37. Rudohorská stovka 2018 – diaľkový pochod a ultratrail

Asi by som mal na začiatok napísať pár slov o udalosti.

Bol to už 37. ročník diaľkového pochodu z Rožňavy do Košíc. Existujú tri variácie trás (stovka, päťdesiatka a desiatka). Prevažná časť stovkovej trasy, za dňa aj v noci, vedie z Rožňavy, hlavným hrebeňom Volovských vrchov. Cieľ sa nachádza na Hornom Bankove, prímestskej rekreačnej oblasti Košíc.

Prvé ročníky boli organizované len ako diaľkové turistické pochody. Postupom času sa akcia stala dostupnou aj pre ultrabežcov / cyklistov.

Rudohorská stovka

  • Názov akcie: Rudohorská stovka
  • Dĺžka trasy: cca. 85,5 km (prevýšenie +3.800 m / -3.600 m)
  • prebehla: 23.6.2018
  • Rožňavská úderka: Michal Drengubiak, Gabi Máté a Štefan Širgely.
37. Rudohorská stovka 2018 - diaľkový pochod a ultratrail
Rudohorská stovka

Popis trasy

Rožňava 314 m nad morom – Čučma 391 m – ch. pod Volovcom – Skalisko 1293 m – Úhornianske s. 999 m – Pipitka 1225 m – Štóske sedlo, kaplnka sv. Márie 798 m – Kloptaň 1153 m – ch. Erika 1150 m – Idčianske s. 954 m – ch. Jahodná 580 m – Hor. Bankov 400 m; na Skalisko po  zelenej turistickej značke, od Skaliska po červenej značke.

Ultratrail alebo pochod

Už piatková registrácia v telocvični ZŠ na ul. Komenského nám naznačila, že táto akcia sa radí do rodinných udalostí športového klubu Magnezit Ferona Košice a že nemáme čakať ultra trail ošiaľ, ku ktorému dochádza pri akciách organizovaných Slovak Ultra Trail (hromadný štart, kontrolné stanice na každom kroku, prísny časový limit, atď atď..).

37. Rudohorská stovka 2018 - diaľkový pochod a ultratrail
Ultrabeh Rudohorská stovka

Náš rožňavský trojlístok v zložení Mišo Drengubiak, Pišta Širgely a ja, sme sa dohodli v štarte v sobotu ráno o 3:00, nech máme čo najviac istoty, že skončíme do zatmenia v KE. Chcel som sa parádne vyspať, nech som skoro ráno svieži. Aj sa tak stalo… „Dlhé cca. štyri hodiny polo-kómy“ či ako by som to nazval, vstávanie ako s bijúcim zvonom nad hlavou a to mi ešte vtedy nedošlo, že keď otvorím balkónové dvere, zazriem hustý dážď klopkajúci o hranu balkóna, ktorý nás vítal satirickým smiechom a slovami: „užite si Ultra chlapi

Pošli ďalej
Gabi Maté
Gabi Maté

Nadšený turista, bežec, ultrabežec, Rožňavský patriot, ktorý nás stále prekvapuje svojím prístupom k životu a tiež svojimi výkonmi

Articles: 2