Soulový fenomén Gregory Porter

Za svoju prvú LP „Water“ získal nomináciu Grammy v kategórii najlepší jazzový vokál. Jeho druhá platňa „Be Good“ mu vyniesla nomináciu v kategórii Best Traditional R&B, a tretia platňa tá kontaktná „Liquid Spirit“ ma úplne dostala. Hey Laura som vďaka City Sounds zažil aj dvakrát naživo v Bratislave.

„Gregory Porter has most of what you would want in a male jazz singer, and maybe a thing or two you didn’t know you wanted.“ – The New York Times

Led zeppelin 2

Led Zeppelin II
26

Dežo Ursíny

Dežo Ursiny – Modrý Vrch
16

MIles Davis TUTU

Miles Davis – Tutu
20

Chicago Pro Musica – Weill-Varèse

Chicago Pro Musica – Varèse
34

Mnoho ľudí Gregory Portera porovnávajú s takými spevákmi ako Sam Cooke, Bill Withers, Otis Redding, Lou Rawls, Les McCann, Johnny Hartman a samozrejme Nat King Cole. Čo majú spoločné? Môžme povrchne povedať, že je to v soule. V autentickosti, uveriteľnosti, intimite, ktorý z jeho živého prejavu sála. Máte pocit, akoby ste počúvali sto rokov známeho priateľa.

Hovorí sa, že jazz je živá a dýchajúca hudobná forma, ktorá ľudí povznáša, spája a transformuje. Napriek tomu si myslím, že u Portera počujeme čosi špeciálne. Čo zďaleka presahuje šuflík s názvom Jazz Vocal. Jeho apel je emotívny. Ide z neho toľko tepla. Jeho texty naznačujú hlboký cit, intelekt a autentickosť. Sála to z každého tónu a slova. Jedinečný prejav a talent.

Čo vám poviem Gregor Portera žeriem. A možno budete aj vy.

Platne, ktoré sa oplatí vypočuť. Mimochodom od tretej platne sa oňho stará kultové jazzové vydavateľstvo Blue Note. A to je dobré.

Pošli ďalej
vinylworld
vinylworld

Server pre milovníkov kvalitnej hudby. Jazz, Rock, Folk, vážna hudba. Prinášame na vinyloch len to najlepšie.

Articles: 9