Národný beh Devín Bratislava 2019

14.4.2019 sa uskutočnil už 72 ročník národného behu Devín Bratislava.

Bežecký tím Reštartnisa bol po prvýkrát pritom aj ako tím. Aby sme vzbudzovali rešpekt a obavy u súperov dali sme si na parádu názov: Slimačí tím Reštartnisa. Vďaka urputnému zápoleniu sme podali heroické výkony. Hoci sme neočakávali „standing ovation na bedniach“ 🙂 tento ročník nedopadol pre reštartni sa ani náhodou zle. Zo 148 tímov sme sa umiestnili na peknom 42. mieste.

Preteku sa zúčastnilo niekoľko desiatok bežcov kardionápravníka. Ako hlavná skupina, ako bežci malého Devína a v neposlednej rade ako fanúšikovia.

Víťazstvo nad sebou samým je to najväčšie zo všetkých víťazstiev.

Z Devína sa po prvýkrát bežalo v roku 1921, čím sa podujatie zapísalo do športovej histórie ako najstarší cestný beh a zároveň najstaršie atletické podujatie na Slovensku. Prvý ročník mal iba 37 účastníkov, z ktorých úspešne dobehlo do cieľa 21 bežcov. Časom bežci pribúdali, aj keď v období 40-tych až 60-tych rokov malo podujatie viacero prestávok. Od roku 1971 sa konalo pravidelne a v roku 1976 sa behu po prvýkrát zúčastnili už aj ženy.

V tomto ročníku (2019) sa národného behu Devín Bratislava zúčastnilo celkom 6087 ľudí a do cieľa ich došlo 6080. Najlepší čas dosiahol keňan KOSGEI Mathew 0:33:27. Skvelé.

Sme však hrdí na nášho Tarasa, ktorý len s malou stratou 6 min dobehol na krásnom 23. mieste v absolútnom poradí. Ďalšie naše ohnivko v ohni Mária dobehla v kategórii „ženy absolútne“ na celkovom 7. poradí s časom 0:45:04.

Patrí sa im zagratulovať za skvelú reprezentáciu.

Aj vďaka ním slimáci v súťaži tímov dopadli na peknom 42 mieste.

Ale nielen im. Všetkým.

Víťazstvo je krásne, ale priateľstvo je zo všetkého najkrajšie. -Emil Zátopek

Všetkým našim bežcom z kardionápravníka, ktorí sa zúčastnili a urobili na tomto behu skvelú atmosféru. Beháme, chédíme, bicyklujeme už viac ako dva roky. Niekoľko krát sme obehli obvod zemegule. Skvelá partia, skvelí ľudia, z ktorých vytryskuje skvelá nálada, optimizmus a aktivita.

Ďakujeme vám všetkým za skvelú reprezentáciu.

Beh je úžasný v jednom.

Jediný spôsob, ako objaviť svoje limity je ísť za ne. – a.c.clarke

Nepotrebuješ nič. Obuješ tenisky a bežíš. Ak nevládzeš spomalíš, alebo chodíš. Vypneš hlavu a ideš. Medzi ľuďmi, ktorí športujú som nestretol negatívnu osobu. Pasívneho človeka.

Národný beh Devín- Bratislava určite patrí medzi podujatia, na ktorých sa stretneme aj v budúcich ročníkoch. Kvôli športu, výkonom ale najmä kvôli spolupatričnosti a atmosfére, ktorú toto podujatie ponuka.

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

Pošli ďalej
Redakcia Reštartnisa
Redakcia Reštartnisa

Články z redakčného stola Reštartnisa, (poväčšine informačného charakteru) na ktorom sa zvyčajne podieľa aj viac členov redakčného tímu.

Articles: 77