Spoveď osamelého chodca

Keď som bol mladý, krásny a aktívne som športoval, vrcholovo som sa venoval džudu. Získal som aj nejaké tie body na ME juniorov. Všetko bolo fajn. V tom čase som bol vo svojich očiach majster sveta. A mal som sen, francúzske légie.

A ako išiel čas a zostal som iba krásny, sny sa menili. Aktívny šport sa ukončil. Zdravotný benefit som si zaobstaral v podobe vyskakujúcich kľúčnych kostí a palcov na rukách. A postupne som začal rásť. Nie do výšky, do šírky. Keďže všetko čo robím, robím poriadne, tak aj túto činnosť som vykonával zodpovedne. Z môjho života som postupne vytlačil pohyb a začal som sa venovať vysedávaniu na všetky možné spôsoby. Pohybové aktivity boli minimalizované na nutné zlo. A tak som sa za niekoľko rokov vyjedol na úctyhodných 150 kg.

A potom to prišlo a nie ako blesk z jasného neba. Signály boli vysielané, ale ja som ich nepočúval. Pľúcna embólia aj choroby súvisiace. Keďže toto píšem, mal som šťastie. Žijem.

Už je to rok. Stravujem sa 5x denne. A chodím. Každé ráno prejdem 10 km a každý večer 10 km.

A čo je dôležité? Dnes vážim už iba 104 kg.

Aké z toho plynie poučenie?

Robte veci tak, aby ste sa mohli radovať zo života so všetkými blízkymi a nie tak, aby ste vyvolali slzy na lícach všetkých, čo Vás poznali.

popri walkingu sa s Norom rozprávala Nataša.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2021

ZSSK restart challenge. Zverejnili sme ciele pre 6. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
CIELE

Rozhýbte sa s nami

Kardionápravník 2021 Zimná Séria

Kardionápravník 2021

Kardio nápravník 2021 ŠTartujeme zimnou sériou Jubilejný 5. ročník výzvy Kardionápravník práve štartuje Zimnou sériou. Po svojich, na lyžiach alebo na bicykli. Dáme opäť cez zimu obvod zemegule?

VIAC »
7 kopcov 3 jazerá 2021 propozície

7 kopcov 3 jazerá 2021

7 kopcov 3 jazerá 2021 ZSSK restart challenge 7 kopcov 3 jazerá je celoročná turistická výzva pre turistov, cykloturistov a rodiny s deťmi. Každý rok vyhlasujeme 10 turistických

VIAC »
Ďalšie články autora

Jeden komentár na “Spoveď osamelého chodca

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.