2% pre reštartnisa

Zdravím vás priatelia.

Určite ste v týchto dňoch zo všetkých strán bombardovaní požiadavkami na 2% Vašich daní. Ak máte svojho favorita, veľa nenarobíme. Ak však váhate, radi by sme sa uchádzali o Vašu podporu.

Pomôžete nám tak udržať bezplatnú účasť vo výzvach pre deti, mládež, seniorov i ZŤP

Už šiesty rok organizujeme športové výzvy s cieľom vytiahnuť vás do prírody, hôr a k aktívnemu pohybu.

 • Chceme deťom ponúknuť hory, šport a zážitky, ako alternatívu k smartfónom a virtuálnemu svetu.
 • Chceme dodať nový elán a životné výzvy ľuďom so zdravotnými ťažkosťami, nadváhou, osamelosťou, vyhorením a depresiami.
 • Chceme nakopnúť ľudí v produktívnom veku na endorfíny, odbúrať ich stres, apatiu a stereotip.
 • Chceme seniorom ukázať, že život po kariére nekončí.

Tohto roku sme zaznamenali pomoc viacerých partnerov a tiež niekoľko dobrovoľných príspevkov od jednotlivých darcov. Ďakujeme.

Ako obyčajne všetky vyzbierané peniaze minieme na decká. Spolu s 2% percentami budú slúžiť na prípravu eventov, ďalšieho ročníka fotopublikácie 7 kopcov, 3 jazerá, bezplatnú účasť vo všetkých akciách pre deti, mládež, seniorov a ZŤP, tiež výrobu odznakov na jednotlivé ciele.

Naše výzvy potrebujú Vašu podporu:

7 kopcov, 3 jazerá

Tento rok už organizujeme 5. jubilejný ročník. Výzva je koncipovaná tak, aby ju zvládol každý. Rodina s deťmi aj výkonnostný športovec. Dávame inšpiráciu na výlety. Predstavujeme Slovensko. V 5. ročníku sa zapojilo už teraz viac ako tisícka účastníkov, kluby, firemné tímy a celé rodiny s deťmi. Väčšina ľudí z predchádzajúcich ročníkov pokračuje ďalej. Z vašich 2% budeme opäť čiastočne financovať fotopublikáciu 7 KOPCOV, 3 JAZERÁ, tiež výrobu odznakov na jednotlivé ciele a bezplatnú účasť vo všetkých akciách pre deti, mládež, seniorov a ZŤP. 

Viac o 5. ročníku výzvy 7 kopcov, 3 jazerá 2020

Kardio nápravník

Pred troma rokmi sme spustili projekt Kardio nápravníka. V teniskách alebo na bicykli, pomôž nám zdolať obvod zemegule. Za ten čas sme ho dali nespočetne krát. Najmladší účastník má 7 rokov, najstaršia účastníčka s koksatrózou kĺbov má vyše 70 rokov. V skupine máme špičkových výkonnostných športovcov, rodiny s deťmi i ZŤP. Chceme rozhýbať najmä deti a seniorov, preto naďalej podporujeme bezplatnú účasť vo všetkých akciách pre deti, mládež, seniorov a ZŤP.

Viac o výzve Kardio nápravník

Ak nemáte lepší tip na 2% podporte nás. Radi vás odmeníme.

 • Ak ste sa rozhodli podporiť nás, bezplatne sa zapojte do ktorejkoľvek s výziev s poznámkou 2%.
 • Ak zastupujete spoločnosť, ktorá nás podporila, dajte nám vedieť. Radi pre Vás pripravíme skvelú tímovú akciu.

Budeme tiež radi, ak sa zapojíte do niektorej z našich výziev.

Ďakujeme

Ing. Ertl Peter

Reštartnisa, oz
predseda združenia

Údaje o združení

 • Názov: Reštartni sa
 • Adresa: Horná 5, 83152 Bratislava
 • IČO: 50090127
 • Právna forma: Občianske združenie
 • IBAN číslo účtu: SK0783300000002000981151 / kód banky: 8330 (Fio banka a.s)

Ako poukázať 2% z daní

Dôležité termíny:

 • do 31. marca 2020 (resp. do lehoty na podanie daňového priznania) – Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (fyzické osoby), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami – Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania.
 • do 30. apríla 2020 – Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane) – tlačivá si stiahnite tu:
  vyhlásenie >>>
  potvrdenie  >>>
  ak chcete predvyplnené vyhlásenie kliknite sem Vyplnené vyhlásenie >>>

Popis krokov pre venovanie 2% z dane

Zamestnanci:

 1. Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
 2. Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane. Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.
 3. Najneskôr do 30. apríla 2020 – posledný termín pre zamestnancov na podanie Vyhlásenia o poukázaní 2% z dane (spolu s Potvrdením o zaplatení dane)

Pozn: Pracovali ste ako dobrovoľník? Ak ste pracovali aspoň 40 hodín ako dobrovoľník v roku 2019, máte možnosť venovať až 3% z dane – požiadajte organizáciu, pre ktorú ste pracovali ako dobrovoľník o potvrdenie tejto práce.

Kompletné informácie ohľadom postupu pri poukazovaní 2 % nájdete na stránkach:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2021

ZSSK restart challenge. Zverejnili sme ciele pre 6. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
CIELE

Rozhýbte sa s nami

Kardionápravník 2021 Zimná Séria

Kardionápravník 2021

Kardio nápravník 2021 ŠTartujeme zimnou sériou Jubilejný 5. ročník výzvy Kardionápravník práve štartuje Zimnou sériou. Po svojich, na lyžiach alebo na bicykli. Dáme opäť cez zimu obvod zemegule?

VIAC »
7 kopcov 3 jazerá 2021 propozície

7 kopcov 3 jazerá 2021

7 kopcov 3 jazerá 2021 ZSSK restart challenge 7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických

VIAC »
Ďalšie články autora

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.