Nedietujte, zbavte sa závislosti na jedle

Nedietujte ale zbavte sa závislosti na jedle. Väčšina diet nefunguje práve preto, že nie ste schopní ich dodržať navždy. Chvíľu sa síce hecnete, ale po čase povolíte a jojo zariadi, že všetko je späť.

Nedietujte

Aby ste sa zbavili svojej závislosti na jedle, potrebujete sa zamerať na niečo pozitívne. Mať cieľ.

Ujasnite si, čo vlastne chcete

Ak len tak posedávam, tak stále niečo zobem, popíjam, konzumujem. Musím sa zamestnať. Radšej sa zamyslite, čo je pre vás dôležité a čo robíte zle.

  • Chcete skončiť s nadváhou? 
  • Nezdravým jedlom?
  • Sladkým? Neklamte sa.
  • Chcete byť zdravší?
  • Výkonnejší?
  • Mať viac energie?

Skúste si ujasniť svoje ciele a predstavte si, aké by bolo skvelé ich dosiahnuť. A uvedomte si, že nie ste bohyňa (boh), ktorý všetko zvláda na 100%. Zlyháte, určite nebudete svätí a určite prídu aj pochybnosti.

Nedietujte, zbavte sa závislosti na jedle
Nedietujte zbavte sa závislosti na jedle

Rešpektujte svoje túžby

Práve nerešpektovanie samého seba je dôvod, prečo prílišná motivácia a diéty dlhodobo nefungujú. Dáva totiž do pohybu aj opačné reakcie a pochybnosti.

Vaše chute a návyky sú reálne. Ak ste sa celé roky nehýbali a nezdravo stravovali neverte, že to na prvýkrát zľahka zmeníte. Vaše telo je pravdepodobne na prejedaní sa, mlsaní, sladkom, alkohole jednoducho závislé. Možno využívate sladké, cigaretu, alkohol na elimináciu stresu a nemáte namiesto neho žiadne alternatívy. Možno ste sami a preto zajedáte. Mám však dobrú správu. Na to všetko platí aktívny pohyb v prírode.

Vedzte, že to vaše druhé ja (čo vám našepkáva gaučovať, lenivieť, prejedať sa, fajčiť, popíjať, …) je v podstate sviňa charakter. Vôbec si nerobí starosti o kvalitu vášho života a vaše zdravie. Vôbec neberie ohľady, ako na tom budete o desať rokov. Hlavne si daj. Teraz. A v tej závislosti pes zakopaný.

Závislosti

Celoživotní závisláci (fajčiari, alkoholici, workoholici, konzumenti cukru, prežierači) na dobre mienené rady reagujú tým, že „je im to jedno“. Oni na tom nie sú tak zle. Často sú až agresívni pri zdôvodňovaní, že nemajú problém, ktorí vedia sami riešiť.

Chovanie závislákov je presne popísateľné a … temer totožné. Vyhovárajú sa na zaneprázdnenosť, stres, choroby, problémy, čokoľvek…. Len oni nie.  Ich problém je, že rezignovali na svoju vôľu. Pretože sa nestarajú o seba a o svoj život, je temer nemožné im pomôcť. Mnohí si myslia, že zo svojou závislosťou môžu prísť až po bod zlomu a večne zmenu odkladať.

Avšak často sa stáva, že bod zlomu je už na druhej strane, kde sa už pomôcť normálnou cestou nedá.

Rozpoznať závislosť kde a ako vzniká

Potrebujeme sa naučiť rozpoznávať  a rešpektovať silu našich slabostí a závislostí. A odkiaľ sa berú. Väčšinou iba zastupujú iný, dlhodobo neriešený problém v integrite človeka. A neklamme sa. Nedietujte zbavte sa závislosti na jedle.

Ak sa nehýbeme, znamená to, že sme leniví. Ak sa prejedáme, znamená to, že sa prejedáme a zákonite priberieme.

NeklamaŤ sám seba

Aktívny pohyb a sebadisciplína rozhodne pomôžu. Donútiť sa sám k zmene však vôbec nie je jednoduché. A chce to silnú osobnosť. Príjemný týždeň prajeme a ak sa chcete trochu rozhýbať a niečo so sebou urobiť pripojte sa do kardionápravníka

Kardionápravník

Kardionápravník 2024

Po svojich alebo na bicykli. Rozhýbeme ťa. Nakazíme ťa endorfínom, pohybom a zdravým životným štýlom.

7 kopcov 3 jazerá 2024

ZSSK RESTART CHALLENGE

7 kopcov 3 jazerá 2024

Pozri si ciele 9. ročníka turistickej výzvy. Výhodné rodinné štartovné.

Pošli ďalej
nadváha redakčné články
nadváha redakčné články

Rady a tipy pre redukciu nadváhy. Zdravotné riziká obezity a ako im predchádzať.

Articles: 15