Ľubovnianske kúpele, najkrajšie túry okolo Starej Ľubovne

S turistickou výzvou 7kopcov 3jazerá sa na Severný Spiš pravidelne vraciame. Tento rok zájdeme do srdca Spišsko – Šarišského medzihoria do Ľubovnianskych kúpeľov a vyškriabeme sa na vrch Vysoká.  V areáli Ľubovnianskych kúpeľov sú jedinečné svahy kúpeľného parku, na ktorých sa nachádzajú vzácne druhy borovíc, bielych jedlí, 200 – ročné buky a duby. Cez tento park prechádza aj náučný chodník popri 5 minerálnych prameňoch : Andrej, Emília, Alfréd, Mária a Nový prameň. Ak sa na Severný Spiš tohto roku vydáte, pripomeňte si najkrajšie túry okolo Starej Ľubovne, ktoré sme za tie roky podnikli.

Jarabinský prielom

Prechod cez Jarabinský prielom síce nie je dlhý, napriek tomu rozhodne patrí medzi túry najfotogenickejšie. Nájdete ho len kúsok od Starej Ľubovne smerom na Litmanovú.

Severný Spiš Stará Ľubovňa
Jarabinský prielom

Veterný vrch

Medzi najkrajšie túry Severného Spiša patrí tiež prechod hrebeňom Spišskej Magury z Vyšných Ružbách na jej najvyšší bod Veterný Vrch. Nenadarmo turisti hovoria, že je odtiaľ najkrajší výhľad na Vysoké Tatry.

Priamo oproti cez obec Ihlany objavíte Malý Václavák, vstupnú bránu do Levočských vrchov.

Čierna hora

Levočské vrchy boli dlhé roky turistom neprístupné, dodnes neobjavené. Bol tam vojenský priestor Javorina. My sme „Levočáky“ objavovali práve cez túru na Čiernu horu.

Do Severného Spiša neodmysliteľne pri turistike patria Pieniny a Červený kláštor. Ak Levočské vrchy ľudia nepoznajú o Dunajci platí presný opak. 🙂

Turistika Stará Lubovňa

Ak sa človek nabaží hradu Stará Ľubovňa, skanzenu pod ním, prípadne Nestville Parku, môže majkrajšie túry okolo Starej Ľubovne začať objavovať po turistických chodníčkoch.

Na Severný Spiš sa v turistickej výzve 7kopcov 3jazerá každoročne vraciame. Tento rok budeme objavovať Eliášovku. Je to krásne miesto nad horou Zvir na Spišsko poľskej hranici.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 325