S Peterem o tom, čo to znamená reštartni sa

by

  • Cyklistika i beh mi dávajú nevídanú slobodu. Občas človek potrebuje vyvetrať hlavu, zamyslieť sa, dať si nové bláznivé výzvy a pozrieť sa na veci z iného uhla. Mať čas na seba. Žiť.
  • Kedysi to bolo najmä o nadváhe. Čím hlbšie som do toho prenikal, tým viac som si uvedomoval, že pes je zakopaný niekde inde. Že nežijem vlastný život, ale život tých druhých. Nežijem ako by som sám chcel, ale ako odo mňa očakávajú tí druhí.
  • Reštart je o tom uvedomiť si, čo chcem. Postaviť sa a ísť za tým. Môžeš byť chorý a vzdať to. Alebo bojovať. Môžeš prepadnúť workoholizmu a nenahraditeľnosti. Robiť pod blbcom šéfom a denne sa beznádejne frustrovať. Alebo môžeš nerobiť vôbec a apaticky sa obávať zajtrajška. Môžeš tiež uveriť, že si jedinečný a bez teba sa ani zemská os nepohne. Môžeš byť hore i dole, denne nadopovaný drogami, úspechom, peniazmi, mocou a nemusíš byť pritom šťastný. Alebo tiež prehrou, samotou, depresiou, pasivitou, beznádejou. Ak si uvedomíš, že si v slepej uličke, treba sa postaviť a ísť ďalej. Je to o zmene. O kvalite života, o sebaistote a osobnej rovnováhe.
  • Šport mi toto všetko vrchovato dodáva. 🙂
  • Nedávno som strávil dve hodiny v nákupnom centre a došiel som domov úplne vyflusnutý. Potreboval som si oddýchnuť. Obul som tenisky a vybehol som si na hoďku zabehať. Naspäť sa vrátil iný človek.


Terre Siciliane 2017 - 100 km po svojich: 2
Terre Siciliane 2017 - 100 km po svojich: part 2. Po Palerme a Sicílskych horách vo vnútrozemí sa presúvam na ...
Čítať Viac
ZSSK: Vlakom na Pálavu
Vyrazili sme vlakom do Kútov. Cieľom nášho cyklovýletu bola tentokrát Pálava. Prirodzene s moravským Podlužím, Lanžhotom, Břeclavou, Mikulovom i Lednicko-Valtickým ...
Čítať Viac
České Švajčiarsko 2017
České Švajčiarsko nie je veľmi vysoké, ale so svojimi labskými pieskovcami patrí medzi top zážitkové destinácie pre turistiku a cykloturistiku ...
Čítať Viac
ZSSK: Vlakom na Malinô Brdo a Roháčske plesá za jeden víkend
Po akcii "Sliezsky dom za jeden deň" sme si dali novú výzvu. Zvládnuť na bicykli Malinô Brdo a Roháčske plesá ...
Čítať Viac
Svojráz amatérskeho vytrvalca a jeho najlepšie výhovorky
Ideálne je vyhrať. Super je dôjsť do cieľa, je fajn nebyť posledný a keď už nedôjdete, mali by ste mať ...
Čítať Viac
Na nočné Sitno a ako to dopadlo
Bajkom okolo Sitna, v noci na Sitno a druhý deň Javorina. To bolo v pláne. Počasie a neprajné živly však ...
Čítať Viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *