2% pre reštartnisa

Zdravím vás priatelia.

Určite ste v týchto dňoch zo všetkých strán bombardovaní požiadavkami na 2% Vašich daní. Ak máte svojho favorita, veľa nenarobíme. Ak však váhate, radi by sme sa uchádzali o Vašu podporu.

Pomôžete nám tak zabezpečiť tričká a udržať nezmenené štartovné aj pre ďalší ročník

Za všetkých ďakujeme

Už siedmy rok organizujeme športové výzvy s cieľom vytiahnuť vás do prírody, hôr a k aktívnemu pohybu.

 • Ponúkame hory, šport a zážitky ako alternatívu k stresu, hejtu a virtuálnemu svetu.
 • Predstavujeme nepoznané zákutia Slovenska.
 • Dodávame elán a životné výzvy ľuďom so zdravotnými ťažkosťami, osamelosťou a vyhorením.
 • Ponúkame endorfíny a dobrú náladu na odbúranie životného stresu a apatie.
 • Chceme seniorom ukázať, že život na dôchodku nekončí.

Tohto roku sme zaznamenali pomoc viacerých partnerov a tiež niekoľko dobrovoľných príspevkov od jednotlivých darcov. Ďakujeme.

Ako obyčajne všetky vyzbierané peniaze minieme na vás. Spolu s 2% percentami budú slúžiť na prípravu eventov, zabezpečenie cien a zvýhodnené štartovné pre deti, mládež, seniorov a ZŤP.

Naše výzvy potrebujú Vašu podporu:

7 kopcov, 3 jazerá

Tento rok organizujeme už 6. jubilejný ročník. Výzva je koncipovaná tak, aby ju zvládol každý. Rodina s deťmi aj výkonnostný športovec. Dávame inšpiráciu na výlety. Predstavujeme Slovensko. Aj napriek pandémii sa v 6. ročníku zapojilo už teraz temer tisícka účastníkov, kluby, firemné tímy a celé rodiny s deťmi. Väčšina ľudí z predchádzajúcich ročníkov pokračuje ďalej. Z vašich 2% budeme opäť čiastočne financovať fotopublikáciu 7 KOPCOV, 3 JAZERÁ, tiež výrobu odznakov na jednotlivé ciele a bezplatnú účasť vo všetkých akciách pre deti, mládež, seniorov a ZŤP. 

Viac o 9. ročníku výzvy 7 kopcov 3 jazerá

Kardio nápravník

Pred ôsmymi rokmi sme spustili projekt Kardionápravníka. V teniskách alebo na bicykli, pomôž nám zdolať obvod zemegule. Za ten čas sme ho dali nespočetne krát. Najmladší účastník má 7 rokov, najstaršia účastníčka s koksatrózou kĺbov má vyše 70 rokov. V skupine máme špičkových výkonnostných športovcov, rodiny s deťmi i ZŤP. Nesúťažíme. Chceme rozhýbať najmä deti a seniorov, preto naďalej podporujeme bezplatnú účasť vo všetkých akciách pre deti, mládež, seniorov a ZŤP.

Viac o výzve Kardio nápravník

Ak nás podporíte, radi vás odmeníme. Radi vás odmeníme.

 • Ak ste sa rozhodli podporiť nás, bezplatne sa zapojte do ktorejkoľvek s výziev s poznámkou 2%.
 • Ak zastupujete spoločnosť, ktorá nás podporila, dajte nám vedieť. Radi pre Vás pripravíme skvelú tímovú akciu.

Budeme tiež radi, ak sa zapojíte do niektorej z našich výziev.

Ďakujeme

Ing. Ertl Peter

Reštartnisa, oz
predseda združenia

Údaje o združení

 • Názov: Reštartni sa
 • Adresa: Horná 5, 83152 Bratislava
 • IČO: 50090127
 • Právna forma: Občianske združenie
 • IBAN číslo účtu: SK0783300000002000981151 / kód banky: 8330 (Fio banka a.s)

Ako poukázať 2% z daní

Dôležité termíny:

 • do 31. marca 2024 (resp. do lehoty na podanie daňového priznania) – Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (fyzické osoby), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami – Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania.
 • do 2. mája 2024 – Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane) – tlačivá si stiahnite tu:
  vyhlásenie >>>
  potvrdenie  >>>
  ak chcete editovateľné vyhlásenie kliknite sem Vyplnené vyhlásenie >>>

Popis krokov pre venovanie 2% z dane

Zamestnanci:

 1. Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
 2. Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane. Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.
 3. Najneskôr do 2. mája 2024 – posledný termín pre zamestnancov na podanie Vyhlásenia o poukázaní 2% z dane (spolu s Potvrdením o zaplatení dane)

Pozn: Pracovali ste ako dobrovoľník? Ak ste pracovali aspoň 40 hodín ako dobrovoľník v roku 2022, máte možnosť venovať až 3% z dane – požiadajte organizáciu, pre ktorú ste pracovali ako dobrovoľník o potvrdenie tejto práce.

Pošli ďalej
Redakcia Reštartnisa
Redakcia Reštartnisa

Články z redakčného stola Reštartnisa, (poväčšine informačného charakteru) na ktorom sa zvyčajne podieľa aj viac členov redakčného tímu.

Articles: 77