Sovia skala, Slovenský raj. Krásna vyhliadka s jednoduchým prístupom.

Dnes zimný výstup na vyhliadku Sovia skala. Prechádzame veľkou drevenou vstupnou bránou do Čingova k smerovníku.

Po zelenej značke cez parkovisko a železný mostík prejdeme na druhú stranu Hornádu. Krátkym lesným chodníkom cez chatovú oblasť prichádzame k smerovníku pri chate Ihla. Tu si dáme turistickú pečiatku a pokračujeme šikmo hore cez lúku, medzi chatkami do lesa.

Pred nami je krátke ale prudké stúpanie, jediné na tejto trase.

Sovia skala

Chodník je primrznutý, preto použijeme mačky. Po chvíli sme pri smerovníku Sovia skala. Vyhliadka dostala názov podľa väčšieho výskytu sov.

Výstup na Soviu skalu patrí medzi najjednoduchšie túry v Slovenskom raji. Hore je skalná terasa, z ktorej je krásny výhľad na Vysoké Tatry, chatovú oblasť Čingov a obec Spišské Tomášovce. Na lavičke si posedíme a pokocháme krásnym výhľadom.

Vyvetrať hlavu

Pokračujeme primrznutým lesným chodníkom. Stretávame zopár študentov, prehodíme niekoľko viet, vraj si prišli vyvetrať hlavu. Vychádzame z lesa k smerovníku Včelínec.

Košiarny Briežok

Asfaltová cesta nás privedie až k chatovej osade. Vľavo je pekná Novákova chata. Nachádza sa v rekreačnej oblasti Košiarny Briežok.

Bufet je otvorený celoročne, teraz funguje ako okienkový predaj.

V areáli sa nachádza lezecká stena, ohnisko na opekanie a ihrisko. Dajú sa tu robiť rôzne športové aktivity. Je to tiež obľúbené miesto pre cyklistov, turistov a rodiny s deťmi. Je tu krásne. Posedíme, oddýchneme a ideme ďalej. Pokračujeme vpravo popri lesnej škôlke k senníku a smerovníku Bikšová lúka.

Je tu ťažba dreva. Poznať to hneď podľa rozrytého terénu. Vkráčame napravo cez lúky do lesa lesným chodníkom k drevenej lávke, prejdeme na druhú stranu a hybaj stále lesným chodníkom k smerovníku Lesnica, ústie. Popri Hornáde prechádzame železný most a deň šťastne ukončujeme opäť na Čingove.

Zhodnotenie

Túra je vhodná pre menej zdatných turistov a milovníkov prírody, ktorí nemajú radi dlhé a náročné výstupy. Je perfektne značená.

Sovia skala, Slovenský raj. Krásna vyhliadka s jednoduchým prístupom.
Výhľad na Vysoké Tatry
7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Janka Kakalejčíková
Janka Kakalejčíková

Turistka, nadšený športovec a vychádzajúca hviezda - blogerka restartnisa.

Articles: 6