Prečo utiecť do prírody?

Ak ste sa ešte nerozhýbali a gaučujete doma na zadku, chcel by som vám ponúknuť hneď niekoľko dobrých dôvodov, prečo vypadnúť v týchto letných horúčavách do prírody.

Budete mať lepšiu náladu

Slnko a pohyb na čerstvom vzduchu vás naštartujú. Už polhodinový pohyb v prírode vás privedie na úplne nové myšlienky, starosti a problémy sa vytratia. Príroda má schopnosť liečiť.

Zlepšíte si kondíciu

Budete aktívnejší, svižnejší, pevnejší a pravdepodobne zhodíte zopár kíl. Budete sa cítiť skvelo. Ale najmä, začnete si veriť.

Získate nový, oveľa pozitívnejší náhľad na život

Pobyt v prírode vás pozitívne nabije. Je to úplne niečo iné, ako sa denne mordovať negatívnymi správami, propagandou, reklamou a politikou, ktoré sa na nás hrnú zo všetkých strán. Začnete vnímať to podstatné.

Odbúrate stres

Les, slnko a voda liečia stres. Aktívny pohyb odbúrava stres. Doba sa zrýchľuje i nároky na nás stále rastú. Ani si neuvedomujeme ako žijeme v permanentnom preši, ktorá si naviac často sami navodzujeme. Každá minuta, ktorú na tento účet strávime v prírode sa nám blahodárne odmení na zdraví. Lekári dnes jednoznačne poukazujú na fakt, že práve stres je najdôležitejším spúšťačom väčšiny porúch, civilizačných chorôb a zlých návykov.

Časom zistíte, že na veľké zážitky si nemusíte zobrať hypotéku

Nedávno som objavil priamo nad domom v Karpatoch nové technické cyklotrasy. Ani som netušil koľko zábavy a adrenalínu nájde človek priamo pod nosom. Ešte stále je okolo nás množstvo ľudí, ktorí si myslia, že dovolenka musí byť drahá, dlhá, all inclusive, najlepšie letecky na druhom konci sveta. Dovolenka je hlavne od slova dovoliť si. A o jej kvalite skôr rozhoduje to s kým idem a ako aktívne ju prežijem. Mám známych ktorí už boli 7x v turecku, na lodi po stredozemnom mori, v egypte, v chorvátsku, ale v Slovenskom raji ešte neboli.

Máte šancu spoznať množstvo nových ľudí

Ak si aj s každým nesadnete, nevadí. Skôr či neskôr natrafíte na potulkách na skvelé partie, priateľov, spriaznené duše s ktorými začnete zdieľať a objavovať úplne nové svety. Bude vás spájať úplne nové, nezaťažené puto. Založené na nadšení, radosti a spoločných záujmoch.

Nová motivácia a výzvy

Chceme ísť ďalej. Chceme viac. Plánovať novú akciu znamená tešiť sa. Každá ďalšia výzva, každá ďalšia cesta je už predom zdrojom veľkého očakávania. Máte sa na čo tešiť a život je hneď krajší. Práve pred letom mnohí z nás majú dôvod aj zamakať na sebe. Veď  …. ako budem vyzerať v plavkách. A dám ten kopec vôbec? Zvádnem takú trasu? 🙂  Už samotné prípravy na cestu v nás vyvolávajú príjemné pocity a vďaka tomu sme hneď šťastnejší.

Zážitky a spomienky

Najdôležitejšie veci v živote nie sú veci. Z vecí sa radujeme iba chvíľu, potom zovšednejú. To čo nezovšednie sú spomienky a zážitky. Nepoznám nikoho, kto by sa k nim rád nevracal.

Život je príliš krátky, tak na čo čakať? Verte, že prežité zážitky sú lepšie ako pasivita, telka, dosebahľadenie, sebaľutovanie, kŕmenie sa, krčma, či gauč. Každý takto prežitý víkend je dopredu stratený. Minule som premýšľal, čo mi pohyb dal a čo vzal. Pozitíva jednoznačne prevyšovali. Všetko je vec priorít. Nikdy by som sa nechcel vrátiť späť.

A čo vy. Už ste vyštartovali k jazeru, na prvý kopec? Alebo ste stále pracovne vyťažení, musíte zarábať viac, či nenahraditeľní?

Príjemný týždeň.

REŠTART výzva: 7 kopcov, 3 jazerá 2016

Zvládnete to s nami?

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2021

ZSSK restart challenge. Zverejnili sme ciele pre 6. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
CIELE

Rozhýbte sa s nami

Kardionápravník 2021 Zimná Séria

Kardionápravník 2021

Kardio nápravník 2021 ŠTartujeme zimnou sériou Jubilejný 5. ročník výzvy Kardionápravník práve štartuje Zimnou sériou. Po svojich, na lyžiach alebo na bicykli. Dáme opäť cez zimu obvod zemegule?

VIAC »
7 kopcov 3 jazerá 2021 propozície

7 kopcov 3 jazerá 2021

7 kopcov 3 jazerá 2021 ZSSK restart challenge 7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických

VIAC »
Ďalšie články autora

Jeden komentár na “Prečo utiecť do prírody?

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.