Postkrémešový motivačný príhovor Petra Petra

Bratia a sestry, poznáte ma už nejaký ten piatok a je Vám zrejme jasné, že väčšinu voľného času trávim pri Malom Dunaji, kde relaxujem na rôznych miestach a čerpám pozitívnu energiu.  

Motivačný príhovor Petra Barátha
Peter Peter

Výzva a cieľ

A iste viete aj to, že rád vymýšľam všelijaké výzvy. Apropo VÝZVA. Alebo CIEĽ. Je to asi jedno. Doležíte však je, ich mať. Človek by mal mať nejaký cieľ v živote a hlavne motiváciu ho aj splniť. Dodáva to potom energiu. Áno tú energiu a vnútornú silu, ktorá nám občas chýba. Kvôli ktorej hľadáme rôzne výhovorky a dôvody prečo ostať doma na gauči. 

Pri tom niekedy stačí malý impulz. 

Ja som mal napríklad toho času cieľ 6000 krokov za deň počas daného mesiaca. Podarilo sa mi to splniť. Ten pocit bol úžasný a keďže som sa chcel trocha posunúť, zvýšil som to na 8000. Alebo podľa mňa celkom zaujímavá výzva bola dať toľko km po svojich, aký sa píše rok.

Človek je súťaživý typ. A nerád prehráva

Aj keď prehry patria k životu a mali by nás skôr posilniť. A presne to je ten vnútorný boj. Nastaviť svoju myseľ pozitívne, nakopnúť svojho športového ducha a dát si nejakú výzvu! Hociakú.  

Netreba sa báť zmeny. Nie nadarmo sa hovorí: “život, je zmena”.  Ja som sa napríklad naučil ignorovať nepriaznivé počasie ( inými slovami sa “vyhovárať “, ale skôr sa prispôsobiť poveternostným podmienkam). Niekedy nemá zmysel čakať na lepšie počasie. Podmienky nikdy nebudú ideálne. 

Skôr naopak, keď vystúpite z komfortnej zóny, dokážete posúvať Vaše limity a dodá Vám to energiu. A budete ľahšie zvládať zmeny. Je to len na vás  !  

Motivačný príhovor Petra Barátha
Peter Peter

A hlavne treba myslieť pozitívne a nestrácať čas a energiu nad vecami, ktoré aj tak nemôžete zmeniť. Mnohí z nás možno prežívajú ťažké chvíle. Dennodenný stres v komplikovanej a hektickej dobe. Ale ako hovorí Peťo Hatala:

Príroda je liek 

Má pravdu. Niekedy stačí tak málo. Obuť si tenisky a vybehnúť do prírody. Nadýchať sa čerstvého vzduchu, urovnať si myšlienky. 

Prichádza jeseň, stromy budú krásne sfarbené. To proste musí každého naplniť pozitívnou energiou. Ja sa na tie farby dokážem pozerať hodiny a na nič nemyslieť. Len tak tam sedieť vo svojej bubline a neriešiť vonkajší svet. Len ten moment… 

Budem rád, ak si dáte teraz nejaký cieľ alebo výzvu do konca septembra alebo roka. Mojou bude tráviť aspoň jednu hodinu denne (Happy Hour) v prírode! Jeseň je pre mňa najkrajšie ročné obdobie a už sa veľmi teším!  Dúfam, že aj Vy, lebo Vás nechcem vidieť doma na gauči!   

Ukončím to citátom 

„Prestaň sa tešiť iba na výsledok a začni milovať cestu, ktorá k nemu vedie.“ 

Pošli ďalej
Peter Barath
Peter Barath

ITčkár, turista a občasný bloger, ktorý má rád prírodu a prekonáva turistické výzvy. Tiež prvý námestník Reštartnisa pre víkendové výzvy Kardionápravníka a nenapraviteľný milovník a znalec Malého Dunaja. Ďalšie články autora >

Articles: 9