Jarný kardio nápravník

Obuj tenisky, nakopni bajk.
Nabehaj, nachoď, nabicykluj jarné objemy.

Štartujeme 1. marca.

Prihlásiť sa môžeš až do konca apríla.
Dáš koľko dáš, kedy chceš, kde chceš, na bicykli, alebo v teniskách.:-)
Započítavajú sa km od 1.3. do 31.5. 2017.

štartovné 5 €

Bicykluješ? Procycling tip:
Pri registrácií si zapíš po poznámky "tím Sporttour" a najlepšieho Sporttour-aka a Sporttour-ačku oceníme novými Sporttour dresmi, ktoré predstavíme už na Jarných kilometroch! :-)

Zmyslom JARNÉHO KARDIO NÁPRAVNÍKA je rozhýbať sa a nabrať jarné objemy. Dostať telo do kondície, kopnúť trochu do vrtule a do leta vstúpiť ako sebavedomý víťaz. Jar prináša aj nové príležitosti. Tou najväčšou zmenou je, že kardionápravník priberá aj bicykel. Bez neho jednoducho nemôžeme. Nová výzva preto znie:

Je jedno či beháš, chodíš, alebo bicykluješ.

Obuj tenisky, nakopni bicykel,
pomôž nám zdolať obvod zemegule a prever svoje možnosti.
A získaj pritom čo najviac pumlov.

Nabehaj / nachoď za 3 mesiace minimálne 200 km. Nabicykluj 600 km. Dá sa to.

Evidujeme kilometre a výkony. Ale viac sa stretávame. Každý mesiac dáme niekoľko dôvodov, vidieť sa spolu. Na bicykli, v teniskách, vibramoch, i s batohom … ako kardio nápravník zvládnete, je len a len na Vás. Aktivity tiež môžete ľubovoľne kombinovať. Víťazi budú vyhlásení v každej kategórii extra. (tzn. beh/ultra/chôdza/bike:mtb/cesťák)

Na konci bude slávnostné medailobranie a diplomobranie. Veď to poznáme 🙂

Výsledky zimného kardio nápravníka nájdete tu Zimný kardio nápravník

Verím, že nás v tom nenecháte a pomôžete nám zdolať jarný cieľ.

Aby sme zjednotili výkony zavádzame špeciálnu výkonnostnú jednotku 1 PUMEL. Pumel spája rozličné formy výkonov a aktivít tak, aby sme mohli aspoň orientačne zhodnotiť aktivitu každého z nás. 

jeden červený pumel dostanete za:

 • 30 km na cestnom bicykli
 • 20 km na horskom bicykli 
 • 10 km behu, alebo turistiky (po svojich)
 • za každý zdolaný spoločný cieľ 
 • za každý heroický čin, ktorý vás dostane do výšin bohov (rozdávame osobne)

že je to komplikované? Ani nie.

Príklad: Odbehnete za mesiac 100 km? Získavate 10 pumlov, zúčastníte sa spoločného behu, výstupu a pod? Za každú jednu akciu si pripíšete pumel navyše. Odbicyklujete 100 km? Získavate 3 pumle a ostáva vám 10 km k dobru. Zachránite v oceľovej pasci zacvaknutého medveďa? Získavate pumel navyše. 🙂 Na záver oceníme toho, kto získal najviac pumlov. Ale neberte to príliš vážne. 🙂

Rozdeľujeme kategórie beh/chôdza a cyklistika

 1. Každý účastník dostane účastnícky diplom s počtom zvládnutých km. 
 2. Každý účastník, ktorý úspešne v termíne zdolá
  – po svojich (beh, turistika, nw) 200 km,
  – na bicykli (MTB/cesta) 600 km,
  získa medailu.
 3. Celkovo rozdáme rekordmanom 18 pohárov
  – beh za najviac odbehnutých km (v kategóriách Muži (elite, hobby) / Ženy / Deti)
  – bike za najviac najazdených km (v kategóriách Muži / Ženy) oceníme aj výškový challenge
  – za najviac získaných pumlov
 4. určite nezabudneme na psov

