Región Gron: Ubytovanie, gastro, kam v okolí

Región Gron: Ubytovanie, gastro, kam v okolí

Región GRON vás očarí vidieckym charakterom, ľudovými tradíciami a krásnou prírodou. Územie Regiónu GRON sa rozprestiera v doline stredného toku rieky Hron, ktorú obkolesujú pohoria Tribeč, Pohronský Inovec, Štiavnické vrchy a Vtáčnik.

Pohoria sú tvorené prevažne mladovulkanickým reliéfom, ktorý je charakteristický veľkou výškovou členitosťou. Najvyšší vrch Vtáčnik bol cieľom 7 kopcvo 3 jazerá minulý roka. môžte ho využiť ako žolíka. Tohto roku máme ako hlavný cieľ Veľký Inovec, najvyšší kopec Pohronského Inovca

Spoznaj stredné Pohronie

Čo ťa zaujíma

Ubytovanie
7 kopcov 3 jazerá 2020

Penzión Drozdovo

Hotelová časť penziónu uspokojí náročnejších návštevníkov. Turisti, či vyznávači jednoduchšieho ubytovania sa môžu ubytovať v turistickej časti penziónu.

Rekreačné zariadenie Branko

Rekreačný areál Branko

Ubytovanie sa nachádza v krásnom prostredí na okraji mesta Nová Baňa. Je to tiché miesto obklopené lesmi poskytujúce dostatočné súkromie a oddych, aj pre väčšie skupiny.

Penzion Tajch

Penzión Tajch

Ubytovanie pri jazere Tajch Nová Baňa. Okolie ponúka široké možnosti aktívneho trávenia času – kúpanie, bicyklovanie, tenis, volejbal.

Drevenica Revište

Drevenica Revište

Štýlové ubytovanie na okraji Revištského Podzámčia pod hradom Revište pri rieke. Je ideálnym miestom pre splav Hrona, aj pre kempovanie.

Koliba Riečky

Koliba Riečky

Náš tip. Rekreačné zariadenie a Koliba Riečky v Kľakovskej doline. Chutné špeciality, ale aj ubytovanie v chatkách alebo v plne vybavenej chate s terasou. Vhodné aj pre väčšie skupiny.

7 kopcov 3 jazerá 2020

Chata Kollárová

Chata Kollárová poskytuje oddych v lesoch Ostrého Grúňa v pohorí Vtáčnik, vhodná aj pre väčšie turistické skupiny a pre teambuliding.

Dopravárik rekreačné zariadenie

Ostrý Grúň - Dopravárik

Výhodné ubytovanie po celý rok v hlavnej budove, apartmáne i v zrubových chatkách na Ostrom Grúni.

Turistická ubytovňa Kľak

Nenáročné a ekonomické ubytovanie sa skladá z 5 izieb a 14 lôžok, sociálnych zariadení s kuchyňou a posedením pri televízore.

Turistický ubytovňa SOŠ Žarnovica

Ubytovňa SOŠ Žarnovica

SOŚ Žarnovica turistická ubytovňa. Ubytovaní majú k dispozícii posilňovňu, telocvičňu, bazén s príslušenstvom, tenisové kurty a iné športoviská. +421 910 324 350

Turistická chata Bukovina

Hájenka Bukovina

Príroda a oddych v mestských lesoch Nová Baňa.

Gastro
Tajch u Igora

Tajch u Igora

Bufet u Igora sa nachádza pri novobanskom Tajchu. Návštevníci si tu môžu vychutnať občerstvenie na terase s výhľadom na jazero, pri hudbe či kine v Amfiteátri Tajch.

Penzión Tajch

Penzión Tajch

Penzión Tajch ponúka reštauráciu, bezplatné bicykle, sezónny vonkajší bazén a bar, spoločenskú miestnosť, vybavenie na vodné športy a príslušenstvo na grilovanie.

Koliba Riečky

Koliba Riečky

Náš tip. Rekreačné zariadenie a Koliba Riečky v Kľakovskej doline. Chutné špeciality, ale aj ubytovanie v chatkách alebo v plne vybavenej chate s terasou. Vhodné aj pre väčšie skupiny.

