Lisa Genova o prevencii na Alzheimerovu chorobu

Prevencia na Alzheimerovu chorobu. Ak máte po 40 alebo osobnú skúsenosť s Alzheimerovou chorobou, tak toto si rozhodne pozrite. Ako sa preventívne starať o seba v seniorskom veku?

Alzheimer a prevencia

Koľkí z vás by sa chceli dožiť aspoň 80 rokov? Áno. Myslím, že všetci dúfame, že sa dožijeme vysokého veku. Predstavte si budúcnosť, vaše budúce „ja“ a predstavte si, že máte 85 rokov. Pozrite sa teraz na dvoch ľudí. Jeden z vás má pravdepodobne Alzheimerovu chorobu. A možno to tak byť nemusí. Čo ak vám poviem, že tieto štatistiky sa dajú zmeniť, že sa doslova dá zmeniť osud nášho mozgu bez toho, aby sme sa spoliehali na lieky alebo pokrok v medicíne? 

Lisa Genova, Ph.D. in Neuroscience from Harvard University.

Strach z Alzheimera čiastočne pramení v názore, že sme voči tejto chorobe bezmocní. Napriek desaťročiam výskumu ešte stále nemáme žiaden liek či modifikovaný spôsob terapie. Takže ak budeme mať šťastie a dožijeme sa vysokého veku, zdá sa, že osudom nášho mozgu bude Alzheimer. 

Ak máte v rodine seniorov, alebo niekoho s nábehom na Alzheimera rozhodne stojí za ta si 10 minutovú prednášku pozrieť. Ak sa nezobrazujú, nastavte si slovenské titulky.

TED Talks

Inšpiratívne. zábavné a neotrelé. TED Talks - záznamy z vystúpení osobností, ktorých myšlienky stojí za to šíriť ďalej.

Radi by ste niečo doplnili? Prihláste sa mailom alebo FB kontom.

Prejsť na začiatok