Top 10 turistických výšľapov Petra Stariňáka

10 najlepších turistických trás za rok 2019. Top 10 turistických výšľapov Petra Stariňáka. Veľa ich je vo Vvsokých Tatrách.

Eliášovka

je najvyšší vrch Ľubovianskej vrchoviny, nachádzajúci sa v severozápadnej časti. Leží na štatnej hranici s Poľskom. Pekné výhľady na poľskú stranu, odporúčam.

Brdárka

je obec ktorá sa nachádza v Slovenskom Rudohorí na južnom úbočí hory Veľký Radzim. Turistika je tam výborná pri dobrom počasí aj krásne výhľady. Najkrajšie je tam keď kvitnú čerešne.

Gerlachovský štít

je pre svojú výšku, dostupnosť a krásnu horskú scenériu jedným z najnavštevovanejších vrcholov samozrejme s horským vodcom.

Brzotínske skaly

sú Národná prírodná rezervácia v Slovenskom Krase. Turistika je tam krásna s peknými výhľadmi.

Svinica Vysoké Tatry

je inpozantným vrcholom západného okraja Vysokých tatier tvoriac dominantu doliny Zadná Tichá a Gasienicowá. Svinica obľúbeným a často navštevovaným vrcholom.

Ľadový štít

sa nachádza v hlavnom hrebeni medzi Malým Ľadovým štítom a Západným Ľadovým štítom, krásne výhľady naokolo. Len s horským vodcom.

Salatín

vrch sa nachádza v centralnej časti rozsiahlého rovnomenného masívu, medzi Brestovou a Baníkovom. Salatín sa vypína medzi Bobroveckou a Roháčskou dolinou. Poskytuje ďaleký hruhový výhľad.

Veterný vrch

sa nachádza v Spišskej Magure. Možno odtiaľto obdivovať Vysoké Tatry, Pieniny, Spišskú Maguru, Levočské vrchy a Ľubovianskú vrchovinu no nemál som takú možnosť. Údajne najkrajší výhľad na Tatry 🙂

Veľký Mengusovský štít

je najvyšší z troch Mengusovských štítov. Neskutočné krásne výhľady odporúčam s horským vodcom.

Vysoké skalky

je najvýšší vrch Pienin. Nahádza sa v hlavnej časti pohoria nad obcou Stráňany. Výhľady krásne k Vysokým Tatrám.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Peter Stariňák
Peter Stariňák

MIlovník Tatier a prírody. Viac na horách ako doma. Žiadna výzva nie je nezvládnuteľná.

Articles: 2