In line skating

Na čo som v zápale cyklistiky celkom zabudol.

Je to ako droga – raz začnete a už sa toho nezbavíte. Ako bike. In-line korčuľovanie je ideálny šport pre všetkých, ktorí chcú zostať duševne mladí, na čerstvom vzduchu a fit, nezávisle od veku. Navyše šmykový pohyb šetrí kĺby a organizmus môže spáliť podľa tempa až do 1000 kcal za hodinu.

Výhody in line korčuľovania:

 1. Účinne spaľujete tuky
  Inline kočuľovanie rozhodne patrí medzi kardiošporty, ktoré účinne eliminujú vnútorné tuky. Platí pre ne všetko, čo pre klus, rýchlu chôdzu, beh, cyklistiku.
 2. Pohybujete sa na slniečku
  Je to od podstaty outdoorový šport, takže o dostatočný prísun kyslíka nemusíte mať starosti.
 3. Nenudíte sa
  Skúšali ste hodinu, dve jazdiť na trenažéri vo fitku? To sa nedá. Nekonečná nuda. Pritom som schopný hodiny tráviť pohybom v prírode. Všetko sa mení. Máte nové impulzy.
 4. Posilňujete nové svaly
  Pri korčuľovaní sa posilňuje a súčasne preťahuje svalstvo chrbtice. Posilňujú sa nohy a zároveň sa zaťažujú iné svalové skupiny ako pri behu a cyklistike.
 5. Koordinácia
  Pri korčuľovaní rozvíjate koordináciu medzi nervami, svalmi a mozgom. Stimulujete sa. Jazda taktiež dôkladne preverí Vašu schopnosť udržať rovnováhu.
 6. Pohyb šetrný ku kĺbom
  Šmykový pohyb dopredu neskutočne šetrí Vaše kolenné a bedrové kĺby. Nie sú ani zďaleka tak namáhané ako pri behu, či kontaktných športoch.
 7. Formovanie celej postavy
  Podobne ako pri behu, idete do komplexného pohybu, v ktorom zapájate maximum svalov. Postava sa odvďačí.
 8. Endorfýn
  tiež radosť z rýchlosti. Skúste si to pustiť 30km/hod. 🙂 Nezabudnete.
 9. Cenovo prístupný celoročný šport
  Zrátali ste si koľko vás stojí zjazdové lyžovanie? Fitko? Plaváreň? Čokoľvek. In line popri prvej investícii patrí medzi nízkonákladové a celoročné športy.- Pokiaľ máte trasy.

Problémy inline skatingu:

 1. Musíte mať trasy.
  Ak ich nemáte, je  to utrpenie. Chápem, že je to mestský šport.
 2. Dážď je problém
  Aj tie najlepšie ložiská, ak sa do nich dostane voda, odídu. Ste závislí na peknom počasí.
 3. Ak ste starší, môžete mať zábrany
  ako mladý som hral hokej a ostalo mi to. Chápem ľudí, ktorí majú obavu postaviť sa na kočule a rozbehnúť. Je to ale život. Čokoľvek neisté rozbehnúť je problém, musíte mať na to trochu gule.

Mal by som pohovoriť o výhodnosti tohto športu. Je to akčná pohybová aktivita. Skvelá, ak máte trčať na gauči pred televízorom. Vraveli mi buď opatrný, aby sa im niečo nestalo. Ak budete trčať pred televízorom a ľutovať sa, ublížili ste si sami viac, než je možné.

Pohnime sa.

O rozličných formách korčuľovania sa dočítate aj tu: Inline je in

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 322