Dramatický súboj Petra s bacilom

Hneď začiatkom týždňa som vedel, že je zle. V hrdle ma začalo drhnúť ako pri nedávnej českej metylalkoholovej kauze a nos mi začal pripomínať môj 5 rokov neopravovaný kvapkajúci vodovodný kohútik. Nepochybne na mňa niečo lezie a nič príjemné a vzrušujúce to nebude.

Práve počas Valentínskeho týždňa. Toho zradného Valentína plného lásky a porozumenia.

Aktívny Peter dostal na frak a moje ľútostivé choručké alterego sa okamžite prebudilo a začalo robiť šarapatu v mesačných diplomových disciplínach. Nemožeš ísť v tomto stave behať, ublížiš si. Kľudne si nalož viac, potrebuješ byť silný. Daj si bonbón, teraz máš na to nárok. Takéto a podobné drísty mi lozily hlavou a moja láska a ohľaduplnosť k uboľkanému Petríkovi bola nekonečná. Ty môj choručký.

Skrátka do piatku som porušil všetky pravidlá Víťazného februára a tým pádom som prišiel o diplom. Sledujete, ako pekne sa dá opísať zlyhanie a prehra? 🙂

Že vraj sebecky myslíme iba na seba. Hovorí sa, že dnes už ľudia nevedia, čo je ohľaduplnosť. Omyl, pokiaľ sa jedná o nás samých, ohľaduplnosti a sebalásky nieje nikdy dosť.

V piatok vyšlo konečne slnko a aktívny Peter konečne vyhral. Povedal som si: „Dosť. Čo ma nezabije, to ma posilní!“, a vyhlásil som vojnu všetkým potenciálnym bacilom.

Poznám dve teórie. Podľa tej prvej treba bacila vypáliť. Ruská história ma naopak presvedčila, že nepriateľa treba nechať totálne vymrznúť. Zvolil som obe taktiky. Keďže som dal môj bicykel po zime do servisu (čo by ste mali spraviť mimochodom aj vy) a oblečenie s tretrami ostali tatam, obliekol som sa do dvestoročných deravých teplákov, navrstvil 4 bavlnené tričká, namiesto tretier záhradné baganče a starý Kellys bicykel zaplakal. Zvyšok si domyslite.


bojna1 bojna5


Hoci som vyzeral ako krčmový bicyklový presúvač, zvládol som Babicu, Blatnicu i Urminský stupák. V teplote okolo nuly a s chrchlavým hrdlom som sfúkol 31 km a 300 metrové prevýšenie. V polovici cesty pred Bojnou som pochopil, že zmrazenie bacilov nehrozí. Veselo škriabali akoby nič. Vyrazil som teda až do Mexica s cieľom tam ich skúsiť vypáliť.


bojna2 bojna3


Rozhodovanie bolo ťažké. Tequilla, Cappa Negra, Chivas, Rum, Four Roses alebo Jim Beam. Nakoniec som sa rozhodol, že budem štýlový. Keďže som v Mexicu, bacily vyničím Tequilou. Dal som dve a hneď som pocítil ich paniku a radikálny ústup. Pravdu som pochopil až cestou domov. Chlad, teplo, chlad, … Ak ich nezlikvidujem, tak ich naopak otužím. Ako v saune. A moje bacily budú ešte odolnejšie. Opätovne sa prejavili až na samom konci Urminského 16% stúpania. Zrazu chceli zo mňa von. Možno dostali z tých kopčekov a rýchlosti kynetózu, možno ja som bol s pajšlom na dne. Zajtra uvidím. Ak sa postavím na nohy, terapia Čo ťa nezabije, to ťa posilní zabrala. Ak nie, ujojkané alterego môže znovu víťaziť.

A pre nás z toho plynú tri významné poučenia:

  1. Čítajte motivačnú literatúru, napríklad takého Borisa Polevoja: Príbeh ozajstného človeka, nepohrdnite ani Pavkom Korčaginom z románu: Ako sa kalila oceľ. Ukážu vám nezlomnú vôľu človeka dosiahnuť napriek zapálenému hrdlu svoj cieľ.
  2. Čítajte tiež Ezopa, sú to len rozprávky, ale majú významný ideový presah.
  3. A ak ste chorý, nevzdajte Víťazný február. Prídete tak, podobne ako ja, o nádherný diplom.

A to by bola škoda.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Ďalšie články autora

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Medailobranie 2019


ZSSK
Magna Energia


Magna energia logoMagna Energia