Cecil Špotáková: O Borovičkách a nordic walkingu

Zdravím všetkých v tejto skvelej skupine, bola som oslovená, aby som pre vás napísala pondelňajší príhovor za skupinku Borovičky.

Borovičky

Naša malá skupinka vznikla začiatkom roka 2019. Celkovo je nás 11, z toho sme zatiaľ 2 dôchodkyne, 4 invalidní dôchodci a ďalší sú ešte pracujúci, takže taký menší mix.

Borovičky a Nordic walking z Rohožníka
Červený Kláštor Tri koruny

Borovičky v zložení: Danka Pribilová, Jarka Kákoniová, Anka Herzáňová, Anka Pirušová, Ludka Redenkovičová, Naty Semanská, Alenka Kavická, Sesil Špotáková a máme medzi sebou aj deti Anky Herzáňovej, Paťka a Mišku, tí nás sprevádzajú pomenej a nesmiem zabudnúť ani na Peťku Pirušovú, ktorá nám robí kroniku.

Každý z nás je niečím výnimočný, ale všetkým spolu nám je super.

Cecil

Celkom rýchlo si na nás zvyklo aj okolie, ktoré nám fandí. Sme za to vďačné a teší nás to.

Borovičky a Nordic walking z Rohožníka
Donovaly

Z Rohožníka

Všetkých nás spája láska k prírode a pohybu. Keďže máme niektorí aj zdravotné obmedzenia, tak sa podľa toho aj prispôsobujeme. Máme medzi sebou aj veľmi zdatné žienky, ktoré sa venujú NW už piaty rok a tie chodia častejšie aj do kopcov. Spoločné výstupy sa snažíme robiť cez víkendy, keď majú voľno pracujúci.

Za ten krátky čas, čo sme spolu, už sme toho pochodili celkom slušne. Snažíme sa chodiť každý deň, aj keď len v menších skupinkách a tak, ako to komu vyhovuje. Nesúťažíme medzi sebou. Chodíme častejšie po našom chotári a do blízkeho okolia. Všade sa dá objavovať niečo nové, aby sme to nemali také jednotvárne.

Borovičky a Nordic walking z Rohožníka
Pieniny

Ďalšie krásne miesta na Slovensku nás ešte čakajú a vašimi príspevkami nás inšpirujete, kde všade je krásne, takže máme na výber. Tiež vám ďakujeme za vašu priazeň. Veľmi sa tomu tešíme.

Po Slovensku

Zatiaľ každý rok sme si urobili predĺžený víkend na návštevu iného kúta nášho krásneho Slovenska.

Navštívili sme Terchovú a okolie, vystúpili sme na Chleb, Kriváň a skoro aj Rozsutec. Ten som ja už nezvládla a tak sme radšej zišli späť. Pre mňa to bolo niečo nové a náročné, ale Borovičky boli ohľaduplné a nevyčítali mi to. Bohužiaľ, aj to sa môže stať a preto radšej svoje sily nepodceňujeme. Minulý rok sme boli navštíviť Červený Kláštor. Odtiaľ sme si vyšli na Tri Korunky a tento rok sme sa vybrali na Donovaly. Cestou sme sa zastavili aj v Harmaneckej jaskyni. Na Novú Hoľu sme sa vyviezli lanovkou a odtiaľ sme išli na vrch Zvolen. Tento výlet nám z pamäte len tak ľahko nevypadne, pretože nám tam odcudzili auto, ale aj toto sme zvládli.

Kardionápravník

V tejto skupine je veľa skvelých ľudí, ktorí sú nám inšpiráciou, radi vás sledujeme a tešíme sa z vašich úspechov.

Záverom by som vám ešte raz chcela poďakovať v mene Borovičiek za to, že máme vašu priazeň. Prajeme vám veľa zdravia, aby ste mohli byť stále v prírode, pretože tá je život a dodáva nám všetkým nesmiernu energiu a radosť z pohybu.

Príjemný týždeň prajem

Cecil

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Borovičky
Borovičky

Borovičky nordic walking Rohožník. Celkovo je nás 11, z toho sme zatiaľ 2 dôchodkyne, 4 invalidní dôchodci a ďalší sú ešte pracujúci. Každý z nás je niečím výnimočný, ale všetkým spolu nám je super.

Articles: 1