Ramsau am Dachstein 2018

Ramsau am Dachstein 2018 zimný kemp

by

V januári sme so Sporttourom absolvovali ďalší ročník zimného bežkárskeho kempu v Ramsau. Malá dedinka ležiaca v nadmorskej výške 1200 m.n.m. priamo pod ľadovcom Dachstein opäť nesklamala. Tohto roku nebol sneh snáď nikde. O Ramsau to neplatilo. Vzlety a pády. Skvelá partia nadšencov pre bežkovanie. Voskovanie aj kameňačky. Denné pokecy, chválenie sa a preháňanie v sauničke.  Tréningy aj objemy. Šalátovo cestovinové obedy, ktoré jedného zložia. Aj taký bol v skratke tento ročník. Musím úprimne priznať,  že v nedeľu po 4 dňoch bežkovania som mal naozaj dosť.

Prírodné scenérie ako z rozprávky. Aj nás tak napadlo, čo tak v lete na horákoch. Vyšliapať si taký Rittersberg, alebo Dachstein.

Našinec si rád užíva vymoženosti miestnych tratí. Sú členené podľa náročnosti a denne niekoľko krát upravené. Často sa tak stane, že aj poobede o tretej vletíte na nádherný snehový manžester. Pod 30 km denne sa nič nepočíta. NIe ste tak unavení. V lokálnych požičovniach si môžte za pár eur vyskúšať všetky druhy lyží. Našinca tiež prekvapí, že k zápožičke nič netreba. Žiadne zálohy, žiadne doklady, stačí im povedať v ktorom ste penzióne a už sa obúvate.

Ale načo toľko kecov. Treba to zažiť. Ďalší ročník opäť v januári.


7 KOPCOV 3 JAZERÁ 2018

3. ročník sa pomaly blíži ku koncu. Drvivá väčšina účastníkov už má viac ako polovicu cieľov za sebou a sú už aj hromady ľudí, ktorí zvládli všetkých desať. Pomaly pripravujeme diplomy, medaily a ceny. 🙂

Výzva 7 kopcov 3 jazerá 2018 je celoročná. Pre turistov, cyklistov i seniorov a rodiny s deťmi. Sľubujeme adrenalín, veľa pohybu, živú komunitu a zážitky. Registrácia pre tento rok je už ukončená, ale nič vám nebráni pridať sa k nám na niektorý z cieľov len tak.

A my už medzitým pripravujeme ciele pre 4. ročník 2019. Ak máte tip, napíšte nám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *