Kvíz: Žilina a jej okolie.

Okolie Žiliny je vstupnou bránou do prírodných krás Malej Fatry. V okolí Žiliny je množstvo vyhliadok, kopcov, rozhľadní, hradov ale aj priemyselných pamiatok. Otestujte sa, ako dobre okolie Žiliny poznáte. Test sme pripravili v spolupráci s knižným vydavateľstvom CBS Slovensko z neba pri príležitosti vydania knihy Žilina a okolie z neba.

A aby sme vás aj trochu motivovali, na najbližšom medailobraní vylosujeme jedného z Vás, ktorí to úspešne dali a knihu mu zašleme. 🙂 Stačí nám do diskusie na FB zavesiť printscreen obrazovky s výsledkom 8/10 a vyššie. 🙂

Kvíz: Žilina a jej okolie začnete kliknutím na tlačidlo ĎALEJ. Test je bezplatný, relaxujte a otestujte sa. Žiadne registrácie, ani reklamy. Správne odpovede a výsledok sa zobrazia na konci testu. Rekord na plný počet je pod 3 minúty. Budeme radi ak test zozdieľate a pochválite sa svojim výsledkom. 🙂

Výsledky

Super prešli ste. Vidno že o Žiline niečo viete. Všetko o Vysokých Tatrách tu

Nevydalo. Celkom sa to nepodarilo. Skúsite ešte raz? 🙂

Všetko o Vysokých Tatrách tu

Ďalej

#1. Ako sa volá tento impozantný meander? ? Strečno

Domašínsky meander je riečny meander v Malej Fatre na rieke Váh. Je najväčším prírodným výtvorom v Malej Fatre.

Ďalej

#2. Kde nájdete tento hrad?

Budatínsky hrad sa nachádza v Budatíne na sútoku riek Váh a Kysuca. Pamiatka s najstaršími zachovanými časťami z 14. storočia je však písomne doložená už v 13. storočí. Hrad je využívaný ako múzeum.

Ďalej

#3. Ako sa volá táto rozhľadňa?

Na 551 metrovom vrchole Svederníckeho vrchu leží zaujímavá turistická rozhľadňa. Drevená stavba v tvare kríža je vysoká 10 metrov a ponúka pôsobivé výhľady na okolitú krajinu.

Ďalej

#4. Ako sa volá táto vodná nádrž? ? diaľničný rozvádzač

Hričov je vodná nádrž na rieke Váh, pod jeho sútokom s Kysucou a Rajčankou, pri obci Horný Hričov. Pri jej výstavbe bola zatopená časť obce Strážov.

Ďalej

#5. Na aké vrcholky sa pozeráme? ? Malá Fatra

Malý a Veľký Rozsutec (1610 m) sú považované za jedny z najkrajších kopcov u nás.

Ďalej

#6. Ako sa volá tento hrad? ? na Martin

Hrad Strečno je rekonštruovaná zrúcanina stredovekého hradu nepravidelného pôdorysu, rozvíjajúceho sa okolo centrálneho jadra. Hrad sa nachádza 11 km od Žiliny smerom na Martin na 103 m vysokom brale nad riekou Váh.

Ďalej

#7. Ako sa volá tento kopec? ? Malá Fatra

Minčol (1363 m n.m.) je mohutný vrch v hlavnom hrebeni Lúčanskej Malej Fatry. Leží približne 12 km juhovýchodne od Žiliny. Na Slovensku poznáme ďalších 5 Minčolov. Bol aj cieľom 7 kopcov 3 jazerá 2021.

Ďalej

#8. Frivaldská kalvária. Kde sa nachádza? ? Rajecká dolina

Frivaldská kalvária, alebo tiež kalvária v Rajeckej Lesnej sa nachádza približne 500 metrov od Kostola Narodenia Panny Márie.

Ďalej

#9. Ako sa volá tento hrad? ? Rajec

Zrúcanina Lietavského hradu sa nachádza 10 km od krajského mesta Žilina na strmom hrebienku medzi obcami Lietava a Lietavská Svinná. Je voľne prístupná.

Ďalej

#10. Zrúcanina kostola Sv. Heleny. Kde sa nachádza? ? Kunerad

Koniec

Ďalšie testy o slovensku tu >

foto: CBS, Slovensko z neba: z knihy Žilina a okolie z neba

Pošli ďalej
Testy a Kvízy
Testy a Kvízy

Vedomostné testy a kvízy o Slovensku. Online testy pre dospelých i deti. Vedomostné testy. Bezplatne sa otestuj. Výsledky ihneď.

Articles: 18