Severný Spiš, Pieniny – Ubytovanie, gastro, kam v okolí

Región Severného Spiša v okolí Levočských vrchov je neobjavený turistický kút Slovenska. Okrem divej prírody Eliášovky, Hory Zvir a prakticky neznámych Levočských vrchov tu môžete nájsť množstvo ľudovej architektúry, múzeí a minerálnych prameňov. Okrem Vyšných Ružbachov a Starej Ĺubovne je prírodným skvostom severného Spiša aj Prielom Dunajca v Národnom parku Pieniny. Na svoje si prídu aj MTB bajkeri.

Severný Spiš, Pieniny – Ubytovanie, gastro, kam v okolí

Severný Spiš Pieniny

Kde sa ubytovať, dobre sa najesť a čo všetko ešte vidieť na okolí. Aj o tom je táto stránka.

Ubytovanie

Nestville Apartments

Nestville Apartments

Hniezdne. Nestville apartments vám ponúkne nielen ubytovanie v super apartmánoch. Nestville apartments je súčasťou turistickej atrakcie Nestville park, kde sa snúbi minulosť s prítomnosťou.

Obecný penzión Litmanová
Obecný penzión Litmanová

Práve ste sa rozhodli zorganizovať väčšiu akciu a chcete sa ubytovať v blízkosti lyžiarského strediska a Hory Zvir? Obec Litmanová Vám ponúka ubytovanie v kultúrnom dome.

Hotel Familia
Hotel Familia

Na ubytovanie Vám ponúkame 32 moderne zariadených dvojlôžkových izieb a 10 apartmánov s možnosťou prístelky. Pred hotelom je bezplatné parkovisko.

Chata Pieniny
Chata Pieniny

Lesnica. Ubytovanie v zrekonštruovanej chate pre turistov a výletníkov, ktorí chcú spoznať tento kraj Goralov – prírodu, kultúru, gastronómiu a podmienky, v akých Gorali žijú.

Smerdžonka
Kúpele Smerdžonka

Kúpele Červený Kláštor. Ubytovanie v domčekoch aj centrálnej časti v liečebnom areáli Smerdžonka.

Penzión Gurmen
Penzión Gurmen

Ubytujte sa priamo na námestí kráľovského mesta v penzióne Gurmen, ktorý sa nachádza v jednom z meštianskych domov zo 17. storočia.

Gastro reštaurácie

7 kopcov 3 jazerá 2020
Salaš u Franka

Stará Ľubovňa. Na Salaši si môžete pochutnať na pravej slovenskej kuchyni preslávenej salašskými haluškami a pirohmi. Majiteľ Norbert Frank obsluhoval už aj anglickú kráľovnú.

Nestville Taberna
Nestville Taberna

Hniezdne. Skvelé nepasterizované, nefiltrované pivo Nestville Beer v spojení s gastronomickým potešením v novootvorenom remeselnom pivovare s reštauráciou.

Hotel Familia
Hotel Familia

Stará Ľubovňa. V reštaurácii sa pre Vás podávajú bohaté raňajky a neskôr obedy a večere s tradičnými jedlami slovenskej a európskej kuchyne vrátane obedového menu.

KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka
Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka

Zdravá minerálna voda Smerdžonka vyviera z hlbín zeme od nepamäti. Štýlová reštaurácia a vonkajšie zastrešené sedenie je obľúbeným miestom stretnutí.

Chata Pieniny
Chata Pieniny

Lesnica. Pokračovateľ tradície Goralov Ján Gondek ponúka v obci Lesnica výborné goralské jedlo a nápoje, či preslávenú pasovačku za Gorala pri goralskej ľudovej muzike.

Nestville Chocolate Hniezdne
Nestville Chocolate

Hniezdne. Náš tip pre deti. Čokoládové kráľovstvo Nestville Chocolate spája výrobňu čokolády s príjemnou čokoládovňou.

Kam v okolí

Stredoveký vojenský tábor Stará Ľubovňa
Stredoveký vojenský tábor

Stará Ľubovňa. Jedinečnosťou Starej Ľubovne je stredoveký vojenský tábor v podhradí – obraz vojenského života v 16. storočí. Je ideálnym miestom pre deti.

