Výlet do Hustopeče

Prišla jar. Tohto roku asi aj trochu skôr, ako by sa očakávalo. Jarnú krásu možno obdivovať takmer na každom kroku, my sme sa vybrali na Južnú Moravu, konkrétne výlet do Hustopeče. Na Hustopečskom starom vrchu totiž stojí vo výške cca 300 m. n. m. na okraji mandľového sadu pomerne nová rozhľadňa (otvorená bola v roku 2012) a z nej by mal byť dokonalý výhľad priamo do rozkvitnutého sadu.

Mandľové sady

Unikátne nielen v Čechách, ale aj v celej Európe. Mandľové sady v Hustopeče obsahujú niekoľko stoviek stromov. Sú najkrajšie práve v období, keď sú stromy v kvete. Začiatok jari je ideálny na ich návštevu. Aj keď som presvedčená, že príjemné prostredie poskytnú návštevníkovi počas celého roka.

Rozhľadňa v Hustopeče

Rozhľadňa v Hustopeče

K rozhľadni vedie niekoľko dlhších či kratších cestičiek. Na niektorých sa nachádzajú aj náučné tabule. My sme boli na tento výlet trochu nepripravení, takže sme si z ciest nemohli vyberať. Išli sme od parkoviska, na ktoré nás doviedli navigačné šípky v meste. Naozaj sa nedalo zablúdiť. Na každej križovatke boli šípky, ktoré nás bezpečne doviedli na parkovisko.    

Auto sme nechali na parkovisku a my sme sa ďalej vybrali peši k rozhľadni, ktorú bolo vďaka jej polohe na kopci vidno už zďaleka. Prešli sme cca kilometer a dostali sme sa k rozhľadni. A priamo pod ňou sa nám naskytol pohľad, ktorý asi ani neviem opísať.

Radšej pridávam niekoľko fotiek, pričom musím skonštatovať, že fotka nezachytí tú krásu, ktorú sme my videli naživo. Skrátka: Bolo to nádherné.

Mandľové sady Hustopeče

Jarné sady v Hustopeče

Trochu sme sa poprechádzali pod rozkvitnutými stromami. Cítili sme sa ako v rozprávke. Mandľovníky sme chceli obdivovať aj z výšky, ale na rozhľadňu sme napokon nešli. Bolo tam nekonečne veľa ľudí a vôbec nás nelákalo postaviť sa do radu ku nim. Výhľad z rozhľadne je nepochybne nádherný, my sme však boli spokojní aj pod stromami.

V malej búdke pri sade sa dali kúpiť maškrty z mandlí. Samozrejme, neodolali sme a trochu sme si pomlsali. Potom už len cesta späť k autu.

Jarné sady v Hustopeče

Výletík to bol naozaj kratučký, ale na estetické zážitky naozaj veľmi bohatý. A keď sme už boli na Morave, samozrejme, museli sme pokračovať ďalej. Cez vodnú nádrž Nové Mlyny do Mikulova. A to už je klasika. Výlet do Hustopeče a mandľových sadov sa vydaril. Pálava je proste dokonalá v každom ročnom období.

Pošli ďalej
Cvikova Katarina
Cvikova Katarina

Rodina Cvikova nadšení športovci, bežci, turisti a výletníci po krásach Slovenska. Ďalšie články autorov >

Articles: 61