2% pre reštartnisa

by

Zdravím vás priatelia.

Verím, že ste v týchto dňoch zo všetkých strán bombardovaní požiadavkami na 2% Vašich daní. Ak máte svojho favorita, veľa nenarobíme. Ak však váhate, radi by sme sa uchádzali o Vašu podporu a pomoc.

Už štvrtým rokom organizujeme výzvy, s cieľom vytiahnuť vás z gaučov, od televízie a konzumu do prírody a k aktívnemu pohybu.

 • Chceme ponúknuť skutočnú zmenu a návrat ku klasickým hodnotám.
 • Chceme deťom ponúknuť hory, šport a zážitky, ako alternatívu k smartfónom a virtuálnemu svetu.
 • Chceme dodať nový elán a životné výzvy ľuďom s nadváhou, zdravotnými ťažkosťami, osamelosťou a depresiou.
 • Chceme novými výzvami nakopnúť ľudí v produktívnom veku a odbúrať ich stres, vyhoretosť a stereotip. 
 • Chceme seniorom ukázať, že život po kariére nekončí.

Ordinujeme najmä zdravú životosprávu, endorfíny, prírodu a aktívny pohyb. Tiež partiu skvelých ľudí a príjemnú atmosféru. Naše výzvy potrebujú Vašu podporu:

 • 7 kopcov, 3 jazerá

  Každý rok vyhlasujeme na internete výzvu:  7 kopcov, 3 jazerá. 10 neobjavených krás Slovenska. Je to zážitková výzva. Jej cieľom je vytiahnuť vás do prírody. Je koncipovaná tak, aby ju zvládla aj rodina s deťmi aj výkonnostný športovec. Dávame inšpiráciu pre aktívnych ľudí a rodiny s deťmi na výlety. Predstavujeme Slovensko. V 3. ročníku sa zapojilo už teraz viac ako 1000 účastníkov, často celé rodiny s deťmi. Väčšina ľudí z predchádzajúcich ročníkov pokračuje ďalej. Z vašich 2% budeme opäť čiastočne financovať fotopublikáciu 7 KOPCOV, 3 JAZERÁ, ktorý mapuje najkrajšie momenty a miesta v jednotlivých cieľoch. Vychádza každoročne a rozdávame ho účastníkom výzvy. 

  Viac o 3. ročníku výzvy 7 kopcov, 3 jazerá 2017

 • Kardio nápravník

  Pred dvoma rokmi sme spustili pilotný projekt Zimného kardio nápravníka. V teniskách, na bicykli, na lyžiach, pomôž nám zdolať obvod zemegule. V minuloročnej jarnej sérii sme zvládli za 3 mesiace 98 000 km, čo je viac ako dvakrát obvod zemegule. Najmladší účastník má 7 rokov, najstaršia účastníčka s koksatrózou kĺbov má vyše 70 rokov. V skupine máme špičkových výkonnostných športovcov, rodiny s deťmi i ZŤP. Všetci máme spoločný cieľ. Podporovať sa navzájom v zdravšom životnom štýle.

  Viac o výzve Jarný kardio nápravník

Tí čo nás poznajú, vedia čo robíme. V minulom roku Barborka zaplakala, že by sme mohli mať na kopcoch vlastné odznaky. K vyzbieraným 2% z minulého roku sme pridali z vlastných ešte dvakrát toľko a dnes sú odznaky zo „7 kopcov 3 jazerá“ realitou. Vďaka Barborka a vďaka naši podporovatelia. Každý, kto prispel, dostane odznak nášho podporovateľa tiež. ĎAKUJEME.

Život nemusí byť len telka, gauč, robota a stereotyp.
Beháme. Chodíme. Bicyklujeme.
Motivujeme ľudí k lepšej životospráve a k aktívnemu pohybu.
Objavujeme krásy Slovenska.

Sme nezisková organizácia, ktorá napriek tomu, že propaguje šport, turistiku a Slovensko, už tretí rok žije najmä z entuziazmu a nadšenia organizátorov. Chceme vybudovať značku a dlhodobú tradíciu. Ale kvalita a verejno-prospešná inštitúcia sa bez podpory dlhodobo udržať nedá. Denne pomáhame stovkám ľudí, zapájajúcich sa do nášho blogu, programov a výziev zlepšiť kvalitu života.

Ak nemáte lepší tip na 2% podporte nás, prosím.

Budeme tiež radi, ak sa zapojíte do niektorej z našich výziev.

Ďakujem.

Peter Ertl, predseda OZ Reštartni sa

Ak môžete prosím, podporte nás.

Názov: Reštartni sa

Adresa: Horná 5, 83152 Bratislava

IČO: 50090127

Právna forma: Občianske združenie

IBAN číslo účtu: SK0783300000002000981151 / kód banky: 8330 (Fio banka a.s)

Ako poukázať 2% z daní

Dôležité termíny:

 • do 3. apríla 2018 (do lehoty na podanie daňového priznania) – Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (fyzické osoby), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami – Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania. 
 • do 30. apríla 2018 – Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane) – tlačivá si stiahnite tu:
  vyhlásenie >>>
  potvrdenie  >>>

Popis krokov pre venovanie 2% z dane

Zamestnanci:

 1. Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
 2. Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane. Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.
 3. Najneskôr do 30. apríla 2018 pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska.

Pozn: Pracovali ste ako dobrovoľník? Ak ste pracovali aspoň 40 hodín ako dobrovoľník v roku 2017, máte možnosť venovať až 3% z dane – požiadajte organizáciu, pre ktorú ste pracovali ako dobrovoľník o potvrdenie tejto práce.

Kompletné informácie ohľadom postupu pri poukazovaní 2 % nájdete na stránkach: 

Ak máte svojho iného favorita, chápeme to. Ak nás podporíte, budeme vďační. Ak dáte o nás vedieť, pomôžete nám.  

Ak nás podporíte, radi sa vám odmeníme:

 • Ak ste sa rozhodli podporiť nás, bezplatne sa zapojte do ktorejkoľvek s výziev s poznámkou 2%.
 • Ak zastupujete spoločnosť, ktorá nás podporila, dajte nám vedieť. Radi pre Vás pripravíme skvelú tímovú akciu. 

Ďakujeme

Ing. Ertl Peter

Reštartnisa, oz
predseda združenia


Ak chcete urobiť niečo pre svoje zdravie, zapojte sa do našich výziev.

Pomohli už stovkám ľudí 🙂

cover foto: Štefan štefančík from Pexels.

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *