Región Gron: Ubytovanie, gastro, kam v okolí

Región GRON vás očarí vidieckym charakterom, ľudovými tradíciami a krásnou prírodou. Územie Regiónu GRON sa rozprestiera v doline stredného toku rieky Hron, ktorú obkolesujú pohoria Tribeč, Pohronský Inovec, Pohoria sú tvorené prevažne mladovulkanickým reliéfom, ktorý je charakteristický veľkou výškovou členitosťou. Najvyšší vrch Vtáčnik bol cieľom 7 kopcov 3 jazerá minulý roka. môžte ho využiť ako žolíka. Tohto roku máme ako hlavný cieľ Veľký Inovec, najvyšší kopec Pohronského Inovca. Štiavnické vrchy a Vtáčnik. Región Gron: Ubytovanie, gastro, kam v okolí.

Spoznaj stredné Pohronie

Ubytovanie

7 kopcov 3 jazerá 2020
Penzión Drozdovo

Hotelová časť penziónu uspokojí náročnejších návštevníkov. Turisti, či vyznávači jednoduchšieho ubytovania sa môžu ubytovať v turistickej časti penziónu.

Rekreačné zariadenie Branko
Rekreačný areál Branko

Ubytovanie sa nachádza v krásnom prostredí na okraji mesta Nová Baňa. Je to tiché miesto obklopené lesmi poskytujúce dostatočné súkromie a oddych, aj pre väčšie skupiny.

Penzion Tajch
Penzión Tajch

Ubytovanie pri jazere Tajch Nová Baňa. Okolie ponúka široké možnosti aktívneho trávenia času – kúpanie, bicyklovanie, tenis, volejbal.

Drevenica Revište
Drevenica Revište

Štýlové ubytovanie na okraji Revištského Podzámčia pod hradom Revište pri rieke. Je ideálnym miestom pre splav Hrona, aj pre kempovanie.

Koliba Riečky
Koliba Riečky

Náš tip. Rekreačné zariadenie a Koliba Riečky v Kľakovskej doline. Chutné špeciality, ale aj ubytovanie v chatkách alebo v plne vybavenej chate s terasou. Vhodné aj pre väčšie skupiny.

Turistická chata Bukovina
Hájenka Bukovina

Príroda a oddych v mestských lesoch Nová Baňa.

Dopravárik rekreačné zariadenie
Ostrý Grúň – Dopravárik

Výhodné ubytovanie po celý rok v hlavnej budove, apartmáne i v zrubových chatkách na Ostrom Grúni.

Turistická ubytovňa Kľak

Nenáročné a ekonomické ubytovanie sa skladá z 5 izieb a 14 lôžok, sociálnych zariadení s kuchyňou a posedením pri televízore.

Turistický ubytovňa SOŠ Žarnovica
Ubytovňa SOŠ Žarnovica

SOŚ Žarnovica turistická ubytovňa. Ubytovaní majú k dispozícii posilňovňu, telocvičňu, bazén s príslušenstvom, tenisové kurty a iné športoviská. +421 910 324 350

Gastro

Tajch u Igora
Tajch u Igora

Bufet u Igora sa nachádza pri novobanskom Tajchu. Návštevníci si tu môžu vychutnať občerstvenie na terase s výhľadom na jazero, pri hudbe či kine v Amfiteátri Tajch.

Penzión Tajch
Penzión Tajch

Penzión Tajch ponúka reštauráciu, bezplatné bicykle, sezónny vonkajší bazén a bar, spoločenskú miestnosť, vybavenie na vodné športy a príslušenstvo na grilovanie.

Koliba Riečky
Koliba Riečky

Náš tip. Rekreačné zariadenie a Koliba Riečky v Kľakovskej doline. Chutné špeciality, ale aj ubytovanie v chatkách alebo v plne vybavenej chate s terasou. Vhodné aj pre väčšie skupiny.

Kam v okolí

7 kopcov 3 jazerá 2020
Bikepark Drozdovo

V zime sa lyžuje a v lete sú pre bikerov pripravené 3 downhillové trate (víkendové vývozy na vleku).

Rozhľadňa Háj
Rozhľadňa Háj

Obľúbená vyhliadková veža nad Novou Baňou poskytuje výhľady doširoka. Vedie k nej náučný chodník Zvonička.

Ranč a Ski Blanc Ostrý Grúň
Ranč a Ski Blanc Ostrý Grúň

Ranč a SKI Blanc sa nachádza v okrajovej časti Ostrého Grúňa. Ponúka možnosti rybolovu, zakúpenia živých rýb, prípadne jazdenia na koni ako letnú alternatívu v lyžiarskom stredisku.

7 kopcov 3 jazerá 2020
Kláštor v Hronskom Beňadiku

Benediktínsky kláštor s 1000-ročnou históriou v Hronskom Beňadiku dáva možnosť nahliadnuť do kláštorného kostola a do zrekonštruovanej časti sýpky.

Krajská hvezdáreň a planetárium

Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom zaujme tematickými programami pre školské exkurzie, širokú verejnosť. Zažite digitálnu 4K oblohu.

Hrad Revište
Hrad Revište

Zrúcanina strážneho hradu zo 13. storočia neďaleko Žarnovice v Revištskom Podzámči je vhodný na nenáročnú turistiku. Novou atrakciou bude vyhliadková veža.

Hrnčiarske múzeum

Ľudové múzeum v Brehoch bolo zriadené za účelom zachovania bohatej hrnčiarskej tradície. Návštevníkom ponúka cez sezónne víkendy expozíciu hrnčiarskeho remesla.

7 kopcov 3 jazerá 2020
Hrad Šášov

Zrúcanina hradu z 13. storočia neďaleko Žiaru nad Hronom v Šášovskom Podhradí s pekným výhľadom. Pod hradom sa nachádza ľudové múzeum.

Veľký Inovec

Najvyšší vrch Pohronského Inovca, vrch Veľký Inovec, sa nachádza v centrálnej časti pohoria, medzi Novou Baňou a Topoľčiankami.

Región Gron: Ubytovanie, gastro, kam v okolí.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Redakcia Reštartnisa
Redakcia Reštartnisa

Články z redakčného stola Reštartnisa, (poväčšine informačného charakteru) na ktorom sa zvyčajne podieľa aj viac členov redakčného tímu.

Articles: 77