Horseshoe Bend najfotogenickejšia podkova ameriky

Horseshoe Bend: nejfotogeničtější podkova Ameriky

Geologické mistrovské dílo, které vytvarovala řeka Colorado je příkladem toho, co se stane, když voda jde cestou najmenšího odporu. Horseshoe Band vám prostě nedovolí odložiť foťák.

Na „Podkovu“ jsem se velice těšil. Tohle byl jeden z mých zásadních cílů, který jsem si za žádnou cenu nechtěl nechat ujít. Koňská podkova, jak se tomuto nádhernému přírodnímu úkazu na řece Colorado říká, je prostě „NĚCO“. I když na Vltavě máme velice podobnou, překrásnou vyhlídku Máj v kopcích a lesích, tohle je jiné.

Na Horse Shoe jsem si vyšel dvakrát. Poprvé jsme časově nestíhali a dorazili po západu slunce, skoro před setměním a světlo bylo, jak to říct kulantně, naprd. 🙂 Přesto jsem šel. Člověk nikdy neví, co se může stát a pak by litoval, že si to nechal ujít. Naštěstí se povedlo a druhý den brzy ráno jsme vyrazili a s východem slunce jsem byl opět na místě. Nádhera, krása, dojetí, úžas a radost se ve mně střídaly. I slzička ukápla dojetím. Jsem tady, povedlo se. Díky. Fotky jsou věčnou vzpomínkou.

Horseshoe Bend najfotogenickejšia podkova ameriky
Horseshoe Bend

Glen Canyon

Ak navštívite Severnú Arizonu a máte pri sebe fotoaparát neváhajte vystúpať na Horseshoe Bend. Mnoho ľudí si myslí, že je súčasťou Grand Canyonu ale chyba lávky. Nachádzate sa v parku Glen Canyon. Priesmyk v tvare podkovy s výškou bezmála 300 m. Podobne ako v Arches aj tu rieka Colorado vysústružila tento unikátny úkaz z pieskovcových skál po zdvihnutí mora. Toto miesto uctievali aj Indiáni kmeňa Navajo. Práve tu sa písala ich história.

Horseshoe Bend

Ak zaparkujete v mestečku Page, od parkoviska vedie pohodový 2,4 km dlhý chodník priamo k najfotogenickejšiemu miestu. Vyhýbajte sa však turistike v sezóne a exponovaných časoch. Sú tu zástupy a ani nezaparkujete. Ostáva vám len kyvadlová doprava z väčšej diaľky.

Z inej perspektívy si môžete Horseshoe Bend prezrieť po cestičke pozdĺž rieky Colorado. Pohľad od rieky je zase iný. Neďaleko v Lee’s Ferry, asi päť kilometrov vyššie po rieke prenajímajú aj kanoe, ktoré môže tento zážitok ešte umocniť.

Horseshoe Bend najfotogenickejšia podkova ameriky
Horseshoe Bend

So strašidlom?

Popod Horseshoe Bend vedie tunel v ktorom údajne straší. Ak si trúfate skúsiť šťastie, mali by ste doraziť medzi 23:00 a 3:00. Treba prejsť okolo troch nádrží pred tunelom, približne sedem minút po polnoci. Najlepší čas na návštevu je spln a keď sú zrážky ako hmla, dážď alebo sneh. Podľa legendy sa tam vraj objavujú krásne mladé ženy v bielych splývavých šatách. Keď boli tieto mladé krásne írske ženy nažive, údajne tu čakali na altónskej strane tunela, kým sa ich muži vrátia z práce na Podkovovej krivke. Tí neprišli a oni čakajú dodnes. Predstava takého sexy strašidla je celkom lákavá. 🙂

Horseshoe Bend najfotogenickejšia podkova ameriky
Horseshoe Bend

anry lukac

Ultrabežec a nadšený športovec, ktorý nadchýna svojimi výkonmi nielen komunitu reštartnisa.sk, ale aj široké okolie. Ďalšie články autora >

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.

Prejsť na začiatok