Ciele 7 kopcov 3 jazerá 2021 vlakom

Ako sa dostať na jednotlivé ciele vlakom

Ciele 2021

Baranec

Ústie Žiarskej doliny.

Rýchlikový spoj zo smeru Košíc i Bratislavy stojí v stanici Liptovský Mikuláš. Odtiaľ presun pešo alebo autobusom do 3 km vzdialeného Žiaru.

Liptovská Mara

Rýchlikový spoj zo smeru Košíc i Bratislavy stojí v stanici Liptovský Mikuláš. Ak idete zdolávať Prosiecku alebo Kvačiansku dolinu odporúčame priamo zo stanice autobusový spoj na Prosiek.

Hladní Vlci na Veľkom Rozsutci
Je to kočkoš tento Veľký Rozsutec.

Veľký Rozsutec

Terchová alebo Jánošíkove diery.

Dostupná autobusovým prestupom zo staníc Dolný Kubín alebo Žilina. Kvôli rýchlosti odporúčame Žilinu, kde stojí každý vlakový spoj s prestupom na autobus.

Tlstá Ostrá

Gaderská a Blatnická dolina je najlepšie prístupná zo stanice Turčianske Teplice, kde je zastávka z troch smerov od Vrútok, Banskej Bystrice i Zvolena. Najlepšie spojenie z Bratislavy a Košíc je z Vrútok.

Vyšné Ružbachy
Vyšné Ružbachy Kráter

Veterný Vrch

Najvyšší kopec Spišskej Magury je ľahko dostupný z Vyšných Ružbachov. Majú výborné spojenie cez stanicu Nižné Ružbachy na trase Poprad Stará Ľubovňa.

Duchonka Tesáre Kulháň turistické trasy/ cyklotrasy
Rekreačné stredisko Duchonka

Nová Duchonka

Je rekreačné stredisko blízko Topoľčian, ktoré sú prestupnou stanicou všetkých rýchlikov Prievidza Bratislava.

Vlakom a bicyklom objavujeme Krupinskú vrchovinu a Dudince
Vlakom na výlet

Nová Bystrica

Je dobre dostupná cez Starú Bystricu zo stanice Krásno nad Kysucou. Na osobný vlak prestúpite v stanici Žilina. Upozorňujeme aj na vychyľovku. Miestny železničný skanzen.

Pustý hrad

V Štiavnickych vrchoch má skvelé vlakové spojenie z Hliníku nad Hronom. Dve turistické trasy však umožňujú začať aj v staniciach Žarnovica alebo Žiar nad Hronom.

Silická planina: cyklotrasy, mtb
Cyklovýstup na Dievčenskú skalu ponúkne neskutočný výhľad na Rožňavu a okolie

Silická planina

Je ľahko dostupná zo smeru Gombasek z prestupnej stanice Plešivec. Odporúčame však vyrážať priamo z Rožňavy, kde sú oveľa väčšie možnosti ubytovania a zároveň doplnenia starších cieľov Skalisko (Volovské vrchy), Krásnohorská jaskyňa a Zádieľska tiesňava.

Ďurková

V Nízkych Tatrách má vlakové spojenie iba do Ružomberka s prestupom na autobus smerom Liptovská Lúžna alebo Korytnica.

Minčol

Fatranský Minčol má ideálne spojenie z mestskej časti Žiliny Višnové. Žilina je významný prestupný železničný uzol zo všetkých smerov.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 321