Nájdi si čas

Po včerajšom cyklovýlete na Tríbeč som myslel, že z únavy a svalovice zomriem. A dnes som znova v teniskách. Bežím svoju desinku. Počasie sa umúdrilo a pohľady naokolo poskytovali čistý zážitok. Bežali sme dvaja, ja a Lady a okrem chvíle, keď sa moja partnerka vyváľala a naparfémovala v kravskom hnoji sme si to obaja nádherne užívali.

Už sme si písali, že je jedno, aký šport robíš, hlavne nech máš z toho radosť. Dnes pridáme ďalšiu múdrosť.

Ak sa chceš pravidelne hýbať, športovať, musíš si nato nájsť čas.

Už počujem pripomienky ako sa nedá lebo veľa pracuješ, času nieto, …. ale času máme predsa všetci rovnako. 24 hodín denne.  Je to skôr vec priorít. Stačí si nájsť ten čas, pol hodinu, hodinu denne, hocikedy počas dňa, ale pravidelne.

Ak sa ti to zdá nemožné, opýtaj sa sám/sama seba: Koľko času venujem pozeraniu televízie? Koľko času pregaučujem, presedím jalovo pred Facebookom? Koľko času trávim behaním po obchodných centrách? Koľko vysedávaním s kamarátmi po puboch? Uhryzni si čas z týchto aktivít a venuj ho niečomu, čo je pre teba prospešné. Pohybu.

Môj kamarát Janko zrušil napríklad auto aj MHD. Jazdí výhradne bicyklom. Je to príjemné, pohodlné, oslobodzujúce (jazdí aj v tomto zimnom období) Zvykol si. Ja naopak často behám z práce domov. Mám to domov 8 km a celý deň sa teším na túto časť dňa. Prídem o chvíľu neskôr, ale nadšený a mentálne prečistený. Nepresral som čas jalovo šoférovaním auta, ani jazdou v električke.

Dnes už mnohí moderní zamestnávatelia pochopili, že podporovať šport u svojich zamestnancov má svoj význam. Pribúdajú v budovách uzamykateľné stojany na bicykle, často i sprchy a prezliekárne na pracovisku. Pernamentky na bazén, saunu, či fitko začínajú byť už štandardom. Pochopili, že zamestnanci nabití výkonom, víťazstvom, optimizmom a zdravím donesú oveľa viac.

Je veľa spôsobov, ako si vyčleniť dosť času na pohyb. Je to už pár mesiacov čo praktizujem minimálne pol hodinu športu denne. Je to návyk. Veľmi často behám, Rád behám sám, nemusím sa nikomu prispôsobovať a prečistím si myšlienky. Veľmi rád tiež trávim čas s podobne nastavenými priateľmi. A tak behám tiež s Milanom, Ivanom, bicyklujem s Adamom,, Ignácom, Mirom, Jurom a rád tiež trávim nordic walking rozhovormi s Natašou. Nikdy ich netreba presviedčať. Nikdy nehľadajú výhovorky. Na pohyb sa tešia. Iba nájdeme spoločný voľný čas a vyrážame. A vidno to na zdraví aj výkonnosti.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

7 kopcov 3 jazerá 2020

5. ročník turistickej výzvy pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi.
Propozície

Rozhýbte sa s nami

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020

7 kopcov 3 jazerá 2020 ZSSK restart challenge Toto leto bude o Slovensku. O turistike, cyklistike, výletoch a o horách. Zapojte sa do jubilejného 5. ročníka turistickej výzvy. 

VIAC »
Letné Kritérium

Kardionápravník 2020

Letné kritérium 90/60 Daj cez leto 90 dní hodinu pohybu denne. Cyklista, turista, bežec, chodec? Vyber si podľa chuti. Ak to dáš, oblečieme ťa do trička Kardionápravníka. Pravidlá

VIAC »
Ďalšie články autora

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *