Kôprovský štít bike & hike

Nápad skombinovať túru na Kôprovský štít bike & hike teda aj s bicyklom prišiel už skôr. A to ešte vtedy, keď sme so Zuzkou išli Tichou dolinou na Svinicu a Kasprov vrch. Bol to vtedy poriadny zážitok, na ktorý budem ešte dlho spomínať, ale to je iný príbeh.

Kôprovský štít

Kôprovský štít je vrchol vo Vysokých Tatrách týčiaci sa na spojnici Temnosmrečinskej, Hlinskej a Mengusovskej doliny. Rozhodli sme sa ísť teda menej frekventovanou trasou cez Hlinskú dolinu. Ale poďme pekne od začiatku.

Kôprovský štít bike hide
Na Kôprovskom štíte

Zo Štrbského plesa na Kôprovu dolinu

Vybrali sme sa teda nočným vlakom smer Poprad – Tatry. Ráno o piatej sme už boli na Štrbskom plese. Dali sme si kávičku a čosi zahryzli, sadli na bicykle smer Podbanské a Kôprová dolina.

Išlo to pomerne rýchlo, pred nami sa týčil majestátny Kriváň, a to nás posúvalo len vpred. Skôr, než sme sa nazdali, boli sme pri odbočke na Kmeťov vodopád.

Tichá a Kôprova dolina na bicykli vlakom ZSSK
Kmeťov vodopád

Hlinská dolina

Ďalej sme už pokračovali pešo. Čoskoro sme prišli k ústiu Hlinskej doliny a ďalej sme pokračovali Hlinskou dolinou lesom, kosodrevinou, popri potoku, trávnato-skalnými serpentínami až do Vyšného Kôprovského sedla.

Vyšné Kôprovské sedlo

Odtiaľto sme už mali krásny výhľad aj na Veľké Hincovo Pleso, odkiaľ išla väčšina turistov. Chodníky sa tu spájajú. Zo sedla sme pokračovali červenou turistickou značkou až na vrchol Kôprovského štítu.

Z vrcholu boli nádherné výhľady naozaj všetkými smermi.

Nádherný pohľad na Hincovo pleso, okolité štíty a aj pohľad do Temnosmrečianskej doliny s plesami stál za to. No museli sme ísť dolu.

Čakal nás ešte zostup späť do Kôprovej doliny a odbicyklovať do Liptovského Hrádku, aby sme stihli vlak. Cestou dolu sme videli aj svište a kamzíky. Tu som len skonštatovala, že iné zvieratká vidieť nemusím, 🙂 že na dnes stačí.

Zostup na Liptov

Dolina sa zdala nekonečná, ale keď sme už sadli na bicykle, išlo to rýchlo. Prešli sme Kôprovú dolinu, z Podbanského lesnou cestou do Liptovského Hrádku. Trošku sme poblúdili, zrazu sme boli medzi ovcami, ale to nevadí. 🙂  Ide o zážitok. Nabicyklovali sme celkom cca 60 km + túra cca 15 km, s celkovým prevýšením cca 1400 m.  

Kôprovský štít bike hide
Bicyklom pod Kôprovský štít

Kôprovský štít bike & hike. Na záver len toľko, že takéto výlety sa mi páčia. A keď máš dobrú parťáčku, stojí to naozaj za to. Teším sa na ďalšie takéto akcie.

A my len môžeme potvrdiť, že Zuzka je parťáčka na pohľadanie. 🙂

Pošli ďalej
Katarína Syneková
Katarína Syneková

Aktívna členka 7 kopcov 3 jazerá a Kardionápravníka.

Articles: 26