Príbeh Reštartnisa

Reštartnisa, o.z. sa dlhodobo angažuje v týchto oblastiach:

  • podpora športu a aktívneho pohybu najmä cyklistika, beh, outdoor, turistika
  • zdravší životný štýl, strava, prevencia, životospráva
  • aktivizácia a nový mentálny reštart (stres, apatia, osamelosť, závislosti, vyhoretosť) pre lepšiu kvalitu života

Okrem organizovania eventov a športových výziev venujeme tiež pozornosť rodinám s deťmi, seniorom a ľuďom s telesným postihnutím a nadváhou. BLOG Reštartnisa dnes denne navštevuje viac ako 1000 ľudí a návštevnosť stále stúpa. V sociálnych sieťach máme viac ako 7000 fanúšikov. Snažíme sa prinášať originálny obsah, rozhovory a inšpirácie pre šport, fyzický aj mentálny reštart a zdravú životosprávu.

Prečo Reštartni sa a ako to celé vzniklo?

Pozrite si spoveď Petera autora projektu a náš príbeh na časovej ose.

Picture

Štartujeme program Reštart

Po dlhých úvahách a prvých výsledkoch sme sa rozhodli, že chceme reštartnúť aj kamarátov a ľudí okolo seba. Chceme ukázať, že život nemusí byť len konzum, kariéra, peniaze a práca ale tiež šport, zážitky, rodina, zdravie a relax. Ako to celé začalo?

21/05/2014
Picture

Blog Reštartnisa

Štartuje Blog Reštartnisa so zameraním na aktívny pohyb a zdravú výživu. Tiež spúšťame stránku a skupiny na sociálnych sieťach FB, Instagram, TwitterLinkedIn, vlastný Youtube kanál a vlastnú aplikáciu pre iOS. V priebehu roka máme viac ako 5000 followerov a 2000 členov v skupinách. 

20/07/2014
Picture

7 kopcov 3 jazerá 2016

Štartujeme prvý ročník turistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá. V prvom ročníku sa do výzvy celkom zapojilo 721 účastníkov. 334 z nich začalo v priebehu roka aktívne zdolávať ciele a 127 ich aj všetky splnilo. Viac …

16/09/2015
Picture

Reštartni sa, o.z.

Vzniká neziskové občianske združenie Reštartni sa, do ktorého presúvame všetky výzvy, eventy a aktivity. Chceme tiež poďakovať našim partnerom, bez ktorých by sme to nerozbehli. ZSSK, Adidas, Barny’s, Procycling, Outdoorkemp. Ďakujeme.

01/11/2016
Picture

Zimný Kardionápravník 2016

Čo robiť cez zimu, aby sme nepribrali a udržali sa v tempe? Tak vznikla myšlienka Kardionápravníka. Výzva s cieľom odbehnúť cez 3 zimné mesiace na účastníka aspoň 200 km. A ako to celé dopadlo?

10/11/2016
Picture

Zhadzovačka alebo 5 kg dole

Pre ľudí s nadváhou spúšťame prvú 10 týždňovú sériu výzvy Zhadzovačka. Víťazi úpravou stravného režimu a pohybových aktivít zhodili za 10 týždňov viac ako 15 kg. Do výzvy sa zapojilo 105 ľudí a viac ako polovica schudla 5 a viac kíl.

01/04/2018
Picture

7 kopcov 3 jazerá 2017

V druhom ročníku sme zaznamenali 100% nárast účasti. V spolupráci s OOCR a miestnymi samosprávami sme vytvorili odporúčané trasy a cyklotrasy pre jednotlivé ciele. Organizujeme fotosúťaž. Vzniká tiež prvý tlačený bedeker 7 kopcov 3 jazerá, ktorý dostal bezplatne každý účastník výzvy. Začali sme tiež organizovať spoločné výstupy. Napr. výstup na RoháčeRajec a Súľovské skaly, Muráň, Pálava a pod… Pozrite si tiež záznam z medailobrania.

10/11/2016
Picture

Pravidelný Kardio nápravník

Po úspechu jarnej série, v ktorej sme zdolali 2x obvod zemegule (91 655 km) sme sa rozhodli spraviť výzvu periodickú. Vzniká jarná, letná, jesenná a zimná séria. Do výkonnostných aktivít taktiež pribudli bicykel, nordic walking a rýchla chôdza.

16/05/2017
Picture

Tím reštartnisa

Na ČSOB maratóne, Devíne a ultramarartóne Lazová stovka nás prvýkrát reprerentujú naši najlepší účastníci Erik a Mária. Obsadzujú popredné miesta. Ďakujeme za reprezentáciu. Vytvárame realizačný tím, pribúdajú blogeri, zavádzame tzv. ambassadorov reštartnisa pre beh, nw a cyklistiku.

15/10/2018
Picture

7 kopcov 3 jazerá 2018

Spúšťame 3. ročník výzvy 7 kopcov 3 jazerá. Počet registrovaných účastníkov predčí všetky očakávania. Zavádzame tiež súťaž skupín a tímov. Rozdeľujeme trasy pre turistiku, cyklistiku a rodiny s deťmi. Rozširujeme spoluprácu s MTbiker. Spúšťame podporné programy pre zapojenie seniorov a rodín s deťmi. Chcete si pozrieť atmosféru z medailobrania?

1/11/2018
Picture

Denne nás navštevuje viac ako 1200 ľudí

Návštevnosť blogu narastá každoročne o dvojnásobok. Minulý rok sme evidovali viac ako pol milióna návštevníkov. Budúci rok si trúfame atakovať milión. Na stránkach máme denne viac ako tisíc dvesto unikátnych návštev. Zavádzame bezpečnostné certifikáty a normy GDPR na ochranu osobných údajov.

01/01/2018
Picture

7 kopcov 3 jazerá 2019

Do 4. ročníka 7 kopcov 3 jazerá je prihlásený rekordný počet ľudí. Ďakujeme. V spolupráci s regionálnymi kanceláriami cestovného ruchu pribudla úplne nová úroveň ponuky na ubytovanie a služby pre zapojené regióny.

16/02/2019
Picture

Beháme a víťazíme

Z kardionápravníka sme urobili celoročnú výzvu so 4 sériami. V tohtoročnom ČSOB maratóne stál tím Reštartnisa dva krát na bedniach. Silnú zostavu máme aj na Národnom behu Devén Bratislava.Na bedniach stojíme aj na behu Baba – Kamzík. Mária Danečková z tímu Reštartnisa sa stáva majstrom Slovenska v horskom behu. Zlepšili sme evidenciu, podmienky aj ceny súťaží. Začíname sa cez partnerstvá orientovať na podporu slovenských výrobcov.

1/03/2019
Picture

Liberty in Town

V spolupráci so slovenským cyklo výrobcom Liberty štartujeme projekt Liberty in Town. Sloboda v meste. Zapájame sa tiež do projektov Do práce na bicykli a Criticall Mass na podporu rozvoja cyklistiky a cyklodopravy v mestách

1/04/2019
Picture

Spolupráca s KST, VKÚ a Život bez závislostí

Otvorili sme partnerskú spoluprácu s KST. Štartujeme partnerstvo s CBS– producentom najkvalitnejších turistických máp VKU. Zlepšujeme štruktúru blogu, ktorého návštevnosť stále narastá. Naštartovali sme spoluprácu s nadáciou Život bez závislosti. Oslovujú nás stále noví partneri. Viac …

01/05/2019