3 nové impulzy za jeden týždeň

V Savojských Alpách som začal premýšľať, čo vlastne chcem. V partii super ľudí, 7 dní plných výziev, Alpy sú medzi Annecy a Lac de Bourget z bajku nádherné. V e-booku som si tiež niekde prečítal, že zakiaľ mladí ľudia potrebujú lásku a nadšenie, ľudia v strednom veku dobrú prácu a priateľov, tí starší zas harmóniu a kľud. Hneď, ako som sa vrátil, udrel mi do očí článok Mudr. Hnízdila: Desatoro lekára.

  1. Neverte slepo lekárom. Počúvajte signály tela. Choroby vám hlásia, že takýmto spôsobom už ďalej žiť nemôžete. A tak si každé ráno hovorím, opatrne na tie kĺby, už si starší a o hodinu už valím na bajku znovu. A tých káv každé ráno ….:-)
  2. Prevezmite zodpovednosť za vlastné zdravie. Nespoliehajte sa na zázraky medicíny. Reštart sa už nemusí podariť. Fakt sa snažím. Verte mi. Dôkazom je aj táto stránka. 🙂
  3. Žiadna inštitúcia vám pokojnú starobu nezaistí. Starajte sa o svojich rodičov a vychovávajte deti k tomu, aby sa starali o vás. Tlačí sa mi na jazyk otrepaná floskula, že rodina je to najdôležitejšie, čo máš. Nedám to sem. Jediné, čo ma teší, že toto čítajú aj moje deti. 🙂
  4. Nespoliehajte sa na peniaze. Udržujte dobré vzťahy v rodine a s priateľmi. Nemajte radi len seba. Psy to dobre vedia. Základný test lásky vraví: „Skúste zatvoriť na hodinu do kufra auta manželku a psa. A potom otvorte. Rozdiely pochopíte okamžite.“ 🙂
  5. Skúste žiť aspoň jeden deň bez elektrospotrebičov. Ak nastane kolaps, budete pripravení. Pred pár rokmi sa na chalupe cez Vianoce pokazil televízor. Nemali sme na výber. Hrali sme človeče, karty, kecali sme, stavali snehuliakov, … žili sme. Najkrajšie Vianoce.
  6. Nepočúvajte prejavy politikov. Šíria zdraviu nebezpečné negatívne emócie. Keď sa objavia na televíznej obrazovke, prepnite na prírodopisný film. Kto so zdravým rozumom by už dnes politikov počúval?
  7. Chráňte životné prostredie ako seba samých. „A toto je tá príroda?“ Zdvihol hlavu syn od počítača a pozrel na Liptovské hole.
  8. Práca, ktorá vám prináša uspokojenie a osoh čo najväčšiemu počtu ľudí, je najzdravšia. Večná pravda ó bože. A ja chcem byť zdravý, veľmi zdravý. 🙂
  9. Zdravá strava sama o sebe nestačí. Nemenej dôležité je, kedy, ako a s kým si jedlo vychutnáte. Občasný pôst vám len prospeje. Dodávam, že na Vašom duševnom zdraví sa veľmi odzrkadlí aj to, s kým trávite svoj čas a spolupracujete. Ale občas tá čokoláda….
  10. Športujte pre radosť. Nenaháňajte sa. Aj tak sa nedobehnete. Seba nie, ale natrhnúť prdel niekomu inému … ?  🙂 Nie, teraz vážne. Už ste sa zapojili do challengu 7 kopcov, 3 jazerá?

Na lekárov a alternatívne metódy môžeme mať rôzne názory, každopádne – dosť myšlienok na zamyslenie.

Tento týždeň som urobil vážne rozhodnutie. Rozhodol som sa venovať naplno projektu Reštartnisa. Mám pocit, že prvýkrát robím niečo naozaj správne a potrebné. Skvelé. Je to úžasný pocit robiť niečo, čo človeka napĺňa a baví.

A čo vy? Čo takto zamyslieť sa nad svojim životom a spraviť s ním niečo.

 

Pošli ďalej
Petere
Petere

Nadšený biker a bloger, ktorý sa dá bláznivo nahovoriť na akúkoľvek výzvu. Jazdí s radosťou, pre dobrodružstvo, zážitky a endorfín. Jazdí cestu i horu, nie je mu cudzí ani e-bajk. Zakladateľ združenia a blogu Reštartnisa. Reportáže, hiking, turistika, hory, Alpy a cestovateľské zážitky. Sleduj náš instagram aj twitter.

Articles: 54