Najkrajšie túry z Tatranskej Lomnice

Tatranská Lomnica je známa skôr ako lyžiarska a výletná tatranská oblasť. Je to jedna z najväčších osád na území Vysokých Tatier s vlakovou zastávkou, lanovkami, veľkou ponukou ubytovania a relaxácie. Stojí tu kultový Hotel Lomnica, kedysi najväčší vo Vysokých Tatrách a bývalý Grandhotel Praha, spod ktoré pôvodne viedla priama lanovka na Lomnický štít. Jej pozostatky: kabínku i lano stále nájdete. 🙂 Najkrajšie túry z Tatranskej Lomnice sú:

Túra na Skalnaté pleso

Ak sa vydáte po zelenej trase od rázcestia pri hoteli Grand, pohodovou asfaltovou trasou vyjdete po zelenej značke až na stanicu lanovky Štart. Skutočný výšľap zažijete až od Štartu na Skalnaté pleso. Tí lenivší sa môžu vyviezť lanovkou.

Výstup na Skalnaté pleso foto 7kopcov3jazerá Zuzana Treskoňová

Túra je technicky komfortná a nenáročná ale na 6 km nastúpate 912 m. skalnaté pleso je už dnes bez vody. Za návštevu však stojí bývalá prestupná stanica lanovky z dielne Dušana Jurkoviča, kde je dnes Galéria Encián. V zime tu kvôli uzávere končíte ale v lete môžete pokračovať cez Veľkú Svišťovku na Zelené pleso.

Spomienka na výstavbu zjazdoviek Štart foto 7kopcov3jazerá petere

Prechod cez Veľkú Svišťovku

Ak sa v lete vydáte zo Skalnatého plesa na túru cez Veľkú Svišťovku zažijete jeden z najkrajších turistických prechodov Vysokými Tatrami. 400 m výškové prevýšenie a následný zostup s výhľadom na Medenú a Veľkú zmrzlú kotlinu je neskutočný. Rozhodne za to stojí.

Prechod Veľkou Svišťovkou foto 7kopcov 3jazerá Zuzka Treskoňová

Túru si môžete skrátiť tak, že sa až na Skalnaté pleso vyveziete lanovkou. Vrátiť sa môžete popri Zelenom plese a Brnčalovej chate do Tatranských Matliarov.

Túra na Zelené pleso

Na Chatu pod Zeleným plesom sa dostanete z neďalekých Tatranských Matliarov po modrej značke. Zo stanice Biele Vody vedie na Zelené pleso aj cyklotrasa. 11 km túru so 715 m prevýšením si naplánujte na celý deň.

Zelené pleso foto 7kopcov3jazerá Antónia Spálová KST Koplotovce

Zelené pleso ponúka aj občerstvenie v Chate pri Zelenom plese (bývalá Brnčalova chata).

Výstup na Jahňací štít

Ak si veríte, môžete si pridať aj výstup na Jahňací štít 2229 m n.m. Výstup je však technicky náročný s reťazami a nedoporučujeme ho pre rodiny s malými deťmi.

Výstup na Jahňací štít foto 7kopcov 3jazerá Hladní vlci

Turistika Tatranská Lomnica, to je aj lanovka na Skalnaté pleso

Tatranská Lomnica je popri Štrbskom plese a Smokovcoch jedno z najznámejších tatranských stredísk. Najkrajšie túry z Tatranskej Lomnice začínajú na Skalnatom plese, kam vám odporúčame vyviezť sa lanovkou. Cenník lanoviek nájdete tu.

Cenník lanoviek
Cenník lanoviek retro spomienka na rok 2016 foto 7 kopcov 3 jazerá petere

Užite si Vysoké Tatry. Ak sa zadarí, môžte lanovkou pokračovať až na Lomnický štít.

Ďalšie túry vo Vysokých Tatrách

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
7 kopcov 3 jazerá
7 kopcov 3 jazerá

ZSSK restart challenge. Po svojich alebo na bicykli. Odporúčané trasy turistickej a cykloturistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá. Sleduj náš instagram.

Articles: 114