Hrad Ľubovňa
Hrad Ľubovňa

Hrad Ľubovňa postavený po roku 1292 neskôr prestavaný na veľkolepú renesančnú pevnosť. Na hrade boli uschované poľské korunovačné klenoty, uväznený slávny dobrodruh Móric Beňovský.

Ľubovniansky skanzen
Ľubovniansky skanzen

Krásu ľudovej architektúry Spiša a Šariša predstavuje Ľubovniansky skanzen, nachádzajúci sa pod Hradom Ľubovňa. Nájdete tu obytné domy, ale aj technické stavby – vyhňa, mlyn, dielňa stolára.

Splav na pltiach
Splav na pltiach

Červený Kláštor. Splav Dunajca na platiach je jednou z najväčších turistických atrakcií severného Slovenska.

Nestville Park Hniezdne
Nestville Park Hniezdne

Expozícia tradičných ľudových remesiel a liehovarníctva na severnom Spiši spojená s degustáciami a ochutnávkou.

Cesta minerálnych prameňov
Cesta minerálnych prameňov

Turistický chodník spájajúci minerálne pramene Severného Spiša poukazuje na jedinečné prírodné bohatstvo tohto regiónu.

Dom ľubovnianskeho mešťana
Dom ľubovnianskeho mešťana

Dom ľubovnianskeho mešťana je mestským múzeom prezentujúcim život obyvateľov Starej Ľubovne na konci 19. storočia. Expozícia predstavuje predovšetkým ukážku štýlu bývania.

cykloturistika MTB
Cyklistika a MTB v okolí

Poznáte Cyklostopy – lesné singletraily vybudované za Hradom Ľubovňa alebo Lechnické singletraily? Prehľad cyklotrás tu.

Vyšné Ružbachy
Vyšné Ružbachy

Vyšné Ružbachy sú svojou klímou, ktorú určujú husté okolité lesy ideálnym miestom pre aktívny oddych po celý rok. Letné kúpanie, pešia turistika, či cykloturistika v okolí, ktorá je v zime vystriedaná lyžiarskymi svahmi a bežeckými traťami.

7 kopcov 3 jazerá 2020
Lesnica

Najstaršia obec Pienin. Obec Goralov žijúcich v malebnej prírode Malých Pienin v prielome Dunajca a Lesníckeho potoka s nikdy nezamŕzajúcim prameňom Storočnej vody, plná turistických chodníkov.

Litmanová a hora Zvir
Litmanová a Hora Zvir

Rusínska obec vsadená do prekrásnej prírody Ľubovnianskej vrchoviny, ležiaca na hranici s Poľskom. Je skvelým miestom pre relax počas celého roka, kde sa na jednom mieste stretáva pôvodná architektúra.

Pieninský národný park
Pieninský národný park

Pieniny s ich Troma korunami a Dunajcom patria medzi najkrajšie národné parky Slovenska. Nachádzajú na území dvoch štátov, Slovenska a Poľska.

Ciele 7 kopcov 3 jazerá

Čierna hora

Najvyšší vrchol Levočských vrchov je cieľom v roku 2020. Pozrite si odporúčané trasy a cyklotrasy.

Pieniny a Dunajec na pltiach
Červený Kláštor

Národný park Pieniny a prielom Dunajca boli cieľom roku 2019. Pozrite si odporúčané trasy a cyklotrasy. Môžte ho využiť ako žolíka.

Veterný vrch
Veterný vrch 1112 m n.m.
Veterný vrch

Veterného vrchu je najkrajší kruhový výhľad v širokom okolí, na končiare Vysokých Tatier a vrchy Pienin.

Severný Spiš, Pieniny – Ubytovanie, gastro, kam v okolí

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Redakcia Reštartnisa
Redakcia Reštartnisa

Články z redakčného stola Reštartnisa, (poväčšine informačného charakteru) na ktorom sa zvyčajne podieľa aj viac členov redakčného tímu.

Articles: 77