Vyšné Ružbachy

Severný Spiš, Pieniny – Ubytovanie, gastro, kam v okolí

Región Severného Spiša v okolí Levočských vrchov je neobjavený turistický kút Slovenska. Okrem divej prírody Eliášovky, Hory Zvir a prakticky neznámych Levočských vrchov tu môžete nájsť množstvo ľudovej architktúry, múzeí a minerálnych prameňov. Okrem Vyšných Ružbachov a Starej Ĺubovne je prírodným skvostom severného Spiša aj Prielom Dunajca v Národnom parku Pieniny. Na svoje si prídu aj MTB bajkeri.

Našim tohtoročným cieľom už 5. jubilejného ročníka 7 kopcov 3 jazerá 2020 je najvyšší kopec Levočských vrchov, Čierna Hora

Kde sa ubytovať, dobre sa najesť a čo všetko ešte vidieť na okolí. Aj o tom je táto stránka.

Severný Spiš Pieniny

Čo ťa zaujíma

Ubytovanie
Nestville Apartments

Nestville Apartments

Hniezdne. Nestville apartments vám ponúkne nielen ubytovanie v super apartmánoch. Nestville apartments je súčasťou turistickej atrakcie Nestville park, kde sa snúbi minulosť s prítomnosťou.

Obecný penzión Litmanová

Obecný penzión Litmanová

Práve ste sa rozhodli zorganizovať väčšiu akciu a chcete sa ubytovať v blízkosti lyžiarského strediska a Hory Zvir? Obec Litmanová Vám ponúka ubytovanie v kultúrnom dome.

Hotel Familia

Hotel Familia

Na ubytovanie Vám ponúkame 32 moderne zariadených dvojlôžkových izieb a 10 apartmánov s možnosťou prístelky. Pred hotelom je bezplatné parkovisko.

Chata Pieniny

Chata Pieniny

Lesnica. Ubytovanie v zrekonštruovanej chate pre turistov a výletníkov, ktorí chcú spoznať tento kraj Goralov – prírodu, kultúru, gastronómiu a podmienky, v akých Gorali žijú.

Smerdžonka

Kúpele Smerdžonka

Kúpele Červený Kláštor. Ubytovanie v domčekoch aj centrálnej časti v liečebnom areáli Smerdžonka.

Penzión Gurmen

Penzión Gurmen

Ubytujte sa priamo na námestí kráľovského mesta v penzióne Gurmen, ktorý sa nachádza v jednom z meštianskych domov zo 17. storočia.

Gastro reštaurácie
7 kopcov 3 jazerá 2020

Salaš u Franka

Stará Ľubovňa. Na Salaši si môžete pochutnať na pravej slovenskej kuchyni preslávenej salašskými haluškami a pirohmi. Majiteľ Norbert Frank obsluhoval už aj anglickú kráľovnú.

Nestville Taberna

Nestville Taberna

Hniezdne. Skvelé nepasterizované, nefiltrované pivo Nestville Beer v spojení s gastronomickým potešením v novootvorenom remeselnom pivovare s reštauráciou.

Hotel Familia

Hotel Familia

Stará Ľubovňa. V reštaurácii sa pre Vás podávajú bohaté raňajky a neskôr obedy a večere s tradičnými jedlami slovenskej a európskej kuchyne vrátane obedového menu.

Penzión Gurmen

Penzión Gurmen

Stará Ľubovňa. Na stredovekom spišskom námestí Starej Ľubovne neobíďte penzión Gurmen so skvelou kuchyňou a ubytovacími možnosťami v srdci slovenského kráľovského mesta.

KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka

Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka

Zdravá minerálna voda Smerdžonka vyviera z hlbín zeme od nepamäti. Štýlová reštaurácia a vonkajšie zastrešené sedenie je obľúbeným miestom stretnutí.

Chata Pieniny

Chata Pieniny

Lesnica. Pokračovateľ tradície Goralov Ján Gondek ponúka v obci Lesnica výborné goralské jedlo a nápoje, či preslávenú pasovačku za Gorala pri goralskej ľudovej muzike.

Kam v okolí
Nestville Chocolate Hniezdne

Nestville Chocolate

Hniezdne. Náš tip pre deti. Čokoládové kráľovstvo Nestville Chocolate spája výrobňu čokolády s príjemnou čokoládovňou.

