2% pre reštartnisa

by

Zdravím vás priatelia.

Verím, že ste v týchto dňoch zo všetkých strán bombardovaní požiadavkami na 2% Vašich daní. Ak máte svojho favorita, veľa nenarobíme. Ak však váhate, radi by sme sa uchádzali o Vašu podporu a pomoc.

Už štvrtým rokom organizujeme výzvy, s cieľom vytiahnuť vás z gaučov, od televízie a konzumu do prírody a k aktívnemu pohybu.

 • Chceme ponúknuť skutočnú zmenu a návrat ku klasickým hodnotám.
 • Chceme deťom ponúknuť hory, šport a zážitky, ako alternatívu k smartfónom a virtuálnemu svetu.
 • Chceme dodať nový elán a životné výzvy ľuďom s nadváhou, zdravotnými ťažkosťami, osamelosťou a depresiou.
 • Chceme novými výzvami nakopnúť ľudí v produktívnom veku a odbúrať ich stres, vyhoretosť a stereotip.
 • Chceme seniorom ukázať, že život po kariére nekončí.

Tohto roku sme zaznamenali pomoc viacerých partnerov a tiež niekoľko dobrovoľných príspevkov od jednotlivých darcov. Spolu s 2% percentami budú slúžiť na prípravu ďalšieho ročníka fotopublikácie 7 kopcov, 3 jazerá, bezplatnú účasť vo všetkých akciách pre deti, mládež, seniorov a ZŤP, výrobu odznakov na jednotlivé ciele, ale najmä na organizáciu 1. letného športového víkendového kempu pre deti „reštarťákov“ pod Tatrami. Ďakujeme.

Ordinujeme najmä zdravú životosprávu, endorfíny, prírodu a aktívny pohyb. Tiež partiu skvelých ľudí a príjemnú atmosféru. Naše výzvy potrebujú Vašu podporu:

7 kopcov, 3 jazerá

Každý rok vyhlasujeme na internete výzvu:  7 kopcov, 3 jazerá. 10 neobjavených krás Slovenska. Je to zážitková výzva. Jej cieľom je vytiahnuť vás do prírody. Je koncipovaná tak, aby ju zvládla aj rodina s deťmi aj výkonnostný športovec. Dávame inšpiráciu pre aktívnych ľudí a rodiny s deťmi na výlety. Predstavujeme Slovensko. V 3. ročníku sa zapojilo už teraz viac ako 1000 účastníkov, kluby, firmené tímy a často celé rodiny s deťmi. Väčšina ľudí z predchádzajúcich ročníkov pokračuje ďalej. Z vašich 2% budeme opäť čiastočne financovať fotopublikáciu 7 KOPCOV, 3 JAZERÁ, tiež výrobu odznakov na jednotlivé ciele a bezplatnú účasť vo všetkých akciách pre deti, mládež, seniorov a ZŤP. 

Viac o 3. ročníku výzvy 7 kopcov, 3 jazerá 2017

Kardio nápravník

Pred dvoma rokmi sme spustili pilotný projekt Zimného kardio nápravníka. V teniskách, na bicykli, na lyžiach, pomôž nám zdolať obvod zemegule. V minuloročnej jarnej sérii sme zvládli za 3 mesiace 98 000 km, čo je viac ako dvakrát obvod zemegule. Najmladší účastník má 7 rokov, najstaršia účastníčka s koksatrózou kĺbov má vyše 70 rokov. V skupine máme špičkových výkonnostných športovcov, rodiny s deťmi i ZŤP. Všetci máme spoločný cieľ. Podporovať sa navzájom v zdravšom životnom štýle. Chceme rozhýbať najmä deti a seniorov, preto naďalej podporujeme bezplatnú účasť vo všetkých akciách pre deti, mládež, seniorov a ZŤP, ale najmä na organizáciu 1. letného športového víkendového kempu pre deti „reštarťákov“ pod Tatrami.   

Viac o výzve Jarný kardio nápravník

Tí čo nás poznajú, vedia čo robíme. V minulom roku Barborka zaplakala, že by sme mohli mať na kopcoch vlastné odznaky. K vyzbieraným 2% z minulého roku sme pridali z vlastných ešte dvakrát toľko a dnes sú odznaky zo „7 kopcov 3 jazerá“ realitou. Vďaka Barborka a vďaka naši podporovatelia. Každý, kto prispel, dostane odznak nášho podporovateľa tiež. ĎAKUJEME.

Život nemusí byť len telka, gauč, robota a stereotyp.
Beháme. Chodíme. Bicyklujeme.
Motivujeme ľudí k lepšej životospráve a k aktívnemu pohybu.
Objavujeme krásy Slovenska.

Sme nezisková organizácia, ktorá napriek tomu, že propaguje šport, turistiku a Slovensko, už tretí rok žije najmä z entuziazmu a nadšenia organizátorov. Chceme vybudovať značku a dlhodobú tradíciu. Ale kvalita a verejno-prospešná inštitúcia sa bez podpory dlhodobo udržať nedá. Denne pomáhame stovkám ľudí, zapájajúcich sa do nášho blogu, programov a výziev zlepšiť kvalitu života.

Ak nemáte lepší tip na 2% podporte nás, prosím.

Budeme tiež radi, ak sa zapojíte do niektorej z našich výziev.

Ďakujeme

Peter Ertl, predseda OZ Reštartni sa

Ak môžete prosím, podporte nás.

Názov: Reštartni sa

Adresa: Horná 5, 83152 Bratislava

IČO: 50090127

Právna forma: Občianske združenie

IBAN číslo účtu: SK0783300000002000981151 / kód banky: 8330 (Fio banka a.s)

Ako poukázať 2% z daní

Dôležité termíny:

 • do 3. apríla 2018 (do lehoty na podanie daňového priznania) – Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (fyzické osoby), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami – Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania.
 • do 30. apríla 2018 – Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane) – tlačivá si stiahnite tu:
  vyhlásenie >>>
  potvrdenie  >>>

Popis krokov pre venovanie 2% z dane

Zamestnanci:

 1. Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
 2. Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane. Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.
 3. Najneskôr do 30. apríla 2018 pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska.

Pozn: Pracovali ste ako dobrovoľník? Ak ste pracovali aspoň 40 hodín ako dobrovoľník v roku 2017, máte možnosť venovať až 3% z dane – požiadajte organizáciu, pre ktorú ste pracovali ako dobrovoľník o potvrdenie tejto práce.

Kompletné informácie ohľadom postupu pri poukazovaní 2 % nájdete na stránkach:

Ak máte svojho iného favorita, chápeme to. Ak nás podporíte, budeme vďační. Ak dáte o nás vedieť, pomôžete nám.

Ak nás podporíte, radi sa vám odmeníme:

 • Ak ste sa rozhodli podporiť nás, bezplatne sa zapojte do ktorejkoľvek s výziev s poznámkou 2%.
 • Ak zastupujete spoločnosť, ktorá nás podporila, dajte nám vedieť. Radi pre Vás pripravíme skvelú tímovú akciu.

Ďakujeme

Ing. Ertl Peter

Reštartnisa, oz
predseda združenia

cover foto: Štefan Štefančík from Pexels

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *