Turistický výstup na Rysy a Žabie plesá

Výstup na Rysy a Žabie plesá

Jeden z mála voľne prístupných štítov vo Vysokých Tatrách je akýmsi klinom, výbežkom poľských Tatier do slovenských a pre susedov Poliakov aj najvyšším vrchom ich krajiny. Výstup z poľskej strany od Morského oka, je ale taký fyzicky a technicky náročný, že aj väčšina Poliakov lezúcich na Rysy používa radšej schodnejšiu slovenskú trasu. Ako je všeobecne známe Rysy majú dva vrcholy tesne vedľa seba, ten o 4 metre nižší tvorí hranicu, susedný vyšší vrchol je na slovenskej strane. Zostáva ešte dodať, že Rysy sú súčasťou hlavného hrebeňa pohoria, ktorý rozdeľuje Tatry na užšiu a nižšiu severnú časť a vypuklú a vyššiu južnú stranu.

Výstup na Rysy začína väčšina turistov od Štrbského Plesa, alebo od zastávky električky a parkoviska pod Popradským plesom.

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 324