Víťaz nad sebou samým

Práve som sa dozvedel, že dnes nejaký záchranca národa chce byť aj ďalšie štyri roky našim oddaným služobníkom a ak boh dá, výzvu určite prijme. Ten istý len toť pred nedávnom tvrdil, že v roku 2014 po ňom nebude v politike ani slychu.

V poslednom čase mám veľké šťastie na dvojice s úplne protipólnymi názormi.

Včera ráno som bol svedkom podobného rozhovoru. Jeden Peter presviedčal toho druhého, nech sa na to vykašle a nejde bicyklovať. Veď slnko nesvieti, je škaredo a zima. V telke dobrý film, kávička pri kozube, možno keksík …  vraj lepšie. Druhý Peter mu zdatne zakontroval. Bez slova sa obliekol, nahodil tretry, zobral bycikel a už bol na ceste. Vedel, že v momente, ako zaberie do pedálov, ten prvý nemá nad ním žiadnu moc.

To sa inak opakuje pravidelne. Osobne držím palce tomu akčnému, športovému, ale povedzme si úprimne, nie vždy vyhrá. Vôbec nechápem, ako sa môžu títo dvaja vystáť. Ten lenivec, salámista, maškrtník s tým aktívnym, športovo založeným,… Som však tolerantný. Nič s tým nespravím. Obaja totiž žijú v tej istej hlave. V mojej.

Máte podobné schyzy aj vy? Alebo Vašu ovláda len jedna osoba? Neverím, tá prvá Vás totiž zaregistrovala v tomto programe. Bez tej druhej by ste však nemali dôvod sem prísť. 🙂

Dlho som sa venoval manažmentu dosahovania cieľov. Často príručky začínali odporúčaním, aby sme si denne vizualizovali svoj cieľ. Ak chceme niečo dosiahnuť, musíme si stanoviť dosiahnuteľné, čiastkové ciele (aby nás neúspech neodradil) a mali by sme týmto cieľom denne žiť. Raz za týždeň nestačí.

Preto som si pripravil malý experiment.

  • Otvorte si nasledovnú stranu (kliknite na odkaz)
  • Vytlačte si ju na tlačiarni.
  • Vystrihnite si verziu, ktorá sa Vás týka:- ak ste zvládli minulotýždennú výzvu, platí tá vpravo, napíšte si vlastný – dostatočne ambiciózny – cieľ(Pokiaľ to nebude spráskať kilový steak, zjesť 20 hamburgerov, alebo vypiť 3 litre coly, je to v poriadku)- ak ste výzvu minulý týždeň nezvládli, platí verzia č.1 – vľavo.
  • Umiestnite si stránku na diskrétne, ale viditeľné miesto. (žiaden šuflík) Niekde, kde ju denne ráno i večer uvidíte.
  • Naplánujte si, ako a kedy cieľ dosiahnete.
  • Denne sa k stránke vracajte, pokiaľ cieľ nesplníte.
Pošli ďalej
Redakcia Reštartnisa
Redakcia Reštartnisa

Články z redakčného stola Reštartnisa, (poväčšine informačného charakteru) na ktorom sa zvyčajne podieľa aj viac členov redakčného tímu.

Articles: 77