Esbjorn Swensson trio

A opäť som ju chytil do ruky. Esbjörn Svensson trio skvelý moderný jazz. LP Leucocyte od jazzového klavíristu Esbjörna Svenssona. Takých albumov nie je veľa.

E.S.T. jazzové trio mnohí nazývajú triom desaťročia a je považované za jedno z najvplynejších a zároveň najpredávanejších novodobých jazzových zoskupení (predali vyše milióna hudobných nosičov LP/CD a 13 štúdiových albumov). Večná škoda, že túto šnúru prerušila tragická nehoda. V umení je to tak: výnimočné talenty horia ako fakle. Intenzívne ale zvyčajne krátko.

Reč je o tragicky zosnulom švédskom skladateľovi a klavíristovi Esbjörnovi Svenssonovi zakladateľovi a duši tria E.S.T.

https://www.youtube.com/watch?v=qepf8SeLpXA

V roku 2016 vyšiel aj posmrtný album „E.S.T. Symphony“. Jasné. Kto ešte nehral so symfonickým orchestrom, nech sa prihlási. Toto je však iné. Muzika pozostáva z aranžmánov pre symfonický orchester a jazzové trio, ktorého súčasťou sú aj pôvodní členovia E.S.T., teda Dan Berglund (kontrabas) a Magnus Östrom (bicie). Tí dnes pracujú aj na ďalších sólových projektoch. Aranžmány a orchestrálne prevedenie zabezpečil Royal Stockholm Philharmonic Orchestra na čele s dirigentom a aranžérom Hansom Ekom.

E.S.T. považujem za jednu z najlepších akvizícií hudobného vydavateľstva ACT.

A čo by ste mali od e.s.t. určite počuť?

 

Pošli ďalej
vinylworld
vinylworld

Server pre milovníkov kvalitnej hudby. Jazz, Rock, Folk, vážna hudba. Prinášame na vinyloch len to najlepšie.

Articles: 9