 2020
Posledná registrácia 1. 9. 2021
Koniec výzvy 30. 11. 2021

Ciele zdolávate sami, na vlastnú zodpovednosť. Odporúčame mať adekvátne poistenie. Účastníci sa zaväzujú dodržiavať pravidlá v národných parkoch a pohybovať sa iba po povolených a vyznačených trasách. Ak si nie ste istí, či trasu zvládnete, komunikujte to v skupine. Ostatní vám radi poradia. Ak vstupujete do divej prírody, dbajte na bezpečnosť. Najmä ak idete s deťmi. Organizátor neručí za škody, vzniknuté počas výzvy účastníkom ani iným osobám na majetku, ani zdraví. Cyklisti noste prilby.

Oceňujeme na výročnom medailobraní, ktoré sa spravidla koná v prvý, decembrový Mikulášsky víkend. Každý účastník ktorá zdolá aspoň polovicu cieľov dostane diplom, medailu a štartovný balíček. Okrem toho losujeme množstvo vecných cien pre rodiny s deťmi, turistov i cyklistov. Prehľad nižšie. Ambiciózne a výkonnostné výstupy oceníme pohárom. 

Ceny si môžete vyzdvihnúť osobne na medailobraní alebo na akejkoľvek spoločnej akcii, ak nás včas dopredu informujete. Cenu vám môže prevziať aj poverený priateľ, alebo si ju môžte vyzdvihnúť po predchádzajúcej dohode v Bratislave. Preferujeme zaslanie poštou, pokiaľ si uhradíte poštovné a balné. K poštovnému vám ako bolestné pribalíme 1x tričko 7 kopcov 3 jazerá. Ceny pre vás uchovávame 3 mesiace po termíne medailobrania. Po tomto termíne už negarantujeme ich prevzatie.

Musíme zvládnuť všetky ciele spoločne ako skupina? Vonkoncom nie. Platí pravidlo: Skupina spolu aj každý účastník extra. Každý člen skupiny je evidovaný úplne samostatne. Výhodou je jednoduchšia administratíva, evidencia cieľov a výhodnejšie štartovné. Ceny, medaily a všetko ostatné pre jednotlivcov sú rovnaké. To platí aj pre rodiny s deťmi. Skupina je evidovaná pod jednotným mailom a pri evidencii cieľov stačí ak jeden z účastníkov zaškrtne tých, ktorí sa zúčastnili. Systém všetko automaticky vyhodnocuje.

Ku každému cieľu ponúkame odporúčané trasy. Sú alternatívne členené extra pre turistov, cyklistov aj rodiny s deťmi. Nájdete ich v pätičke stránky. Je jedno, ktorú si zvolíte.

V odporúčaných trasách nájdete tiež zaujímavosti, atrakcie a ubytovacie tipy v regióne okolo cieľa. 

Všetky odporúčané trasy zverejníme v priebehu decembra.

Trasy sú podľa fyzickej náročnosti navrhnuté tak, aby si na svoje prišiel aj kondčne náročná športovec, ale aj začiatočník alebo rodina s malými deťmi. Je iba na Vás akú náročnosť výstupu si zvolíte.

Nepretekáme. Chceme vám poskytnúť inšpiráciu na pekný výlet, zážitok a ukázať zaujímavé miesta.

Základné štartovné 9€ (jednotlivec)
Rodinné štartovné  15€ (rodina s deťmi)
Organ. skupina 5 a viac účastníková 6€ (jeden e-mail)

ZSSK, ZŤP, starobní penzisti bezplatne. Mládežnícke a športové kluby, školy, triedy s deťmi do 18 r. (ZŠ, SŠ) bezplatne. (musí byť zodpovedná dospelá osoba učiteľ alebo tréner)

Evidencia cieľov na stránke Reštartnisa v informačnom systéme. Prihlasujete sa svojím menom a e-mailom, ktorý ste uviedli pri registrácii.

EVIDENCIA CIEĹOV

Fotografie z cieľa zverejňujete a s ostatnými účastníkmi komunikujete v uzavretej FB skupine 7 KOPCOV 3 JAZERÁ. Tu sa tiež organizuje život, eventy, stretnutia a pod…

FB 7 KOPCOV 3 JAZERÁ

Instagram s hashtagmi @restartnisa a #7kopcov3jazera

Všetky ciele majú trasy rozdelené pdľa náročnosti tak, aby ich zvládla aj rodina s deťmi. Odporňučané trasy pre rodiny majú vyslovene výletný zážitkový charakter. Je jedno ktorú z trás si zvolíte. Navyše nemusíte zdolať cieľ celý. Neprepínajte sily. Ak sa necítite, kľudne sa otočte. Ráta sa aj ochota vyraziť. 🙂

Ak máte akýkoľvek dotaz, nejasnosť alebo podnet, spýtajte sa cez formulár. Toto je jediné miesto, kde garantujeme vybavenie a reakciu. Prichádzaj´ňu nám stovky dotazov a nie je možné reagovať na diskusie alebo správy v skupinách, resp. maily.

DOTAZY TU

EVIDENCIA CIEĽOV

Prihláste sa menom a e-mailom, ktorý ste uviedli v registrácii. Po prihlásení kliknite na cieľ a do príslušného okienka vpíšte dátum. Ak ste išli v skupine, pod cieľom nájdete checklist ostatných účastníkov skupiny. Zakliknutím zaevidujete aj ich. Po úspešnom zaevidovaní sa vám cieľ rozsvieti. Fotky z cieľa zverejníte v FB skupine, na instagrame alebo nám ich pošlite mailom.

Prejsť na začiatok