3 aplikácie, ktoré vám pomôžu jesť vyvážene

Jesť zdravo a vyváženie niekedy vyžaduje značné úsilie. Možno máte pocit, že ak chcete jesť správne, musíte sa veľa obmedzovať. So správnym pomocníkom však váš jedálniček nemusí byť všedný. Prečítajte si tipy na aplikácie, s ktorými zlepšíte svoje stravovacie návyky.

Ako vybrať správnu aplikáciu?

Ešte pred výberom aplikácie najskôr zvážte svoje ciele a funkcie, ktoré sú pre vás dôležité. Niektoré sú totiž viac zamerané na počítanie kalórií či chudnutie. Iné zase kladú dôraz na stravovacie návyky či vzdelávanie o výžive. Existujú tiež aplikácie špeciálne pre tehotné ženy či pre ľudí s rôznymi potravinovými alergiami. Skvelou voľbou sú aj tie, ktoré obsahujú recepty.

Ak sa rozhodnete počas varenia využívať recepty priamo z aplikácie, majte na mobile vždy obal. Počas varenia ho totiž môžete veľmi ľahko zašpiniť či dokonca obliať. A to môže spôsobiť nechcené poškodenie vášho zariadenia. Kvalitné puzdro na mobil vás tak ochráni pred nechcenými nepríjemnosťami. Väčšinu aplikácii si môžete zadarmo stiahnuť, no niektoré môžu vyžadovať predplatné alebo ponúkať nákupy v aplikácii.

3 aplikácie, ktoré vám pomôžu jesť vyvážene
Zdroj Unsplash

Tasty app

Aplikácia tasty je voľne dostupná a ponúka viac než 4 000 receptov rôznych svetových chutí. Nájdete v nej nielen zdravé recepty, ale aj recepty na váš „cheat day“. Všetky sú však v angličtine. Na základe minulých hľadaní či už uvarených jedál vám vie navyše ponúknuť recepty šité na mieru. Tiež si ich viete odfiltrovať podľa surovín, ktoré máte doma v chladničke.

MyPlate Calorie

Veľkou výhodou MyPlate Calorie je jednoduché používateľské rozhranie. Ponúka nielen recepty, ale aj sledovanie výživy, niekoľko stravovacích plánov a cvičení. Navyše v nej nájdete aj časť, v ktorej si viete s celou komunitou používateľov vymieňať svoje tipy a triky.

Používanie aplikácie je bezplatné, no môžete prejsť na bezplatný účet a získať tak prístup k prémiovým funkciám. Hoci ponúka veľa možností, nedokážete si v nej filtrovať recepty podľa potravinových alergií či diétnych obmedzení.

Yummly Recipes & Cooking Tools

Yummly je skvelá aplikácia, ktorá pomocou AI (umelá inteligencia) vám odporúča najvhodnejšie recepty. V ponuke má až 2 milióny receptov, v ktorých si pomocou filtrov nájdete najvhodnejší recept. Hľadať recepty môžete podľa dĺžky varenia, národnostnej kuchyne, príležitosti či diéty. Svoje obľúbené recepty si tiež viete jednoducho uložiť, a tak sa k nim hocikedy dostať.

Dokonca si v nej viete vytvoriť aj nákupný zoznam, ktorý vám dokáže vytvoriť podľa vybraných receptov. Ponúka tiež platenú premium verziu, v ktorej získate detailné nutričné hodnoty jedál či odporúčané recepty podľa vášho cieľa.

Pošli ďalej
PR články
PR články

PR články dodané našimi partnermi, podporovateľmi a spolupracovníkmi.

Articles: 23