Čarovná zem

Čarovná zem. Pozvánka na výstavu Martina Habánka.

Volám sa Martin Habanek a narodil som sa 24.aprila 1980. Žijem v obci Ladce.

Láska k horám a túžba byť v nich ma priviedla k fotografovaniu. Moje začiatky na horách som zaznamenával malým kompaktným fotoaparáto Panasonic. V roku 2003 som kvôli zlepšeniu kvality fotiek a túžbe fotiť technicky dokonalejšie , kúpil prvú zrkadlovku Nikon 7100. V súčasnost fotím Nikonom 750. Venujem sa krajinkám, ale aj portrétovému foteniu v prírode.

Na horách zbožňujem západové a východove scenérie a presne v tomto duchu sa nesie väčšina mojich fotografií. Kvôli týmto okamihom ,plných svetla, prespávam často v horách a číham na správne chvíle a okamihy. Okrem fotiek si tak odtiaľ nosím domov aj množstvo zážitkov. Rád cestujem a spoznávam nové oblasti, kde sa niekoľko dní vždy zdržím.

Ciele fotenia si vyberám podľa scenérií a snažím sa zachytiť v nich či už ročné obdobia, ale aj rôzne typy počasia, pretože každé z nich má svoje čaro. Moje prvé výstavy začali v roku 2017 a sú zamerané na prezentovanie krás najmä Slovenska, ale i zahraničia. Mojím zámerom je do budúcna vytvoriť knihu krás našej zeme.

Na záver chcem dodať: tak ako nám krajinu zanechali naši predkovia, otcovia, vážme si ju, našu krásnu zem, aby aj generácie, ktoré prídu po nás, mohli žiť v nedotknutej a zároveň panenskej prírode.

Martin Habo Habánek

Nádherné scenérie prírody a dokonalá práca so svetlom. Pozývame Vás na výstavu fotografíí Martina Habánka v priestoroch obecného úradu Košeca od 6.9. – 30.9.2017. A my len dodávame, že sa radi prídeme pozrieť tiež. Srdečne pozývame aj vás.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Ďalšie články autora

Prejsť na začiatok