Vecné ceny

 1. Opäť losujeme 5 tenisiek Adidas s Boost technologiou. Spomedzi všetkých bežcov, ktorý splnia základný cieľ dať v teniskách 200 km.
 2. Procycling ocení najlepšieho Sporttour cyklistu a cyklistku novými Sporttour dresmi.
 3. Spomedzi všetkých cyklo účastníkov, ktorí splnili cieľ 600 km vylosujeme 10 výhercov cyklofľaše Bianchi
 4. Ak popri kardio nápravníku zdoláte aj tohtoročné ciele výzvy 7 kopcov, 3 jazerá, ste v hre o všetky ceny vrátane horského bicykla Bianchi Kuma. Podmienkou je registrácia vo výzve. Bezplatný registračný kód do výzvy 7 kopcov, 3 jazerá 2017 obržíte v potvrdzovacom maily. 

Pozn: Každý účastník jarného kardio nápravníka získa voucher na štartovné vo výzve 7 kopcov, 3 jazerá 2017. Dôvod je jednoduchý.  V každom z cieľov sú stanovené bežecké a cyklo trasy. A v každom z cieľov plánujeme nejakú spoločnú akciu. Spoznáme sa a niečo popritom zažijeme. Tí, ktorí zdolajú ciele, budú zároveň v hre aj o ceny našej nosnej výzvy 7 kopcov, 3 jazerá 2017 ZSSK reštart challenge. Voucher s kódom obdržíte po registrácii a je prenosný. Tí, ktorí sú už zapojení, ho môžu darovať kamarátom alebo partnerom.

 

 1. Vyplňte registračný formulár na tejto stránke (nižšie).
 2. Registračný a štartovný poplatok 5 € uhraďte bankovým prevodom s vašim menom na číslo účtu FIO banka SK0783300000002000981151.
 3. Rodiny s deťmi platia iba jedno štartovné. Seniori a ZŤP štartovné neplatia. 
 4. Ak ste prispeli 2% na chod našho neziskového združenia Reštartnisa, neplaťte nič. Iba do poznámky napíšte 2%. Ďakujeme Vám.
 5. Ak sa prihlasujete s deťmi/ako rodina uveďte do poznámky ich mená kvôli evidencii, diplomom a zlosovaniu cien. ZŤP a penzisti do poznámky iba uvedú heslo senior.
 6. Zapojte sa do FB skupiny kardio nápravník v ktorej vkladáte fotky a komunikujete s ostatnými účastníkmi. Skupina je uzavretá. 🙂
Do skupiny Kardio nápravník
 • Kde sa registrovať do výzvy (registrujete sa priamo na tejto stránke) http://www.restartnisa.sk/letny-kardio-napravnik/
 • FB skupina jarného kardio nápravníka tu môžte komunikovať s ostatnými členmi skupiny, vkladať linky, treky, GPS, fotky, tiež si dohodovať jazdy, behy, výlety a stretnutia. Skupina je diskrétna, uzavretá iba pre členov kardio nápravníka. Keď vstupujete do skupiny prvýkrát, musíme vás odsúhlasiť. Požiadajte o členstvo, obratom vám ho potvrdíme. Do FB skupiny sem https://www.facebook.com/groups/1302369036582633/
 • Rebríček odjazdených kilometrov. Tu vkladáte sami svoje nabehané / nachodené / najazdené kilometre a vidíte priebežný rebríček. Pomocou šípok si môžete meniť poradie účastníkov podľa vlastných preferencií. Cez funkciu search si môžete vyhľadať aj konkrétneho účastníka. Vkladať môžete priebežne alebo dávkovo (pozor hodnoty sa pripočítavajú). Prihlasujete sa menom/nickom a e-mailom. Do rebríčka sa dostanete tu http://www.restartnisa.sk/user/public/kardio?campaign=LKN2018
Registrácia a propozícieDo FB skupinyPoradie a vkladanie kilometrov

Výsledky jarnej série

Pozrite si výsledky jarnej série

Ak sa ti challenge páči, poydieľaj nás prosím.