Michaela Ďalogová: Ako sa zo žienky gaučovej stala žienka túlavá

Milí Kardionápravníci,

Porozprávam Vám jeden príbeh…

Kde bolo, tam bolo za 7 kopcami a 3 jazerami, bola jedna žienka gaučová. Väčšinou unavená s bolesťami hlavy a pochmúrnou aurou okolo seba. Od minulého roka bola táto žienka gaučová zaregistrovaná v turistickej výzve

7 kopcov 3 jazerá

Tam zistila, aké máme krásne Slovensko. Že nemusí ísť len do preplnených Vysokých Tatier ale stačí jej ísť do vedľajšieho Gemera.

Začala milovať túlačky a kochať sa výhľadmi.

Endorfíny jej menili pesimistický pohľad na svet. Ten bol zrazu krajší a hlavne kľudný. Na túlačkách si mohla dovoliť vypnúť hlavu, nechať starosti a problémy dole a vychutnať si ten balzam na dušu. Zistila, že keď prišla z túry, hneď mala v hlave ďalší plán, kam by zas išla.

Plánovanie ďalšieho dobrodružstva v nej vyvolalo pocit nedočkavosti. Čakanie na ďalší možný výlet bolo pre ňu nekonečné. Pri dvoch deťoch, ktoré nie a nie vyduriť von, nie to ešte ísť s nimi na výlet, začala vymýšľať všetko možné a motivačné, len aby išli niekde von na túlačky.

No žiaľ nepresvedčila ich žienka gaučová. Sem tam sa im pošťastilo ísť s druhými detvákmi na nejaký menší výlet, no len žienka gaučová bola človek nenásytný a hlavne sa chcela ísť  túlať. Pocit gaučový by hneď menila za pocit túlavý. Začala byť závislá na endorfínoch.

Michaela Ďalogová rozhovory kardionápravníka
Kopce ponúkajú kľud a čas pre seba

Až raz,  kde sa vzalo, tu sa vzalo, vyskočil jej počas gaučingu a mobilingu názov:

KARDIONÁPRAVNÍK

Michaela Ďalogová rozhovory kardionápravníka
Brzotínska skala

Zvedavá to žena hneď začala skúmať skupinu. Po prečítaní niekoľkých článkov sa jej rozsvietili očičká a jej gaučová pochmúrna nálada sa začala meniť na radosť.

Zistila, že v Kardionápravníku sú ľudia aktívni. Ale hlavne motivační. Podporujú jeden druhého a vymýšľajú kadejaké výzvy.

Veľmi sa jej to zapáčilo 🙂

Michaela Ďalogová rozhovory kardionápravníka
Baranec

Nordikáči z Lučenca

A tak, žienka gaučová sa prihlásila do KARDIONÁPRAVNÍKA, aaaale to malo jeden zádrheľ…. Ako bude naháňať km?

… a tak zhodou náhod sa dostala k nordikáčom z Lučenca. 3x do týždňa mala krásnu motiváciu, kde sa naučila chodiť krížom – krážom po lučeneckom lesoparku.

Odrazu sa nebála byť sama v lese. Začala si dôverovať ohľadom orientácie, lebo dovtedy by sa stratila aj na hlavnej ceste. 

Z 3x do týždňa začala chodiť na paličky dokonca 5x do týždňa. Určovala si tempo ako vládala a pomaly aj pridávala kilometre. Prekonávala samú seba. Tešila sa, vychutnávala si 2 hodinky plnými dúškami a využila ich ako len najlepšie vedela.

A keď prišlo leto a mušky a komáre ju pri nordikovačke žrali zaživa, naštartovala si aj bajk. A tak spoznávala krásy okolia zo sedadla bajku.

Životná zmena

Kardionápravníci ju podporovali a tak sa jej zmenil životný štýl a celkový pohľad na svet. Vďaka nim sa jej otvárali stále nové a nové dvere s novými zážitkami.

Zazvonil zvonec a tohto príbehu je koniec. Ale pozor!

Žienka gaučová už nie je žienka gaučová, premenila sa na žienku túlavu, ktorá si zaobstarala aj novú malú parťáčku menom Freya. 

Keď podrastie, tak ich čakajú nové zážitky.

Čo najpríjemnejší týždeň praje

Miška Ďalogová

Pošli ďalej
Michaela Ďalogová
Michaela Ďalogová

Žienka gaučová, ktorá sa cez 7 kopcov 3 jazerá, paličky, bicykel a Kardionápravník premenila na žienku túlavú objaviteľku krás Slovenska.

Articles: 8