Dramatický súboj Petera s bacilom

Už začiatkom týždňa som vedel, že je zle. Covid to nebol. V hrdle ma začalo drhnúť ako pri nedávnej českej metylalkoholovej kauze a nos mi začal pripomínať môj 5 rokov neopravovaný kvapkajúci vodovodný kohútik. Nepochybne na mňa niečo lezie a nič príjemné a vzrušujúce to nebude.

Ležať alebo ťahať na bicykli?

Aktívny cykiista Petere dostáva na frak. Jeho ľútostivé ego sa okamžite prebudilo a začalo robiť šarapatu v mesačných predsavzatiach: Nemožeš ísť v tomto stave behať, ublížiš si. Daj si radšej papo a vylep sa nagauč. Kľudne si nalož viac, potrebuješ byť silný. Teraz máš na to nárok. Takéto a podobné drísty mi lozily hlavou a moja ohľaduplnosť k uboľkanému egu bola nekonečná: Ty môj choručký.

Skrátka do piatku som porušil všetky predsavzatia. Sledujete, ako pekne sa dá opísať lenivosť, zlyhanie a prehra? 🙂

Že vraj sebecky myslíme iba na seba. Dnes ľudia nevedia, čo je ohľaduplnosť. Pokiaľ sa nejedná o nich samých. Potom ohľaduplnosti a sebalásky nieje nikdy dosť.

O ohľaduplnosti

Vysadni na bicykel

V piatok vyšlo konečne slnko a konečne som vyhral. Povedal som si: „Dosť. Čo ma nezabije, to ma posilní!“, a vyhlásil som vojnu všetkým potenciálnym bacilom.

Ako zlikvidovať bacila

Poznám dve teórie. Podľa tej prvej treba bacila vypáliť. Ruská história ma naopak presvedčuje, že nepriateľa treba nechať totálne vymrznúť. Zvolil som obe taktiky.

Keďže som dal môj bicykel po zime do servisu (čo by ste mali spraviť mimochodom aj vy) a oblečenie s tretrami ostali tatam, obliekol som sa do dvestoročných deravých teplákov, navrstvil 4 bavlnené tričká, namiesto tretier záhradné baganče a starý Kellys bicykel zaplakal. Hoci som vyzeral ako krčmový bicyklový presúvač, zvládol som Babicu, Blatnicu i Urminský stupák.

V teplote okolo nuly a s chrchlavým hrdlom som sfúkol 31 km a 300 metrové prevýšenie. V polovici cesty pred Bojnou som pochopil, že zmrazenie bacilov nehrozí. Veselo škriabali akoby nič. Vyrazil som teda až do Mexica s cieľom tam ich skúsiť vypáliť.

Dramatický súboj cyklostu s bacilom
Rozhodovanie bolo ťažké

Ako vypáliť bacila. Rozhodovanie bolo ťažké.

Tequilla, Cappa Negra, Chivas, Rum, Four Roses alebo Jim Beam. Nakoniec som sa rozhodol, že budem štýlový. Keďže som v Mexicu, bacily vyničím Tequilou. Dal som dve a hneď som pocítil ich paniku a radikálny ústup.

Pravdu som pochopil až cestou domov. Chlad, teplo, chlad, … Ak ich nezlikvidujem, tak ich naopak otužím. Ako v saune. A moje bacily budú ešte odolnejšie. Opätovne sa prejavili až na samom konci Urminského 16% stúpania. Zrazu chceli zo mňa von. Možno dostali z tých kopčekov a rýchlosti kynetózu, možno ja som bol s pajšlom na dne.

Zajtra uvidím. Ak sa postavím na nohy, terapia Čo ťa nezabije, to ťa posilní zabrala. Ak nie, ujojkané alterego môže znovu víťaziť.

Z toho plynú tri významné poučenia:

  1. Čítajte motivačnú literatúru, napríklad takého Borisa Polevoja: Príbeh ozajstného človeka, nepohrdnite ani Pavkom Korčaginom z románu: Ako sa kalila oceľ. Ukážu vám nezlomnú vôľu človeka dosiahnuť napriek zapálenému hrdlu svoj cieľ.
  2. Čítajte tiež Ezopa, sú to len rozprávky, ale majú významný ideový presah.
  3. A ak ste chorý, nefňukajte a nevzdávajte sa.

Príjemný týždeň

Pošli ďalej
petere prihody
petere prihody

Petere mládenca cestovateľské a športové príhodi a skúsenosti. Sleduj náš instagram aj twitter.

Articles: 21