Vianočný výklus na Biely Kríž

Plán bol už štyri dni jasný. Cyklistický výšľap od Troch zajacov hore na Biely Kríž. Tam pôstna (rozumej echt poriadna kapustnica) a nejaký pôstny teplý nápoj (rozumej studené pivo). Príroda však naše plány mení. Po dvoch pádoch na riť o pol desiatej ráno som pozrel na cestu. Bola hladká, zľadovatelá a klzká. Ako sklo. S radosťou som pochopil, že mám argument, dôvod. Môžem zase zaliezť do postele, pustiť Mrázika, počkať si na vianočný punč a lenivo vegetovať. Aj moja hlavná motivačná opora Ďuro Ozimy ma v tomto podržal kecmi typu: „Práve som si to rozmyslel… cesta je čisté sklo. Ak by sme sa aj dostali hore, tak dolu už nie…“  Je fajn, ak vás má kto vo vašom snažení podržať. 🙂 🙂

Zaľahol som, prehodil sa z boku na bok a akosi mi nedalo. Odrazu si obúvam zimné tenisky a resetujem Suunto. Žeby behom? 

A tak som dal vianočnú šestnástku. Na Biely Kríž. Do pohody, v kľude, z radosti, v krásnej zasneženej prírode.

A tiež som chcel poďakovať. Marekovi, Monike, Mirovi, Ľubovi, Ánrymu, Andrejke, Nataši, desiatkam iných za to, že sa zapojili a sú vzorom pre tých, ktorí začínajú.

Tiež by som chcel popriať všetkým, ktorí našli odvahu po prvý krát vybehnúť, zapojiť sa a niečo v živote zmeniť. Úctyhodné rozhodnutie. A ak ste ešte nenašli odhodlanie obuť tenisky verte, že práve teraz, cez vianočné sviatky je tá najlepšia príležitosť.

Príjemné Vianoce priatelia. Pripisujem 16 km.

 

 

 

 

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2020

5. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
Propozície

Rozhýbte sa s nami

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020 ZSSK restart challenge Toto leto bude o Slovensku. O turistike, cyklistike, výletoch a o horách. Zapojte sa do jubilejného 5. ročníka turistickej výzvy. 

VIAC »
Jesenna nakladacka

Kardionápravník 2020

Jesenná nakladačka Nalož si cez jeseň koľko unesieš, aby sme si v decembri s chuťou mohli dať krémeš a makovník 🙂 Pridaj km POHYB Beh, chôdza, nw a

VIAC »
Ďalšie články autora

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *