Zakynthos čarovné morské zákutia

Tí, ktorí chcú krásne pláže, čistú vodu, skryté zátoky, jaskyne uprostred skál, či nádherné západy slnka nad morom si prídu na svoje práve na tomto ostrove. Práve preto sme sa rozhodli, že tohtoročnú dovolenku strávime na tomto nádhernom ostrove. Zakynthos čarovné morské zákutia.

Čarovné zákutia Zakynthosu
Čarovné farby Grécka

Južná a západná časť ostrova sú skalnaté, podobne ako Sardínia, je tu veľa útesov. Nachádzajú sa tu teda malé pláže skryté medzi útesmi a tiež tie najkrajšie výhľady. Zísť dole z útesov na pláž sa však dá málokde. Naopak, sever a východ ostrova má dlhé a väčšinou piesočnaté pláže a nachádza sa tu väčšina turistických stredísk.  

Laganas

Na ostrove sme strávili celkovo 11 dní v stredisku Laganas. Predpokladáme, že na ostrove nie je rušnejšie miesto, ako práve Laganas. :)))  Prenajali sme si štvorkolku, aby sme mohli preskúmať celý ostrov kúsok po kúsku. Výhodou je, že nemusíme oddychovať celú dobu iba na jednej pláži, ale trebárs aj každý deň objavovať inú.

Čarovné zákutia Zakynthosu

Objav Zakynthos

Niektoré z najkrajších miest na ostrove Zakyntos pre nás boli Modré jaskyne, Cape Keri, Cameo Island, Xigia Beach, Gerakas Beach, Kalamaki. Vrcholom číslo jeden, samozrejme, bola návšteva svetoznámej pláže Navagio „Shipwreck“.

Navagio „Shipwreck“ Zakynthosu
Čaro pláže Navagio „Shipwreck“ v letnej sezóne dopĺňajú mraky opálených tiel

Pláž Navagio „Shipwreck“

Navagio v preklade znamená „vrak lode“. Na pláž sme sa dostali výletnou loďou z Porto Vromi. Najznámejšia pláž, kde voda hrá až nemožnými odtieňmi modrej. Dokonalú kulisu dotvárajú vysoké biele útesy.

Panagiotis

Pláž je preslávená svojím ikonickým vrakom lode. Stroskotaná loď Panagiotis. Loď s týmto názvom mala pomerne nezvyčajný osud, okolo ktorého vzniklo niekoľko teórií. Loď údajne slúžila na pašovanie alkoholu, cigariet a bieleho mäsa. Tieto nelegálne zásielky mali prevziať mafiáni. Počas búrky však kapitán pre zlú viditeľnosť stratil kontrolu nad plavidlom a loď stroskotala. Gréci pašerákov potrestali a miestni obyvatelia sa tešili zo svojej koristi. Na mieste totiž našli alkohol a cigarety, ktoré takto získali úplne zadarmo. Ďalšou teóriou je, že vrak lode nechala na pláži umiestniť grécka vláda, aby na toto miesto prilákala viac turistov.

Čarovné zákutia Zakynthosu
Morské jaskyne

Morské jaskyne

Cestou späť do prístavu pozdĺž divokého a skalnatého severovýchodného pobrežia sme objavili zákutia plné krásnych jaskýň. Tu sme sa kochali odtieňmi modrej od výmyslu sveta.

Na streche Zakynthosu

Najvyšší vrch na Zakynthosu – Vrachionas 758 m n.m. … Najsevernejší cíp Cape Skinari … pláze : Agios Nikolaos, Xigia, Alykes, Tsilivi, Argassi, Porto Zoro, Gerakas, Vasilikos a hlavne mesto Zante …

Zakynthos ponúka čarovné morské zákutia. Jednoducho milujeme Grécke ostrovy!

Čarovné zákutia Zakynthosu
Milujeme Grécko Zakyntos
FB skupina Cestovanie hiking Zapoj sa
Pošli ďalej
Helena Polyáková Tovarňáková
Helena Polyáková Tovarňáková

Aktívna športovkyňa, turistka a účastníčka výziev Kardionápravník a 7 kopcov 3 jazerá.

Articles: 5