Tri krásne túry z Hrebienka

Keď sa vyveziete pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca na Hrebienok, môžete sa vydať na turistiku troma smermi. Tatranské chodníky totiž ponúkajú tri krásne túry z Hrebienka.

Malá studená dolina

Najkrajšia a asi najnáročnejšia túra z Hrebienka na Spišské plesá prechádza okolo 4 chát Malou studenou dolinou. Postupne míňate Bílikovu chatu (dobré pivo, príjemná terasa), Rainerova útulňu, v ktorej môžete stretnúť ochočenú líšku i legendárneho chatára Petra Petrasa. V zime sa tu tatranci hrdia ľadovými sochami a betlehemom. Až po „Rainerku“ je cesta bezbariérová a vhodná aj pre kočíky a malé deti.

Spišské plesá turistická trasa
Teryho chata foto 7 kopcov 3 jazerá Helena Továrňaková

Ďalším stúpaním po zelenej trase sa dostanete na Zamkovského chatu, z ktorej sa už otvára túra k Téryho chate a Spišským plesám. Odporúčame ako celodennú túru. Na 6,6 km trase nastúpate k Téryho chate 789 m.

Popod Slavkovský štít na Sliezsky dom

Prechod tatranskou magistrálou popod Slavkovský štít ponúka pri peknom počasí a dobrej viditeľnosti nádherné výhľady na kraj pod Tatrami, hrebeň Nízkych Tatier i Kráľovu hoľu.

6,4 km červená trasa so 450 m prevýšením je nenáročná, perfektne upravená, vhodná aj na výlety s kondične zdatnými deťmi. Tí odvážnejší môžu pri rázcestí pod Slavkovský štítom otočiť a vyšliapať si ho až na vrchol. To už je ale iná storka, v zime neprístupná.

Slavkovský štít
Slavkovský štít foto CBS Slovensko z neba

Ak budete pokračovať po magistrále, budete míňať malé Slavkovské plieska, a už o chvíľu sa vám otvorí v celej kráse Velická dolina so svojim plesom a Sliezskym domom. Ten je východzou stanicou pre technicky náročné túry na Gerlach či cez Poľský hrebeň.

Magistrála pokračuje ďalej cez Batizovské pleso na Ostrvu. Tam sa môžte napojiť na túry z Popradského plesa.

Studenovodské vodopády

Najmenej náročná ale o to zážitkovejšia je trasa okolo Studenovodských vodopádov. Trasa je krátka a kondične nenáročná. Odporúčame si vyšlapať na Rainerovu chatu a chodníkom popri Studenovodskom potoku objavíte tie najkrajšie zákutia vodopádov Studeného potoka.

Okruh môžte ukončiť na skvelom pivku na terase Bílikovej chaty.

Studenovodské vodopády foto: 7kopcov 3jazerá Lenka Flieglová

Starý Smokovec nám ponúka tri krásne túry z Hrebienka. Ak ich dáte, určite sa tam znovu vrátite.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
7 kopcov 3 jazerá
7 kopcov 3 jazerá

ZSSK restart challenge. Po svojich alebo na bicykli. Odporúčané trasy turistickej a cykloturistickej výzvy 7 kopcov 3 jazerá. Sleduj náš instagram.

Articles: 110