Katarína Tereza Lamošová – bojujem s chorobou ale už ma nič nezastaví

Katka dnes 22.3.2023 po ťažkej chorobe podľahla. Bojovnica a skvelá kamarátka. Bude nám chýbať.

Dostala som za úlohu pripraviť pre vás pondelkový príhovor Kardionápravníka. Tak tu je môj príbeh.

Môj šport od základnej školy bol vždy voleyball, a neskôr aj potápanie. Beh??? Ani náhodou. Vždy som spravila všetko, len aby som nemusela behať, hlavne na telesnej výchove 🙂

Roky ubiehali ako bláznivé, bežný život a tak. Stále v práci lebo treba platiť účty, školu, auto, byt…. a v jednom kole.

Katarína Tereza Lamošová - bojujem s chorobou ale už ma nič nezastaví

Až prišla od života veľká STOPka

Operácie a liečba. Áno prvá rakovina a vtedy si konečne človek uvedomí, že peniaze nie sú všetko a prestane riešiť malichernosti. Naštastie všetko dopadlo super.

Bába z ledu

V januári som videla na našej potápačskej akcií otužilcov a strááášne som im závidela, ako im je fajne v ľade a ako veľmi si to užívajú. Až jeden z nich povedal: „Veď poď.“ A mne nebolo treba viac hovoriť a hupsla som do vody. Len tak bez prípravy (áno je to v hlave) a odvtedy som chodila pravidelne. Moja imunita bola odvtedy úžasná.

Katarína Tereza Lamošová - bojujem s chorobou ale už ma nič nezastaví

Spartan race

Jedného dňa som sa ocitla s kamoškou na prechádzke vo Valčianskej doline. Prebiehal tam Spartan race a tak sme si povedali, že by sme to mohli skúsiť.

Ale to znamenalo začať behať. Čo vám poviem. Zaťala som zuby a začala behať. K tomu sa pridala aj posilňovňa keďže to bol prekážkový závod. Ale chýbala disciplína.

Katarína Tereza Lamošová - bojujem s chorobou ale už ma nič nezastaví

Kamoška mi povedala o kardionápravníku a že sa tam zbierajú kilometre a dá sa tam aj niečo vyhrať. Hlavne bola medaila. 🙂 Tak začalo naháňanie kilometrov. Zrazu mi nestačilo len chodiť a behať. Bolo treba aj výškové metre v horách v rámci tréningu a zmena pohybu. Tak prišiel aj bicykel.

Vďaka restartnisa som zrazu spoznávala celé Slovensko. Na bicykli, pešo v horách, behom na rôznych pretekoch. A bola som stratená. Každú voľnú chvíľku som venovala pohybu, porovnávali sme sa a ťahali a hecovali navzájom s novými priateľmi a novou rodinou.

Ani som sa nenazdala a bola som závislá.

Katarína Tereza Lamošová

Moc ďakujem Petrovi, že mi dal nový život a všetkým účastníkom, ktorí sa povzbudzujú, ťahajú a motivujú navzájom. Virtuálne, vďaka fotkám môžeme cestovať a inšpirovať sa k výletom. A čo sa mi páči najviac je, že v našej rodine kardiakov nikto nikoho nesúdi, sú medzi nami vrcholoví športovci ako aj amatéri. Ale všetci sme dohromady jedna veľká a úžasná partia ľudí. Som vďačná, že medzi Vás môžem patriť.

PS: Áno, teraz bojujem ešte aj s chorobou, ktorá sa vrátila po piatich rokoch. Ale mňa už nič nezastaví. Vďaka Vám, pretože to je už nie o kilometroch ale o životnom štýle.

Mám Vás rada

Katarína Tereza Lamošová

Pošli ďalej
KatarinaTerezaLamosova
KatarinaTerezaLamosova
Articles: 1