10 dôvodov prečo muži priberajú


Nedávno sme sa venovali príčinám, prečo ženy priberajú. Dnes si zoberieme na mušku mužov.


Väčšina chlapcov v detskom veku má podobné problémy ako dievčatá.
Nedostatok času na výchovu k správnej výžive zo strany rodičov a rozmaznávanie babičiek ide naprieč celou generáciou. Podobne aj chovanie v skupinách a v škole a všetky marketingové vzory.

Veľa elektroniky, málo pohybu

U chlapcov platí v oveľa väčšej miere ako u dievčat. Zakiaľ baby sedia za mobilmi a facebookmi, chlapci mlátia ostošesť počítačové a elektronické hry. V podstate zamieňajú reálny svet za virtuálny. Opäť zlyháva rodič, ktoré nie je schopný rozumne rozdeliť čas dieťaťa medzi virtuálny a reálny svet. A nemýľte sa. To, že syn presedí celý deň za počítačom vôbec neznamená, že z neho bude super zarábajúci informatik. Ak prekašle väčšinu času kaskádovými hrami iba zabije čas a zničí si predčasne chrbticu. 🙂

Po výkonnosti a obmedzovaní sa hojnosť

Ak si myslíte, že váš syn je naopak špičkový výkonnostný  športovec, tiež nemáte vyhraté. Mládežníci športovci sú špeciálnou kategóriou. Počas vrcholového tréningu má množstvo pohybu a celkom dobrú životosprávu. Zvyčajne skončí v staršom doraste. Tlačí však rovnako, ak nie viac, ako predtým. Obmedzovaný metabolizmus rád prijme každé uvoľnenie. Vy sa nestačíte čudovať. Podobným prvým pribratím som si sám prešiel, keď som prestal s aktívnym športom. Namiesto dvojfázových tréningov nič, ale tlačilo sa ostošesť veselo ďalej. Až som sa vypapkal o krásnych 10 kg navyše.

Oženili ste sa a prišla rodina a pohodlie

Hýbať ste sa prestali úplne, veď načo. Ženušku už máte. Každý večer dobrá večera, plná chladnička, stereotyp, TV a občas to pivko.

K tomu sedavé zamestnanie

Celý deň za monitorom, veď robíte kariéru, poobede nejaké to stretko pri bare, veď treba žiť. Pridružia sa nejaké tie žúrky, viac alkoholu a s ním spätý neodmysliteľný hlad. Poznáte to, že vraj pivné bruško. Ja si ani tak nemyslím, že priberáte z alkoholu. Skôr z toho, čo zdlávite do seba v kuchyni potom.

Kariéra je v plnom prúde, tak načo sa obmedzovať

Všetko máte pod kontrolou. O chodení pešo, MHD a podobných nezmysloch už nechcete ani počuť. Autom chodíte aj na záchod. Ak športy, tak squash, golf, kone (niečo, čo je trendy a ihneď potom socializácia v pube) Čo ste zo seba dostali, to ste ihneď dodžgali naspäť.

Na nič nemáte čas

Workoholizmus je sviňa. Jete rýchlo, vo fast foodoch, najlepšie sa džgá večer, keď prídete z práce. Žena vždy niečo dobré pripraví. Najviac vás uspokojujú tuky, veľa mäsa, alkohol a niečo sladké. Racionálna výživa nieje pre riadnych chlapov, ale pre zmäknuté povahy. No len si predstavte ako medzi kolegami rozprávate, ako ste boli včera na zeleninovom šaláte s mrkvičkou. O čo lepšie sa vyníma taká husacina, s ochutnávkou vína a stekaním masti po brade. Papkáte neobmedzene. Veď to je odmena za váš výkon. 🙂

14 dôvodov prečo ženy priberajú

Začínate bruškom

A reči : ˇVeď správny chlap bruško musí mať“, vám imponujú. Ani sa nenazdáte, zrazu zistíte že z bruška je malý bachor. Ešte si to nepriznáte, veď je to u mužov normálne. pomaly strácate črty tváre. Jedného dňa si uvedomíte, že máte problém uviazať si šnúrky od topánok. A vyjsť po schodoch jedno poschodie.

Pifko, alkohol, klobáska, opekačky, chleba

Doprajete si veď je to tak dostupné a zaslúžite si

Začnete radikálne cvičiť

Úplne zle a nevhodne. Rýchlo a intenzívne, nech to je čím skôr za vami. Aj schudnete a vzápätí to naberiete. Skamarátite sa s jojom. Áno. Jojo efekt vám niekoľko krát pripomenie, že chudnúť vlastne nemá význam. Začínate každý rok a končíte po 6 týždňoch. Vždy dáte dole prvých 5 kg a uspokojíte sa. O mesiac ste späť. Pokračovanie zase na rok.

V 50-ke začnete cítiť, že niečo nie je v poriadku

Okolo vás začínajú poletovať témy ako vysoký tlak, infarkt, mozgová príhoda, … Pamätám sa, keď som sa zľakol svojho prvého kolapsu mal som 46. Keď som prišiel za srdciarkou, natočila mi EKG a s kľudom Senecu povedala: „V kľude ešte máte čas. Prídete o 5 rokov. Vtedy chodí skoro každý tlstý.“ Mala pravdu.

Takže páni

záverom len jedna skvelá rada. Nech ste v ktoromkoľvek veku a v ktoromkoľvek štádiu, začnite na seba myslieť hneď. To VY je vaše telo a vaše zdravie a máte len jedno. Druhé v obchode nekúpite. Za žiadne peniaze. Ani kariéru. Všetko vám to bude na prd, ak vaša kvalita života pôjde samospádom dole.

Celý aktívny život preseriete kariérou, zháňaním benefitov, peňazí a majetkov. To všetko nato, aby ste to na záver všetko odovzdali lekárom. Kedy si to užijete, ak nie teraz. Predíďte tomu a budete šťastnejší.

Do schudnutia priatelia

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
nadváha redakčné články
nadváha redakčné články

Rady a tipy pre redukciu nadváhy. Zdravotné riziká obezity a ako im predchádzať.

Articles: 15