Hornoštitársky biatlon pretek pre Nasťu Kuzminovú

Kardio nápravnícky víkend bol komplet pod vplyvom olympiády a rozmarov počasia. Celé to začalo po penaltovom predĺžení so Slovinskom. Viem, mnohí čakali jasnú výhru. Krčmy a puby sú dnes plné „fanúšikov“ a naslovovzatých odborníkov, ktorí po prehre presne vedia čo sa malo a čo nemalo. Obdivujeme bojovnosť chlapcov vyrovnať sa už druhýkrát s nepriaznivým skóre a obdivujeme to, kam Šatan a Ramsey posunuli slovenský hokej. Veríme, že tento mančaft iba štartuje. Hodinu pred týmto zápasom mi slzy do očí dali posledné metre Nasti Kuzminovej. 19:20, 24 sekúnd navrch, trestný okruh, vlajka v cieli, hlboký úklon. Biatlon považujem za jeden z najťažších športov. Tá koncentrácia trafiť po výkone musí byť neskutočná. 

A tak sme sa rozhodli svojsky prispieť aj my.  

[pl_section section=“popthumbs“ id=“1483346186″]

V sobotu podvečer hneď po prehre so Slovinskom sme sa rozhodli prispieť Obdokovským MTB cyklookruhom za našich hokejových hrdinov. Keď sme štartovali, začali padať iba jemné vločky snehu. Kto mal tušiť, že traktorista z miestneho družstva rozorie aj 40 rokov starú cestu na Bodok. Sneh, blato, blato, blato, Sneh a blato. Blato, blato, sneh. Nakoniec sneh. Kydalo a kydalo. Okruh sme zdolali iba s presvedčením, že slovenský hokej už pôjde len hore a hore. Posledný stupák na Urmince sme dali v zajatí snehu. Kydalo stále viac a viac a nám bolo jasné, že toto nemôžme nechať len tak. Domov sme došli po členky v snehu. Premočení, ale štastní a hrdí na našich olympionikov.

Bolo jasné, že 3. zlatú medailu nemožno obísť iba slzami a potleskom. Rozhodli sme sa na počesť Nasti Kuzminovej usporiadať Prvé Horno Štitárske biatlonové preteky. Na miestnom letisku. Chceli sme byť naozaj dôslední. Zapojili sme do súťaže všetkých troch pretekárov. Jedného dokonca na Fisher bežkách (pozor na nevyžiadaný product placement). Veď marketing. Pre naše vzduchovky Slávia 618 sme pripravili po 20 diaboliek na osobu a stanovili terče. Dostatočne veľké, aby zodpovedali našim schopnostiam. Trafiť aspoň 19 krát. Ideálnym cieľom sa stalo miestne hnojisko. Stačilo nikoho nezabiť. Fakt sme nikoho neohrozili.

[pl_section section=“popthumbs“ id=“1563311788″]

Okolo letiska funguje skvelý okruh. Ak ho strihnete správne – má presne 4,2 km. To znamená 3 okruhy, 3 streľby, trestný okruh sme určili okolo miestneho napájadla. Biatlonová stíhačka na 12,5 km začala. Ešte pred štartom sme pri registrácii zistili, že prvý z účastníkov namiesto bežiek uprednostnil fat bajk. Druhému sa po druhom kole utrhlo viazanie. Aj napriek tomu, že strieľal perfektne, nedokončil. Prvé miesto som tak získal JA, JA, JA.

Nech tento mimoriadne náročný pretek slúži Nasti Kuzminovej k tomu, aby vedela, že jej výsledkami žijeme, že ju žereme a že ju máme radi. Celkovo pripisujem 12,6 km. Iba v trošku horšom tempe ako Nasťa. 1:38 hodiny. Viem, trochu slabšie ako 36 min., ale fakt sme sa snažili. Tešíme sa na ďalšie skvelé olympijské výkony.


[pl_section section=“text“ id=“1115720850″]
[pl_section section=“widgets“ id=“1390819366″]

 

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 324