Túra na Minčol a Kubínsku hoľu zo Zázrivej cez Vasiľovskú hoľu

Na Kubínsku hoľu sme sa už chystali skôr, a to ešte cez vianočné prázdniny. Keďže po novom roku prišlo oteplenie, podobný nápad, kam ísť za snehom, mala asi polovica Slovenska. Kolóna z Dolného Kubína smerom na Kubínsku hoľu bola nekonečná, tak sme to otočili…. Však pôjdeme inokade… Na Minčol a Kubínsku hoľu zo Zázrivej cez Vasiľovskú hoľu

Zimná túra na Minčol a Kubínsku hoľu zo Zázrivej cez Vasiľovskú hoľu
Zo Zázrivej na Minčol

Zo Zázrivej

Keďže ma lákala tá pravá zima, začala som rozmýšľať kade inakade sa tam dostať. Aj vďaka iným príspevkom v skupine 7 kopcov 3 jazerá rozhodla som sa ísť zo Zázrivej. Manžel ma síce odhováral, že je to ďaleko, ale keďže viem, že deti zvládajú aj náročnejšie a dlhšie túry, išli sme. Keby sa mi to nepozdávalo, môžeme sa predsa hocikedy otočiť. Predpoveď počasia bola na tento deň priaznivá, síce mráz, ale slnečno a bezvetrie.

Autom sme prišli do Zázrivej, časť Kozinská.

Vydali sme sa teda cestičkou po žltej značke lesom popri potoku. Kozinský potok bol mierne primrznutý, takže sme sa kochali aj cencúľami, ktoré miestami vytvárali nádherné obrazy.

Kozinský potok

Zimná túra na Minčol a Kubínsku hoľu zo Zázrivej cez Vasiľovskú hoľu
Zo Zázrivej na Minčol

Cez Vasiľovskú hoľu

Miernym stúpaním sme sa dostali až na Vasiľovskú hoľu. Cesta viedla prevažne lesom, ale občas sa odkryli aj krásne výhľady. Od sedla Vasiľovskej hole sme pokračovali po modrej značke smerom na Kubínsku hoľu.

Kubínska hoľa

Tu sme už začali stretávať aj skialpinistov, sem-tam nejakého turistu. Na rázcestí pod Minčolom sme sa rozhodli ísť na Minčol.

Zimná túra na Minčol

Bolo tam krásne ako v rozprávke. Cez primrznuté zasnežené stromy presvitalo slnko. Bolo to nádherné. Nechýbalo ani šantenie v snehu. Keďže už bolo veľa hodín, museli sme ísť späť. Cesta dolu už bola rýchlejšia, dcéra sa spúšťala na lopári a slnko pomaly zapadalo. K autu sme prišli ešte pred zotmením.

Zimná túra na Minčol a Kubínsku hoľu zo Zázrivej cez Vasiľovskú hoľu
Zimné čaro Oravy

Celá túra nám trvala aj s prestávkami síce skoro 6 hodín, prešli sme cca. 16 kilometrov, ale stálo to za to. Určite sa sem ešte vrátime.

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 328