Kvíz: Vysokotatranské hrebene

Po Vysokotatranských chatách a dolinách sme na vaše prianie pripravili skutočne náročný otázky. Kvíz Vysokotatranské hrebene a štíty. Vyznáte sa vo Vysokých Tatrách?

Kvíz sme pripravili s Viktorom Uherkom, autorom publikácie Tatranské hrebene – názvoslovie. V prvej časti sa autor venuje hrebeňu a rázsochám od Kopského sedla po Javorové sedlo, nájdete tu popísaný každý vrchol, sedlo, každý štít,… Druhá časť publikácie obsahuje úsek Javorové sedlo – Východná Železná brána.

Kvíz odštartujete kliknutím na tlačítko Ďalej. Správne odpovede sa vám zobrazia na konci testu.

Výsledky

Skvelé

Vidno že sa vo Vysokotatranských hrebeňoch naozaj vyznáte. V prípade, že máte záujem o kúpu knihy, nájdete ju tu: Tatranské hrebene – názvoslovie. Všetko o Vysokých Tatrách tu

Tentokrát to nevyšlo

Skúste zase. Kniha Tatranské hrebene – názvoslovie, vám odpovie na všetky kvízové otázky. 🙂

Všetko o Vysokých Tatrách tu

Ďalej

#1. Čísla na fotografii popisujú objekty:

Malý Kežmarský štít je markantný samostatný štít v severnom remene Kežmarského štítu. Dávnejšie ho pokladali za nižší severný predvrchol Kežmarského štítu. Jeho 900 metrová severná stena, najvyššia v Tatrách, z neho robí horolezecký pojem prvej kategórie.

Ďalej

#2. Čísla na fotografii popisujú objekty:

Ďalej

#3. Čísla na fotografii popisujú objekty:

Pyšný štít je štvrtý najvyšší štít (2621 m n. m.) Slovenska. Je to najmohutnejšia elevácia v hrebeni od Baraních rohov po Lomnický štít. Jeho najbližším susedom je Malý Pyšný štít.

Ďalej

#4. Objekt v strede fotografie nesie názov:

Malý Kostol, ako už názov napovedá, je menším susedom Veľkého Kostola. Kostoly sa nachádzajú v prostrednom hrebeni pod Prostredným Hrotom, eventuálne pod chmúrne vežou. Nie sú turisticky prístupné, rovnako ako nič ďalšie na Prostrednom hrebeni.

Ďalej

#5. Čísla na fotografii popisujú objekty:

Ľadový štít (2 627 m n. m.) je tretí najvyšší vrch na Slovensku a vo Vysokých Tatrách. Poliaci ho považovali za najvyšší vrch Vysokých Tatier.

Ďalej

#6. Dominantný štít v strede fotografie je:

Pod Kolovým štítom (2 418 m n. m.) sa nachádza Kolové pleso. Je blízko Čierneho štítu. Pri ňom je aj Kolove sedlo, ktoré od neho oddeľuje Jahňací štít.

Ďalej

#7. Hrebeň v popredí vedie na:

Jahňací štít nad Zeleným plesom bol cieľom 5. ročníku 7 kopcov 3 jazerá 2020. Jahňací štít je štít v rázsoche Lomnického štítu. Kedysi sa vola aj Štít Bieleho plesa, Lastovica či Biely štít.

Ďalej

#8. Ktorý objekt sa nenachádza na fotografii?

Priečne sedlo sa nachádza medzi Širokou vežou a Priečnou vežou vo výške 2 352 m n. m. Považuje sa za turisticky najnáročnejší chodník vo vysokých Tatrách. Na tejto fotke sa nenachádza.

Ďalej

#9. Čísla na fotografii popisujú objekty:

Posledná veža je najvýraznejšia zo štyroch veží v hrebeni od Pyšného štítu po Lomnický štít. Všetko je uhol pohľadu.

Ďalej

#10. Tieto tri výrazné veže sú?

Hrebeň snehových veži sa oddeľuje na Snehovej strážnici. Smeruje k severu a do Čiernej Javorovej doliny spadá mohutnou juhozápadnou stenou Malej Snehovej veže. Oddeľuje od seba Rozlámanú kotlinku pod Snehovým a jednu z najdivokejších tatranských dolín, Ľadovú Dolinku.

Koniec
7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Testy a Kvízy
Testy a Kvízy

Vedomostné testy a kvízy o Slovensku. Online testy pre dospelých i deti. Vedomostné testy. Bezplatne sa otestuj. Výsledky ihneď.

Articles: 18