2% pre reštartnisa

Zdravím vás priatelia.

Určite ste v týchto dňoch zo všetkých strán bombardovaní požiadavkami na 2% Vašich daní. Ak máte svojho favorita, veľa nenarobíme. Ak však váhate, radi by sme sa uchádzali o Vašu podporu.

Pomôžete nám tak udržať bezplatnú účasť vo výzvach pre deti, seniorov a ZŤP

Za všetkých ďakujeme

Už siedmy rok organizujeme športové výzvy s cieľom vytiahnuť vás do prírody, hôr a k aktívnemu pohybu.

 • Ponúkame hory, šport a zážitky ako alternatívu k stresu, hejtu a virtuálnemu svetu.
 • Predstavujeme nepoznané zákutia Slovenska.
 • Dodávame elán a životné výzvy ľuďom so zdravotnými ťažkosťami, osamelosťou a vyhorením.
 • Ponúkame endorfíny a dobrú náladu na odbúranie životného stresu a apatie.
 • Chceme seniorom ukázať, že život na dôchodku nekončí.

Tohto roku sme zaznamenali pomoc viacerých partnerov a tiež niekoľko dobrovoľných príspevkov od jednotlivých darcov. Ďakujeme.

Ako obyčajne všetky vyzbierané peniaze minieme na vás. Spolu s 2% percentami budú slúžiť na prípravu eventov, ďalšieho ročníka fotopublikácie 7 kopcov, 3 jazerá, bezplatnú účasť vo všetkých akciách pre deti, mládež, seniorov a ZŤP.

Naše výzvy potrebujú Vašu podporu:

7 kopcov, 3 jazerá

Tento rok organizujeme už 6. jubilejný ročník. Výzva je koncipovaná tak, aby ju zvládol každý. Rodina s deťmi aj výkonnostný športovec. Dávame inšpiráciu na výlety. Predstavujeme Slovensko. Aj napriek pandémii sa v 6. ročníku zapojilo už teraz temer tisícka účastníkov, kluby, firemné tímy a celé rodiny s deťmi. Väčšina ľudí z predchádzajúcich ročníkov pokračuje ďalej. Z vašich 2% budeme opäť čiastočne financovať fotopublikáciu 7 KOPCOV, 3 JAZERÁ, tiež výrobu odznakov na jednotlivé ciele a bezplatnú účasť vo všetkých akciách pre deti, mládež, seniorov a ZŤP. 

Viac o 6. ročníku výzvy 7 kopcov, 3 jazerá 2021

Kardio nápravník

Pred piatimi rokmi sme spustili projekt Kardionápravníka. V teniskách alebo na bicykli, pomôž nám zdolať obvod zemegule. Za ten čas sme ho dali nespočetne krát. Najmladší účastník má 7 rokov, najstaršia účastníčka s koksatrózou kĺbov má vyše 70 rokov. V skupine máme špičkových výkonnostných športovcov, rodiny s deťmi i ZŤP. Nesúťažíme. Chceme rozhýbať najmä deti a seniorov, preto naďalej podporujeme bezplatnú účasť vo všetkých akciách pre deti, mládež, seniorov a ZŤP.

Viac o výzve Kardio nápravník

Ak nás podporíte, radi vás odmeníme. Radi vás odmeníme.

 • Ak ste sa rozhodli podporiť nás, bezplatne sa zapojte do ktorejkoľvek s výziev s poznámkou 2%.
 • Ak zastupujete spoločnosť, ktorá nás podporila, dajte nám vedieť. Radi pre Vás pripravíme skvelú tímovú akciu.

Budeme tiež radi, ak sa zapojíte do niektorej z našich výziev.

Ďakujeme

Ing. Ertl Peter

Reštartnisa, oz
predseda združenia

Údaje o združení

 • Názov: Reštartni sa
 • Adresa: Horná 5, 83152 Bratislava
 • IČO: 50090127
 • Právna forma: Občianske združenie
 • IBAN číslo účtu: SK0783300000002000981151 / kód banky: 8330 (Fio banka a.s)

Ako poukázať 2% z daní

Dôležité termíny:

 • do 31. marca 2021 (resp. do lehoty na podanie daňového priznania) – Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (fyzické osoby), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami – Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania.
 • do 30. apríla 2021 – Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane) – tlačivá si stiahnite tu:
  vyhlásenie >>>
  potvrdenie  >>>
  ak chcete predvyplnené vyhlásenie kliknite sem Vyplnené vyhlásenie >>>

Popis krokov pre venovanie 2% z dane

Zamestnanci:

 1. Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
 2. Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane. Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.
 3. Najneskôr do 30. apríla 2021 – posledný termín pre zamestnancov na podanie Vyhlásenia o poukázaní 2% z dane (spolu s Potvrdením o zaplatení dane)

Pozn: Pracovali ste ako dobrovoľník? Ak ste pracovali aspoň 40 hodín ako dobrovoľník v roku 2020, máte možnosť venovať až 3% z dane – požiadajte organizáciu, pre ktorú ste pracovali ako dobrovoľník o potvrdenie tejto práce.

Redakcia Reštartnisa

Redakcia Reštartnisa

Články z redakčného stola Reštartnisa, (poväčšine informačného charakteru) na ktorom sa zvyčajne podieľa aj viac členov redakčného tímu.

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.

Prejsť na začiatok

Pin It on Pinterest