2% pre reštartnisa

Zdravím vás priatelia.

Určite ste v týchto dňoch zo všetkých strán bombardovaní požiadavkami na 2% Vašich daní. Ak máte svojho favorita, veľa nenarobíme. Ak však váhate, radi by sme sa uchádzali o Vašu podporu.

Už piaty rok organizujeme pohybové výzvy, s cieľom vytiahnuť vás z gaučov do prírody a k aktívnemu pohybu.

 • Chceme deťom ponúknuť hory, šport a zážitky, ako alternatívu k smartfónom a virtuálnemu svetu.
 • Chceme dodať nový elán a životné výzvy ľuďom so zdravotnými ťažkosťami, nadváhou, osamelosťou, vyhorením a depresiami.
 • Chceme nakopnúť ľudí v produktívnom veku na endorfíny, odbúrať ich stres, apatiu a stereotip.
 • Chceme seniorom ukázať, že život po kariére nekončí.

Tohto roku sme zaznamenali pomoc viacerých partnerov a tiež niekoľko dobrovoľných príspevkov od jednotlivých darcov. Ďakujeme.

Ako obyčajne všetky vyzbierané peniaze minieme na decká. Spolu s 2% percentami budú slúžiť na prípravu eventov, ďalšieho ročníka fotopublikácie 7 kopcov, 3 jazerá, bezplatnú účasť vo všetkých akciách pre deti, mládež, seniorov a ZŤP, tiež výrobu odznakov na jednotlivé ciele.

Na všetky ťažkosti ordinujeme najmä endorfíny, prírodu a aktívny pohyb. Tiež partiu skvelých ľudí a príjemnú atmosféru. Naše výzvy potrebujú Vašu podporu:

7 kopcov, 3 jazerá

Každý rok vyhlasujeme na internete výzvu:  7 kopcov, 3 jazerá. 10 neobjavených krás Slovenska. Je to zážitková výzva. Jej cieľom je vytiahnuť vás do prírody. Je koncipovaná tak, aby ju zvládla aj rodina s deťmi aj výkonnostný športovec. Dávame inšpiráciu pre aktívnych ľudí a rodiny s deťmi na výlety. Predstavujeme Slovensko. V 4. ročníku sa zapojilo už teraz viac ako tisícka účastníkov, kluby, firemné tímy a celé rodiny s deťmi. Väčšina ľudí z predchádzajúcich ročníkov pokračuje ďalej. Z vašich 2% budeme opäť čiastočne financovať fotopublikáciu 7 KOPCOV, 3 JAZERÁ, tiež výrobu odznakov na jednotlivé ciele a bezplatnú účasť vo všetkých akciách pre deti, mládež, seniorov a ZŤP. 

Viac o 4. ročníku výzvy 7 kopcov, 3 jazerá 2019

Kardio nápravník

Pred dvoma rokmi sme spustili pilotný projekt Kardio nápravníka. V teniskách, na bicykli, na lyžiach, pomôž nám zdolať obvod zemegule. V minuloročnej jarnej sérii sme zvládli za 3 mesiace 98 000 km, čo je viac ako dvakrát obvod zemegule. Najmladší účastník má 7 rokov, najstaršia účastníčka s koksatrózou kĺbov má vyše 70 rokov. V skupine máme špičkových výkonnostných športovcov, rodiny s deťmi i ZŤP. Všetci máme spoločný cieľ. Podporovať sa navzájom v zdravšom životnom štýle. Chceme rozhýbať najmä deti a seniorov, preto naďalej podporujeme bezplatnú účasť vo všetkých akciách pre deti, mládež, seniorov a ZŤP.

Viac o výzve Kardio nápravník

Tí čo nás poznajú, vedia čo robíme. V minulom roku Barborka zaplakala, že by sme mohli mať na kopcoch vlastné odznaky. K vyzbieraným 2% z minulého roku sme pridali z vlastných ešte dvakrát toľko a dnes sú odznaky zo „7 kopcov 3 jazerá“ realitou. Vďaka Barborka a vďaka naši podporovatelia. Každý, kto prispel, dostane odznak nášho podporovateľa tiež. ĎAKUJEME.

Ak nemáte lepší tip na 2% podporte nás, prosím.

Budeme tiež radi, ak sa zapojíte do niektorej z našich výziev.

Ďakujeme

Peter Ertl, predseda OZ Reštartni sa

Ak môžete prosím, podporte nás.

Názov: Reštartni sa

Adresa: Horná 5, 83152 Bratislava

IČO: 50090127

Právna forma: Občianske združenie

IBAN číslo účtu: SK0783300000002000981151 / kód banky: 8330 (Fio banka a.s)

Ako poukázať 2% z daní

Dôležité termíny:

 • do 31. marca 2019 (do lehoty na podanie daňového priznania) – Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (fyzické osoby), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami – Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania.
 • do 30. apríla 2019 – Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane) – tlačivá si stiahnite tu:
  vyhlásenie >>>
  potvrdenie  >>>
  ak chcete predvyplnené vyhlásenie kliknite sem Vyplnené vyhlásenie >>>

Popis krokov pre venovanie 2% z dane

Zamestnanci:

 1. Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
 2. Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane. Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.
 3. Najneskôr do 30. apríla 2019 pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska.

Pozn: Pracovali ste ako dobrovoľník? Ak ste pracovali aspoň 40 hodín ako dobrovoľník v roku 2018, máte možnosť venovať až 3% z dane – požiadajte organizáciu, pre ktorú ste pracovali ako dobrovoľník o potvrdenie tejto práce.

Kompletné informácie ohľadom postupu pri poukazovaní 2 % nájdete na stránkach:

Ak máte svojho iného favorita, chápeme to. Ak nás podporíte, budeme vďační. Ak dáte o nás vedieť, pomôžete nám.

Ak nás podporíte, radi sa vám odmeníme:

 • Ak ste sa rozhodli podporiť nás, bezplatne sa zapojte do ktorejkoľvek s výziev s poznámkou 2%.
 • Ak zastupujete spoločnosť, ktorá nás podporila, dajte nám vedieť. Radi pre Vás pripravíme skvelú tímovú akciu.

Ďakujeme

Ing. Ertl Peter

Reštartnisa, oz
predseda združenia

cover foto: Štefan Štefančík from Pexels

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Ďalšie články autora

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 kopcov 3 jazerá 2020


ZSSK
Magna Energia


Magna energia logoMagna Energia


Mayou bikes