Balada o statočnom sokolovi

Ako množstvo iných balád, aj táto začína lukostreľbou. Keď poloslepý Janko vystrelil šípom na slamený terč a ten šíp sa už nikdy nenašiel. Trafil s ním totiž na záhrade hrušku, maslovku. Veľmi sladkú. Ako padala k zemi zachytil ju mlsný bažant, ktorého vzápätí zdrapol v letku do pazúrov statočný slovenský sokol a uniesol nevedno kam, ďaleko do hôr Považského Inovca.

Potiaľ storka, ktorú ako väčšinu slovenských balád či rádio Jerevan musíme vždy uviesť na správnu mieru.

Luk a šíp

Áno, prepadli sme aj s Jankom športovej lukostreľbe. Dcérka hneď zavalila, že ďalšia hračka, ktorá bude doma len zavadzať. Nevidím to tak čierne. 4×8 striel do 30m vzdialeného slameného terča mi perfektne prečistí hlavu. Koncentruje ma a nastavuje nové méty pre kondičku.

To vždy, keď netrafíme terč a na niekoľko sto metroch ho potom v tráve alebo v konároch hodinu hľadáme. A vedzte, že to je popri behu a cyklistike ušľachtilý pohyb hodný kardionápravníka.

Športová lukostreľba

Platí niekoľko zásad:

  • Ak si slepý, luk a šíp si nekupuj.
  • Ak si grambľavý a nevieš namieriť so zatajeným dychom, platí to isté.
  • Ak nie si schopný natiahnuť 40 libier silnú tetivu, tiež najskôr posiluj.
  • Ak však chceš novú, ekonomicky nenáročnú zábavku, ktorá ti pomôže pretiahnuť horné partie, ramená a kríže, vitaj medzi nami.

Športová lukostreľba nás po disc golfe celkom príjemne očarila. Podobne aj vymýšľanie zdôvodnení, prečo sme netrafili. Napríklad i balada o statočnom sokolovi je krásna forma, ako zdôvodniť stratený šíp.

Pošli ďalej
Petere
Petere

Nadšený biker a bloger, ktorý sa dá bláznivo nahovoriť na akúkoľvek výzvu. Jazdí s radosťou, pre dobrodružstvo, zážitky a endorfín. Jazdí cestu i horu, nie je mu cudzí ani e-bajk. Zakladateľ združenia a blogu Reštartnisa. Reportáže, hiking, turistika, hory, Alpy a cestovateľské zážitky. Sleduj náš instagram aj twitter.

Articles: 54