Dvojí tvář Las Vegas. Jiná ve dne, jiná v noci.

Po příjezdu do Las Vegas jsme se hned vypravili na dominantu města, vyhlídkovou věž Stratosphere Tower. Ta nabízí kochací výhledy všemi směry, adrenalinové atrakce v podobě kolotoče mimo vyhlídkovou plochu, kontrolovaný volný pád 855 stop (260 m.n.z.) a pár dalších.

Na vrchu Stratosphere

Tyhle srandičky si já klidně odpustím, nic pro mě. Ovšem pohled na hlavní třídu s komplexy hotelů, na celé Las Vegas a také na hory, které ho obklopují je úžasný. Krásné, podmanivé, snivé. V patě věže je jako téměř všude kasino, které jsme si prošli a jeli se ubytovat.

Kamarád Zdeněk, který byl v Las Vegas mnohokrát, zůstal po dlouhé cestě odpočívat a já se vydal na procházku po hlavní a nejvýznamnější třídě Las Vegas Boulevard, Las Vegas Strip.

Las Vegas Boulevard

Honosný přepych láká

Krása střídá nádheru. Honosné hotely, přepych, vodotrysky, reklamy lákající na všemožné povyražení. Pěkné. Stále bylo u čeho se zastavovat, kochat se i přemýšlet.

Když jsem narazil na obchod Bubba Gump Shrimp Co. s proslulým Forrestem Gumpem neodolal jsem. Pořídil jsem si jako suvenýr pěknou mikinu s logem a zároveň pár fotografií se samotným Forrestem.

Lidí všude opravdu hodně, ale večer a v noci mnohem mnohem víc.

Dovetok Petereho

Las Vegas je stále v pohybe

A nielen davmi turistov. Mení sa aj tvár mesta. Kde sú časy starých kasín Flamenca, MGM, Excalibur, Old Las Vegas. Mesto sa stále mení podľa módy a očakávania turistov. Je to vlastne jedna veľká kulisa na prilákanie hostí. Bol som tam 3x a zakaždým tam bolo niečo iné. Treba tiež povedať, že Las Vegas ako stredisko hazardných hier je už tiež skôr retro príbehom, kulisou a minulosťou. Developeri si dobre spočítali, že ak spravia zo slnečného Las Vegas celoročné výletné a konferenčné miesto pre businesmanov a rodiny s deťmi, získajú tak oveľa viac, ako keď sa nejaký zúfalý gambler úspešne pregambluje pod most. 🙂

Las Vegas zbadáte zo stovky kilometrov. Je celé vysvietené. Všetko navôkol žiari. Stará sa o to aj Hoover Dam, priehrada Colorado River, ktorá vytvorila Lake Mead, známa tiež z filmu Jamesa Bonda. Do nočného Las Vegas sa ešte v reportáži vrátime.

California Nevada Arizona Utah

Národné parky a tipy na výlety na západnom pobreží
Sequoia park, obři mezi velikány

Sequoia park, obři mezi velikány

Sequoia park to sú najstaršie a najväčšie žijúce organizmy na svete. Nachádzajú sa na severnom výbežku Californie vo výške 2000 m n.n.
Do srdce Grand Canyonu. Dechberoucí zážitek.

Do srdce Grand Canyonu. Dechberoucí zážitek.

Maasaw boh Hopi, ktorý je označovaný za indiánskeho strážcu smrti, údajne žije v utajenej oblasti Grand Canyonu. Poznáte jeho tajomstvá?
Grand Canyon: úchvatná podívaná cez 3 státy USA

Grand Canyon: úchvatná podívaná cez 3 státy USA

Projíždět jihozápad USA a nevidět Grand Canyon, je jako přijet do New Yorku a nenavštívit Empire State Building a Sochu svobody.
Arches, Utah: národný park USA rozhodne stojí za návštevu

Arches, Utah: národný park USA rozhodne stojí za návštevu

Jedne z najkrajších parkov USA: Arches Utah má viac ako 2 000 oblúkov z prírodného kameňa, stovky vrcholov, plutiev a pieskovcových skál.

anry lukac

Ultrabežec a nadšený športovec, ktorý nadchýna svojimi výkonmi nielen komunitu reštartnisa.sk, ale aj široké okolie. Ďalšie články autora >

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť na začiatok