Viac ako polovica ľudí športuje aspoň 2x do mesiaca

Viac ako polovica ľudí športuje pravidelne, najobľúbenejšia je chôdza

Podľa prieskumu spoločnosti GfK Slovakia 51% ľudí športuje aspoň dvakrát mesačne.

Najobľúbenejšou aktivitou je pešia turistika a severská chôdza, na druhom mieste je cyklistika / cykloturistika. Behu sa aspoň raz týždenne venuje 12% populácie.

Najaktívnejší sú tí najmladší.

Vo vekovej skupine 15-19 rokov je 75% ľudí aktívne športujúcich najmenej raz týždenne. Viac športujú muži. Polovica z nich športuje pre zábavu, 38% žien chce športom schudnúť. Všeobecne sa najviac športuje kvôli lepšej kondícii a zdraviu.

Stredná a staršia generácia má najradšej pešiu turistiku.

Chôdza je najobľúbenejším športom ľudí, najrozšírenejšia je u strednej a staršej generácie. Je to vidieť aj v športových e-shopoch, kde sú jedným z najpredávanejších produktov trekingové palice. Obľúbená je tiež cyklistika a plávanie. Rozdiely sú medzi mužmi a ženami, ženy majú ďalej radi tanec, in-line korčule a aerobic, muži futbal, bowling a stolný tenis.

Prekážkou v športovaní sú hlavne zdravotné problémy, vek a nedostatok času.

(zdroj insportline)

Pošli ďalej
Reštartnisa
Reštartnisa

Dávame veci do pohybu. Nakazíme ťa endorfínmi, pohybom a zdravým životným štýlom. Pod touto značkou občas píše zakladateľ, administrátor a bloger projektu Reštartnisa Petere články na tému aktívny pohyb, turistika, beh, cyklistika, zdravá životospráva a životný reštart.

Articles: 321