Kam v okolí
7 kopcov 3 jazerá 2020

Bikepark Drozdovo

V zime sa lyžuje a v lete sú pre bikerov pripravené 3 downhillové trate (víkendové vývozy na vleku).

Rozhľadňa Háj

Rozhľadňa Háj

Obľúbená vyhliadková veža nad Novou Baňou poskytuje výhľady doširoka. Vedie k nej náučný chodník Zvonička.

Ranč a Ski Blanc Ostrý Grúň

Ranč a Ski Blanc Ostrý Grúň

Ranč a SKI Blanc sa nachádza v okrajovej časti Ostrého Grúňa. Ponúka možnosti rybolovu, zakúpenia živých rýb, prípadne jazdenia na koni ako letnú alternatívu v lyžiarskom stredisku.

7 kopcov 3 jazerá 2020

Kláštor v Hronskom Beňadiku

Benediktínsky kláštor s 1000-ročnou históriou v Hronskom Beňadiku dáva možnosť nahliadnuť do kláštorného kostola a do zrekonštruovanej časti sýpky.

Krajská hvezdáreň a planetárium

Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom zaujme tematickými programami pre školské exkurzie, širokú verejnosť. Zažite digitálnu 4K oblohu.

Hrad Revište

Hrad Revište

Zrúcanina strážneho hradu zo 13. storočia neďaleko Žarnovice v Revištskom Podzámči je vhodný na nenáročnú turistiku. Novou atrakciou bude vyhliadková veža.

Hrnčiarske múzeum

Ľudové múzeum v Brehoch bolo zriadené za účelom zachovania bohatej hrnčiarskej tradície. Návštevníkom ponúka cez sezónne víkendy expozíciu hrnčiarskeho remesla.

7 kopcov 3 jazerá 2020

Hrad Šášov

Zrúcanina hradu z 13. storočia neďaleko Žiaru nad Hronom v Šášovskom Podhradí s pekným výhľadom. Pod hradom sa nachádza ľudové múzeum.

Veľký Inovec

Najvyšší vrch Pohronského Inovca, vrch Veľký Inovec, sa nachádza v centrálnej časti pohoria, medzi Novou Baňou a Topoľčiankami.

Pozvánky

Plochá dráha Žarnovica

Preteky na plochej dráhe 1.-2. 7.

Od štálu k štálu

Od štálu k štálu

V obklopení nedotknutej prírody leží obec Píla, ktorá je najmenšou obcou žarnovického okresu a je charakteristická svojím roztrúseným štálovým osídlením.

Planetarium

Planetárium

Naše planetárium sa otvorilo od júna a dávajú čerstvé termíny na programy.

Hrad Šášov

Aký bol hrad Šášov

Vydaj sa spoznávať dejiny Šáškovského hradu, ktorým ťa prevedie sám hradný pán Ing. Rastislav Uhrovič.

hrad Revište

Minulosť a súčasnosť na hrade Revište

Hrad Revište je zrúcanina, ktorá postupne vďaka dobrovoľníkom naberá kontúry. Spoznaj život a dávnu minulosť tohto hradu, ktorou ťa prevedie Ing. Ratibor Mazúr, hradný pán hradu Revište.

7 kopcov 3 jazerá 2020

2 kolo Slovenského pohára MTB XCO

BIKEPARK Drozdovo. Na 05.07.2020 sa už pripravuje júlový pretek MTB XCO na Drozdove!

Expedičná kamera

Medzinárodný festival cestovateľských filmov 31.7. Amfiteáter v rekreačnej oblasti Tajch v Novej Bani

Železný Hasič

Pozývame na medzinárodnú súťaž ŽELEZNÝ HASIČ, ktorá sa uskutoční v nedeľu 12. júla 2020 o 9.30 hod. v areáli ZŠ Žarnovica.

Redakcia Reštartnisa

Redakcia Reštartnisa

Články z redakčného stola Reštartnisa, (poväčšine informačného charakteru) na ktorom sa zvyčajne podieľa aj viac členov redakčného tímu.

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.

Prejsť na začiatok

Pin It on Pinterest