Kvíz: Poznáte anglické synonymá?


Vitajte v našom kvíze Poznáte anglické synonymá? Tento kvíz vás bude testovať na vašu schopnosť nájsť vhodné synonymum pre rôzne slová a slovné spojenia v angličtine. Majte na pamäti, že synonymá sú slová alebo frázy, ktoré majú podobný význam, ale môžu mať odlišný výraz alebo nuansu. Vašou úlohou bude vybrať najlepšie synonymum pre dané slovo vo vete.

Kvíz sa skladá z desiatich otázok. Po ukončení kvízu získate okamžité výsledky aj so správnymi odpoveďami. Môžete si tak overiť, ako ste v slovnej zásobe na tom.

A ak si chcete zopakovať angličtinu voľnejšie odporúčame vám navštíviť naše nové medzinárodné stránky HIKEVENT.COM, kde nájdete mnohé cestovateľské tipy a články RESTARTNISA doslovne preložené. Môžete si tak precizovať angličtinu jedna ku jednej pri atraktívnych cestovateľských reportážach z celého sveta.

Poznáte anglické synonymá?

Do kvízu sa dostanete kliknutím na tlačítko ĎALEJ.

Výsledky

Super Test ste zvládli lepšie ako 70% ostatných. Ak si chcete vylepšiť alebo zopakovať angličtinu, navštívte kedykoľvek HIKEVENT – anglickú verziu stránok restartnisa, kde nájdete mnoho cestovateľských tipov a článkov v doslovneom preklade. Môžete si tak porovnať ten istý text v angličtine a slovenčine priamo vedľa seba. HIKEVENT.COM

Dnes nebol váš deň. Skúste znovu, alebo….

Ak si chcete vylepšiť alebo zopakovať angličtinu, navštívte kedykoľvek HIKEVENT – anglickú verziu stránok restartnisa, kde nájdete mnoho cestovateľských tipov a článkov v doslovneom preklade. Môžete si tak porovnať ten istý text v angličtine a slovenčine priamo vedľa seba.

HIKEVENT.COM

Ďalej

#1. Ktoré z uvedených spojení nezodpovedá nasledovnej vete: "The drink was cheaper than I expected."

Ďalej

#2. Ktoré z uvedených slov je synonymom slova CURTSY

Ďalej

#3. Akým slovom nemožno nahradiť slovo "thrashing"

Ďalej

#4. If someone is VIGOROUS it means...

Ďalej

#5. If someone is INTREPID it means, he si

Ďalej

#6. If someone is laughing, some other

Ďalej

#7. Ktoré z uvedených slov je v protiklade ostatných?

Ďalej

#8. If someone is lethal it means

Ďalej

#9. Ktoré slovo nepatrí významovo do tejto série

Ďalej

#10. If somene is noble, it means he is...

Koniec
Pošli ďalej
Testy a Kvízy
Testy a Kvízy

Vedomostné testy a kvízy o Slovensku. Online testy pre dospelých i deti. Vedomostné testy. Bezplatne sa otestuj. Výsledky ihneď.

Articles: 18