Zimný prechod hrebeňom Malej Fatry II

Iný víkend, iný deň, iná časť hrebeňa Malej Fatry. Aj tak by sa dal nazvať zimný prechod hrebeňom Malej Fatry II

Cez Pekelník na Veľký Kriváň

Tentokrát sme sa rozhodli pre výstup zo Starej doliny po zelenej značke za Kraviarske. Snehu je v tejto časti neúrekom a tak na tento úsek obúvame snežnice. Je pomerne teplo, akoby nebol január ale koniec zimy. Ako vychádzame z lesa, mení sa terén i počasie. Od Chrapákov je to pomerne namrznuté a začína fúkať.

V sedle Bublen fúka trošku viac, viditeľnosť skoro žiadna, ale nevzdávame sa. Ani som si nevšimla, kedy sme prešli cez Pekelník. Za chvíľku sme sa ocitli na Veľkom Kriváni.

Tu prichádza odmena. Hmla sa behom chvíľky rozplýva a odkrývajú sa výhľady, dokonca utícha aj vietor. Prišli sme tam jednoducho akurát včas. Tu mojim parťákom pripomínam, či si uvedomujú, že je to len vďaka mne, keďže idem pomalším tempom ako boli zvyknutí. Keby prišli skôr, boli by ešte v hmle. 🙂

Na Chleb a Poludňový Grúň

Pokračujeme ďalej hrebeňom cez Chleb, Hromové, Steny a Poludňový grúň. Po celý čas nám krásne svieti slniečko a ideme nad hmlou. Neviem sa nabažiť tou krásou. Inverzia vytvorila nezabudnuteľný pohľad na svet pod nami.

Na Poludňovom grúni sme tiež akurát včas. Dolu schádzame s poslednými lúčmi slnka a pomaly sa vnárame do hmly….

V pamäti nám dlho ostane tá krása, kúzlo zimy v celej svojej kráse.

Zimný prechod hrebeňom Malej Fatry sa aj tentokrát vydaril. Túru končíme vo Vrátnej, Starej doline s príjemnými pocitmi z nádhernej túry a teším sa zase nabudúce.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Katarína Syneková
Katarína Syneková

Aktívna členka 7 kopcov 3 jazerá a Kardionápravníka.

Articles: 23