Stredoveký vojenský tábor Stará Ľubovňa

Stredoveký vojenský tábor

Stará Ľubovňa. Jedinečnosťou Starej Ľubovne je stredoveký vojenský tábor v podhradí – obraz vojenského života v 16. storočí. Je ideálnym miestom pre deti.

Hrad Ľubovňa

Hrad Ľubovňa

Hrad Ľubovňa postavený po roku 1292 neskôr prestavaný na veľkolepú renesančnú pevnosť. Na hrade boli uschované poľské korunovačné klenoty, uväznený slávny dobrodruh Móric Beňovský.

Ľubovniansky skanzen

Ľubovniansky skanzen

Krásu ľudovej architektúry Spiša a Šariša predstavuje Ľubovniansky skanzen, nachádzajúci sa pod Hradom Ľubovňa. Nájdete tu obytné domy, ale aj technické stavby – vyhňa, mlyn, dielňa stolára.

Splav na pltiach

Splav na pltiach

Červený Kláštor. Splav Dunajca na platiach je jednou z najväčších turistických atrakcií severného Slovenska.

Nestville Park Hniezdne

Nestville Park Hniezdne

Expozícia tradičných ľudových remesiel a liehovarníctva na severnom Spiši spojená s degustáciami a ochutnávkou.

Cesta minerálnych prameňov

Cesta minerálnych prameňov

Turistický chodník spájajúci minerálne pramene Severného Spiša poukazuje na jedinečné prírodné bohatstvo tohto regiónu.

Dom ľubovnianskeho mešťana

Dom ľubovnianskeho mešťana

Dom ľubovnianskeho mešťana je mestským múzeom prezentujúcim život obyvateľov Starej Ľubovne na konci 19. storočia. Expozícia predstavuje predovšetkým ukážku štýlu bývania.

cykloturistika MTB

Cyklistika a MTB v okolí

Poznáte Cyklostopy – lesné singletraily vybudované za Hradom Ľubovňa alebo Lechnické singletraily? Prehľad cyklotrás tu.

Pozvánky do okolia
Vyšné Ružbachy

Vyšné Ružbachy

Vyšné Ružbachy sú svojou klímou, ktorú určujú husté okolité lesy ideálnym miestom pre aktívny oddych po celý rok. Letné kúpanie, pešia turistika, či cykloturistika v okolí, ktorá je v zime vystriedaná lyžiarskymi svahmi a bežeckými traťami.

7 kopcov 3 jazerá 2020

Lesnica

Najstaršia obec Pienin. Obec Goralov žijúcich v malebnej prírode Malých Pienin v prielome Dunajca a Lesníckeho potoka s nikdy nezamŕzajúcim prameňom Storočnej vody, plná turistických chodníkov.

Litmanová a hora Zvir

Litmanová a Hora Zvir

Rusínska obec vsadená do prekrásnej prírody Ľubovnianskej vrchoviny, ležiaca na hranici s Poľskom. Je skvelým miestom pre relax počas celého roka, kde sa na jednom mieste stretáva pôvodná architektúra.

Stará Ľubovňa

Stará Ľubovňa

Perla severného Spiša. Slobodné kráľovské mesto s vyše 700 – ročnou históriou ležiace pod svojou dominantou, Hradom Ľubovňa, v údolí rieky Poprad.

Lechnica

Lechnica

S najkrajším výhľadom na Tri koruny a MTB trailami. Lechnica je prastarou obcou na úpätí Spišskej Magury s prekrásnym výhľadom na panorámu Pienin.

Pieninský národný park

Pieninský národný park

Pieniny s ich Troma korunami a Dunajcom patria medzi najkrajšie národné parky Slovenska. Nachádzajú na území dvoch štátov, Slovenska a Poľska.

Ciele 7 kopcov 3 jazerá

Čierna hora

Najvyšší vrchol Levočských vrchov je cieľom v roku 2020. Pozrite si odporúčané trasy a cyklotrasy.

Pieniny a Dunajec na pltiach

Červený Kláštor

Národný park Pieniny a prielom Dunajca boli cieľom roku 2019. Pozrite si odporúčané trasy a cyklotrasy. Môžte ho využiť ako žolíka.

Redakcia Reštartnisa

Články z redakčného stola Reštartnisa, (poväčšine informačného charakteru) na ktorom sa zvyčajne podieľa aj viac členov redakčného tímu.

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.

Prejsť na začiatok