Ako chutí Biela noc s Huawei P 60 Pro?

Po prvom technickom teste fotomobilu P 60 Pro sme sa rozhodli vyskúšať jeho prednosti priamo na akcii. Nočné zábery, ťažké svetelné podmienky, zábery priblíženia, Neodolali sme. Ako chutí Biela noc s Huawei P 60 Pro?

Biela Noc

Stará Tržnica a Noc výskumníkov

V Bratislave a Košiciach prebehol v týchto dňoch už deviaty ročník festivalu Biela Noc. Festival v Bratislave na 44 zastaveniach prezentoval diela súčasného umenia, ktoré umožňujú tisícom Bratislavčanov nahliadnuť do kreatívneho sveta svetla. Bratislava ako obyčajne praskala vo švíkoch. Tohto roku sa väčšina expozícií zgrupila do dvoch veľkých zón, okolo SNG, Primaciálneho a Hlavného námestia Starého mesta, a okolo pred rokom dobudovaného OC Eurowea a SND.

O ľuďoch a o zemi

LED animácia Kerissa Sagana na priečelí Tower 115 hrala svetlom v pohybe. So záujmom som čakal ako sa prejaví horná neosvetlená hrana spodnej časti. Nakoniec sme si však vyskúšali digitálny zoom. Kam až to pôjde? Všimnite si okno jedinej osvetlenej kancelárie na 7 poschodí. Áno, sedela tam žena za počítačom a aj pri 30 násobnom priblížení boli zrejmé rysy jej tváre.

Freestyle Of Anymozity

Nočné zábery v rýchlom dynamickom pohybe a kontrastnom proti svetle preverila už prvá živá expozícia tanečnej performance Silvie Svitekovej. testoval som nočný mód aj bežnú fotografiu. Kupodivu najlepšie výsledky som dosiahol po vypnutí nočného režimu. Stabilizácia obrazu je veľmi dobrá a prekreslenie detailov. Fotografický režim však nechá náznak dynamiky tam, kde treba.

Fontána Eurovea

Žiadnemu chtivému fotografovi nemohla ujsť inštalácia fontána. Perfektne preverila kresbu, farebné podanie, preostrovanie a vodné odrazy. Skutočná kreatívna foto lahôdka. 🙂

BN label

Za veľkú lahôdku som považoval aj Maják. Svetelnú site specific show BN label pri sklade 7. Schválne si všimnite presné farebné podanie a hranou ostrosť prekreslenia konštrukcie.

Most SNP

Biela noc s Huawei P 60 Pro

Iba zo zvedavosti som si cvakol aj pravidelný gýčik týchto podujatí nočný detský kolotoč. Zábery sú urobené v pohybe. aj s ľuďmi, keďže však boli na kolotoči deti, radšej som snímky z prezentácie vynechal. Kto chce, zašlem vzorku. Ale verte, že HDR, ostrosť i pleťové tony tváre boli aj v tomto svetelnom cirkuse výborné. Nedalo mi tiež cvaknúť môjho priateľa Pegasa, s ktorým brázdim ulice Bratislavy už temer 5 rokov. Tiež zaznamenávam prvý svetelný defekt. Tá modrá tuba mala byť fialová, ale fotoaparát si robil v nočnom režime čo chcel. 🙂

Pred desiatou sa presúvam na Vajanského nábrežie. Všade ľudí ako maku. S bežmými nočnými scénkami si P 60 Pro ako zvyčajne hravo poradí.

SNG

Za asi vizuálne a umelecky najtraktívnejšiu prezentáciu považujem LED projekciu CE ZA AR vo dvore Slovenskej Národnej Galérie. Prezentácia mala silu, koncept, hlavu i pätu a fotografovi ponúkala jedinečné zábery v protisvetle a nekonečné kompozičné možnosti.

Staré mesto

V starom meste to ide jedno za druhým. Prejdem Hviezdoslavovo námestie, pri Klariskách mi nedá a cvaknem si starého Dežmára, pomotám sa okolo Galérie Médium, po Michalskej a idem na Hlavné námestie. Tu ma zaujme objektová inštalácia Laca Szaba s názvom a teraz niečo o vojne. Je plná detí a nie je jednoduché získať čistý záber. Navyše objekt sľubuje popasovať sa s extrémnymi svetelnými podmienkami. To som však ešte nebol na Nedbalke 🙂

Bielu noc zakončím v Starej tržnici, kde práve prebieha Noc výskumníkov a premiestnim sa k Fontáne pri námestí Slobody. Týmito snímkami sa aj s tohtoročnou bratislavskou Bielou nocou lúčim. Je tma a kuriózne môj Pegas zas nemá v svetle batérie.

Záverom musím znova zdôrazniť, že Huawei P60 Pro ma nadchol a posunul opäť evolúciu fotomobilov na novú technologickú úroveň. Čítaj recenziu. Pred desiatimi rokmi by som nikdy neuveril, že môžem použiť fotomobil ako produkčné zariadenie.

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 328